Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Kako ćemo stari topic zatvoriti, na nekim mestima treba da su obavlja komunikacija koja se ranije prožimala kroz sve i svašta, delove, nabavke, kvarove.. a ticala se nas samih, naših razmišljanja i svih vidova druženja.

 

Ovo je mesto za to, ''usmereni i namenski OFF'' koji se tiče našeg MZ Sveta.

 

Ovde se upoznajemo, družimo, planiramo susrete, iznosimo mišljenje i organizujemo akcije.

 

Na ovom mestu nema gvožđurije i žičurina, ovde prijatelji uživaju.

 

Ideju za otvaranjem ovog topic-a dao mi je OrOz koji nije želeo da se promenom starog mesta izgubi MZ duh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Na ovom mestu bio je tekst koji sam pisao u nameri da ilustrujem namenu ovog topic-a.

 

Za pisanje tekstova ne smatram se nadarenim pa sam tekst obrisao, poslužio je svrsi pa je neprimereno da i dalje stoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Eto postadoh vlasnik jos jednog MZ-a,u pitanju je ES 175 ili ti televizor-veci zahvaljujuci BOKILIC--u kome se  zahvaljujem jer je pola dana odvojio za mene a covek drzi garazu i svo vreme mu je  jedan auto bio na kanalu.Sacekao me u Svilajncu,odveo do vlasnika motora,nakon kupovine odgurao motor do svoje garaze gde smo ga rasturili i spakovali u moj Polo.Potom mi je dao da provozam njegovu Apriliju.MZ je spakovan u podrum odakle ce se vaditi deo po deo radi ponovnog ozivljavanja.Mislim da je ovo zaista lep primer i obrazac kako treba da se ponasamo jedni prema drugima.Jos jednom hvala.Meni  preostaje da odem po jos jedan isti motor koji dobijam za badava od druga iz vojske,mozda vec sutra dok nisam vratio sedista u kola.Pa ce valjda jednog dana od ova dva biti jedan motor.

 

post-2200-12878992287599_thumb.jpg

post-2200-12878992287922_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Momci, čestitam na obavljenom poslu, to je pravi poduhvat.

Nisam ni zamišljao da može da stane u Polo  :o :o :o

 

Bokilicu, svaka ti čast, pravi si prijatelj!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

hvala vujo,,ma stao je ko iz pi,,,samo smo ga malko rasturili u parcice,,,ma sredice njega duki ko panta pitu,ima da radi ki singerica...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd-Karaburma

Hvala Dukiju i Dragici na pomoći oko oglasa za motor.

Sem problema naplate koji ću rešiti ja znam samo da bih MZ a nisu mi baš jasne razlike između 125, 175, i250 modela.

Visok sam 190 i težak oko 100 kg pa se plašim da na motoru ne izgledam nezgrapno a voleo bih i da nekoga vozim pa mi je potreban savet šta bih ja trebao da kupim.

 

Pozdrav,

Vule

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

moj savet je etz 250 posto je duzi od svih ostalih...voznja na njemu ko iz pesme...ja sam vozio i 250 i 251 ali je 250 daleeko udobniji,bar moj je udobniji,neznam dali to ima veze sto je malo prepravljen,ali cuo sam i na dosta drugih mesta da je 250 udobniji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Eto postadoh vlasnik jos jednog MZ-a,u pitanju je ES 175 ili ti televizor-veci zahvaljujuci BOKILIC--u kome se  zahvaljujem jer je pola dana odvojio za mene a covek drzi garazu i svo vreme mu je  jedan auto bio na kanalu.Sacekao me u Svilajncu,odveo do vlasnika motora,nakon kupovine odgurao motor do svoje garaze gde smo ga rasturili i spakovali u moj Polo.Potom mi je dao da provozam njegovu Apriliju.MZ je spakovan u podrum odakle ce se vaditi deo po deo radi ponovnog ozivljavanja.Mislim da je ovo zaista lep primer i obrazac kako treba da se ponasamo jedni prema drugima.Jos jednom hvala.Meni  preostaje da odem po jos jedan isti motor koji dobijam za badava od druga iz vojske,mozda vec sutra dok nisam vratio sedista u kola.Pa ce valjda jednog dana od ova dva biti jedan motor.

 

Bilo bi lepo da otvoris novu temu, recimo Restauracija. Kad pocnes sredjivanje i sklapanje, sve fotografisi i opisi pa taj materijal postavi u tu novu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Eto postadoh vlasnik jos jednog MZ-a,u pitanju je ES 175 ili ti televizor-veci zahvaljujuci BOKILIC--u kome se  zahvaljujem jer je pola dana odvojio za mene a covek drzi garazu i svo vreme mu je  jedan auto bio na kanalu.Sacekao me u Svilajncu,odveo do vlasnika motora,nakon kupovine odgurao motor do svoje garaze gde smo ga rasturili i spakovali u moj Polo.Potom mi je dao da provozam njegovu Apriliju.MZ je spakovan u podrum odakle ce se vaditi deo po deo radi ponovnog ozivljavanja.Mislim da je ovo zaista lep primer i obrazac kako treba da se ponasamo jedni prema drugima.Jos jednom hvala.Meni  preostaje da odem po jos jedan isti motor koji dobijam za badava od druga iz vojske,mozda vec sutra dok nisam vratio sedista u kola.Pa ce valjda jednog dana od ova dva biti jedan motor.

 

Bilo bi lepo da otvoris novu temu, recimo Restauracija. Kad pocnes sredjivanje i sklapanje, sve fotografisi i opisi pa taj materijal postavi u tu novu temu.

mogao bi to da uradis. ima nas ovde sto volimo da pratimo takve poduhvate... uskoro cu i ja tako nesto da uradim samo da mi prodje frka oko ispita...

 

2 Vule

za tvoju visinu i kilazu bolje je da uzmes 250 ccm, koji je udobniji(250 ili 251) to ne znam, sve zavisi kako ko voli. ja nisam primetio neke velike razlike, probaj oba pa ces videti sta ti najbolje lezi...

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Eto postadoh vlasnik jos jednog MZ-a,u pitanju je ES 175 ili ti televizor-veci zahvaljujuci BOKILIC--u kome se  zahvaljujem jer je pola dana odvojio za mene a covek drzi garazu i svo vreme mu je  jedan auto bio na kanalu.Sacekao me u Svilajncu,odveo do vlasnika motora,nakon kupovine odgurao motor do svoje garaze gde smo ga rasturili i spakovali u moj Polo.Potom mi je dao da provozam njegovu Apriliju.MZ je spakovan u podrum odakle ce se vaditi deo po deo radi ponovnog ozivljavanja.Mislim da je ovo zaista lep primer i obrazac kako treba da se ponasamo jedni prema drugima.Jos jednom hvala.Meni  preostaje da odem po jos jedan isti motor koji dobijam za badava od druga iz vojske,mozda vec sutra dok nisam vratio sedista u kola.Pa ce valjda jednog dana od ova dva biti jedan motor.

 

Bilo bi lepo da otvoris novu temu, recimo Restauracija. Kad pocnes sredjivanje i sklapanje, sve fotografisi i opisi pa taj materijal postavi u tu novu temu.

mogao bi to da uradis. ima nas ovde sto volimo da pratimo takve poduhvate... uskoro cu i ja tako nesto da uradim samo da mi prodje frka oko ispita...

 

Čim postoji potreba otvorite temu pa se razmašite.

 

Nash, dokle si ti stigao i šta predstoji kada mine tortura od ispita?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

za sada sam samo pronasao rezervoar od CZ-a  koji se savrseno uklapa pod oklop. namestio sam nosace za njega i montirao sam ga. posle toga mi dolazi na red pravljenje nosaca za rep, pa posle toga pravljenje nekih sitnica i priprema za farbanje(veliki problem-neznam kojom bojom da farbam).

necu da zurim, sve mora da bude savrseno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Čisto da se pohvalim - ovako je izgledao moj odlazak s Emmenrauscha u ljeto 2007. Blata kao u priči :)

 

Ja sam na plavom MZ-u, iza mene kreće auto koji vozi Miha (qlantisw), a sve snima Gordan Perkov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Nisam prodao gitaru, bilo mi zao. Dobra je pa nek ostane, da imam na cemu da sviram i drndam ;D :)

 

Zvao sam taj oglas. OK je ali mislim da treba i neko ulaganje u njega(mislim da je benzin "pojeo" nesto farbe na rezervoaru i jos neke sitnice), nista veliko, ali opet je ulaganje a meni je ulaganja preko glave. ;D

 

Majore sta se desava s tvojim MZ-om? Napredujes li?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

2 snake

 

Da li si nešto saznao, može li NOV Kanuni ETZ da se kupi u Sarajevu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Pozdrav. Posto sam se vec predstavio u glavnom delu foruma, svratih i ovde

da upoznam kolege sa MZ-ima. Vozim ETZ 250, trenutno je u garazi, veceras

se rasklapa masina radi generalnog pregleda i remonta. Osnovni razlozi su curenje

ulja na semeringu kod prednjeg lancanika i famozna treca brzina. Menjac ne ispada

iz trece, ne "gadja" lazni ler, samo ponekad odbija da prebaci iz 2ge u 3cu. Usput

sleduje i kompletna kontrola svih sklopova, zamena svih semeringa, zaptivki itd.

Radice se i olaksavanje kvacila i eventualno velikog zupcanika u primarnom prenosu.

Takodje je u planu i kura za "disajne puteve" tj. obrada kanala. Sve u cilju boljeg

"disanja" masine, ne nekog "friziranja". Imam i neku "upside - down" viljusku, zadnju

monoviljusku, alu-felne, pa cemo videti kakvu cu kombinaciju napraviti.

Neko je pominjao nekakvu izmenu sklopa trece brzine, preradu zuba na boku zupcanika

i rupa u koje one upadaju. Zna li neko konkretno o cemu se radi i ima li kakvog efekta?

Zasad, toliko, pozdrav svima iz Vrsca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dobrodošao Impuls, brate po mašini.

 

Raduju me ambiciozni planovi kojima ćeš dovesti u red još jednog našeg lepotana. O menjaču je komentar dao TS Chopper koji ga radi pa će najbolje objasniti.

 

Mene najviše zanimaju alu-točkovi, motor mi je skoro pa savršen pa bih uz sređivanje prikolice mogao da se posvetim i estetici.

 

Te sam točkove odavno želeo ali sam bio u nerdoumici oko uklapanje dimenzija, pre svega zadnje zvezde u lančanik kao i promera doboša.

Koje si točkove stavio kada pasuju i kolika je okvirna cena?

 

Sada ću otvoriti topic za fotografije naših motora pa ako si u prilici okači ga da mu se malo divimo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Paa, projekat je poprilicno ambiciozan, zasad postoje dve varijante. U pitanju je kompletno

zadnje i prednje vesanje sa tockovima od Aprilie AF1. Tockovi su 17 cola. Posto bih koristio

kompletnu zadnju viljusku i amortizer, to znaci da cu upotrebiti i kompletan sklop zupcanika sa te Aprilie.

Druga varijanta je kompletna mehanika od Aprilie (ukljucujuci i aluminijumski ram) sa masinom od ETZ-a.

U tom slucaju moram da napravim nove nosace motora za taj ram. A estetika - plastika je moj rucni rad.

Napravicu par slika tokom vikenda pa cu da ih okacim ovde. Inace, u Vrscu, posebno u"Gedeon"-u se dosta

voze MZ-i. Nekoliko televizora, par TS-ova i par ETZ-a.

Pozdrav, cujemo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: HR/SB
  • Motocikl: Dark side KTM LC4

Paa, projekat je poprilicno ambiciozan, zasad postoje dve varijante. U pitanju je kompletno

zadnje i prednje vesanje sa tockovima od Aprilie AF1. Tockovi su 17 cola. Posto bih koristio

kompletnu zadnju viljusku i amortizer, to znaci da cu upotrebiti i kompletan sklop zupcanika sa te Aprilie.

Druga varijanta je kompletna mehanika od Aprilie (ukljucujuci i aluminijumski ram) sa masinom od ETZ-a.

U tom slucaju moram da napravim nove nosace motora za taj ram. A estetika - plastika je moj rucni rad.

Napravicu par slika tokom vikenda pa cu da ih okacim ovde. Inace, u Vrscu, posebno u"Gedeon"-u se dosta

voze MZ-i. Nekoliko televizora, par TS-ova i par ETZ-a.

Pozdrav, cujemo se.

 

Pa tebi je isplativije voziti tu apriliju, nego se patiti i skalpati si ovo  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja