Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Naletio sam na gumu RUBENA 3.00-18. Piše da je made in Srbija i prodavac kaže da je pravi (proizvodi) TRAYAL i dobija je od dobavljača koji radi Trayal gume.

Cijena je 30 KM (cca 15 evra). Cijena mi je smiješna za novu gumu. Ne znam kakav je kvalitet gume za ove pare, ne u smislu performansi nego da nije opsano stavljati je na prednji točak.

Da li je neko vozio ove novije gume made in Srbija i kakva su iskustva?

(guma bi išla na TS 250)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Sve je moguce. Trajal je kupio neki bugarin pre nekog vremena i odmah prekinuo proizvodnju guma za bicikle i motore jer on ima i fabriku guma u bugarskoj, pa onda ovde prodaje gume iz nje.  Sad, dal su nase il bugarske ( a i ceska je u opciji ) ko ce to znati. Pokusao sam da proverim na sajtu Trajala, al ni njega vise nema. Valjalo bi kad bi se javio neko iz Krusevca ko je bolje upucen u sve to pa da razresi enigmu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pisale su novine neke ne baš lepe stvari o tom Bugarskom tajkunu...

 

U periodu kada se na automobilima prelazi sa letnjih na zimske gume u Tempu na Vilinim vodama se pojavila planina jeftinih guma. Ljudi su ih kupovali masovno a na njima je isto pisalo da su iz Srbije. Od naziva sam uočio dva ali ih je izgleda bilo vise. I sve nepoznata ali zvučna imena. Guma ko guma, nova, narod razmišlja da je novo ipak novo i zbog toga ih kupuju.

 

Na prelasku sa zimskih na letnje gume isti slučaj, guma koliko voliš, kao da Tempo postoji da bi se gume prodavale: dobra cena, čini mi se da su i neke rate odobravali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Dakle, dilema ostaje:

Polovna Mišelin, Metzeler(15tak god. stare) ili ''nova ganc' guma iz Kruševca za manje para.  

(polovna cca 20 evra  vs  nova 15 evra)  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nisam baš siguran da ćemo rešiti tu dilemu. Na gume iz Kruševca svi smo vozili ili vozimo, uobičajene su. Kupovao sam ih često i mnogo, naročito dok sam imao prikolicu jer su se tada gume "jele" ko ništa. Ako bi sudili po potrošnji onda one traju kraće od stranih a što se tiče karakteristika ipak moraš sam da odlučiš šta želiš od guma.

 

Od tih silnih Trajalki samo sam jednu imao a da je bila nova i neispravna. Ispadala je sa obruča kada se napumpa što se videlo odmah po montaži tako da sam je zamenio. Prodavac mi je rekao "da se to nikada nije desilo" a sad koliko je verovati prodavcu to je drugo pitanje.

 

Trenutno pozadi imam Trajalku a napred Mišelin polovnu. Stara je dosta ali su šare do skoro bile uredu. Ipak, kao stara guma, pretvarala se sve vise u plastiku, postala je kruta pa mi nije baš ulivala sigurnost po hladnom i mokrom vremenu. Nije me ni izdala ali se nisam glupirao dok je po vrućem asvaltu to i dalje Mišelin.

 

Sa Trajalom nema maksimalnih performansi, nema obaranja na koleno ali se voziš normalno, sa putnikom, teretom, kako ti treba... Nisam iskusan u off road-u ali mislim da je potpuno primerena MZ-u. U urbanim uslovima možeš da se penješ uz stepenice ako ti nije žao da rasklimataš točkove.

 

Sad malo kad razmislim čini mi se da od nas nema nikoga ko nije vozio na Trayal. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

jbg kod mene i napred i nazad trayal...vozim 80/90 kmh i za sada je uredu ,za te pare to je to...da ima vise novca stavio bi i bolje gume...pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ja sam pre terao polovne Laser nego novi Trajal. Drugačije je sada sa Mišelinom iz Pirota ali mora da se kupuje preko inostranstva jer ih nema za domaće tržište.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Huh. Nisam ni malo iskusan ali ovo guma cca. 15-20€ mi je jezivo. Mislim i ja vozim motor na zadnjoj od 15€ CST neka polovna ali znam da nema zezanja. Ipak su to dva tocka. Gume su jedino sto te drzi na asfaltu.

Mislim da je bolje izuti se za dobre gume i terati lepo. Ako se skrkas negde zbog gluposti skuplje te na kraju izadje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

IMG_20160610_002636.jpg

 

Nadje se poneki. Mrdamo malo. Veceras pala ilegalna voznjica, prvo ujutro do mašinskog fakulteta da se merimo, a uveče sa kumom (kuma) sa Vračara, preko uličica do zvezdarske šume pa do Mirijeva da je odvezem kuci i onda preko Bulevara i Šumica domu momu na Voždovac. I sve to uredno bez tablice, sa starom saobraćajnom i odjavljenim motorom.

Čuj živ! Uh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

image_0_02_01_f35c47eee120e77103d3c64868

 

"Gde si?"

"Evo me kuci."

"Jel imas vremena? Zakucala mi masina na autoputu..."

 

A pola sata pre toga se dogovorio sa komsijom i komsijom da sidjemo do garaze da radim na mom motoru. :D I onda smo radili na dva motora.

 

*** Photo by Pora61 ***

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja