Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Evo malo i u boji

 

postavao sam gore sa naj svezijeg izvora.. od ljudi koji su vec registrovali.... 1zdravo.gif

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/57538-od-nove-godine-nove-tablice-vozacke-i-saobracajne/page__st__300

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Malo mi je muka.

 

 

Nema ni pomena o necijoj krivici:

 

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/111739/Na-novim-tablicama-nevazeci-grb-Srbije

 

AKo dodamo da nam je isti kuvar priredio specijalitet prosle godine da ljudi danima i nocima stoje u redovima za licne karte i pasose,trajnost reg. tablica 7 godina a saobracajne 10god???

Milionski vredne opreme , kamera za snimanje vozila u prekraju koje posle godinu dana ne rade, nabavke ne adekvatnih vozila za snimanje prestupnika u saobracaju, obuka vozaca u Grckoj.

Poslednji specijalitet da je zbog propusta u zakonu moguce preregistrovati skupoceni terenski auto u teretni i tako izbeci ogromne takse, zbog malog broja takvih mahera, uvode se nenormalne takse za registrovanje malih dostavnih vozila. Registraciaj takvog vozila kosta malo vise nego za sleper. To znaci da ce cela privreda da trpi zbog nekolicine fensi-kriminogenih likova koj voze skupocene terence a nemaju novaca za registraciju. Ovo je doneto preko zakona da takvo vozilo mora biti specijalno preuredjeno sa prostorom za teret sa max 3 sedista. To znaci da obicnom kontrolom u saobracaju mogu da se odstrane i kazne takvi vlasnici ne adekvatno preuredjenih vozila.

Ja pamtim period kada je slicna politicka opcija bila na vlasi i zamajavala stanovnike cele regije da deo zivota provode u besmislenim redovima za bilo sto. Istorija se ponavlja pa makar i delimicno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

A povrh svega cujem da se ove nove tablice koje su do sada izdate povlace zato sto su uradjene pre promene grbacitaj_pravila.gif! Inace hvala na slikovitim i iscrpnim informacijama,do sada ovde po Pancevu nisam imao prilike da vidim dizajn tablica za motor.durbin.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

... e ovako nesto mi se mota po glavi vec nekoliko meseci, samo ne sa ovolikim razmakom zadnjih tockoca...k'o da ga spremio da ore njivu :neznam: :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Drugovi Mz-jasi, da li znate da mi kazete koje su dimenzije zice `16 tocka od Mz-a? Pokusao bih da ih upakujem na Jawin tocak, da se ne mucim da poliram i smirglam moje stare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Razne su dimenzije žica za razne MZ modele.

 

Daj neku precizniju informaciju šta ti treba ili koje su dimenzije žica kod tvog motora, pa ću da vidim u dokumentaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Odlično što si slikao to. Vidiš, glava kod tvojih žica nije savijena pod uglom.

 

Upravo ti tražim, pa ćemo videti šta ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Evo, našao sam.

 

Za zadnji točak MZ-a od 16'' dužina žice je 121mm, od čega je navoj nekih 35mm. Ono što sam mogao da vidim je, da je dužina žice za Jawin zadnji točak od 16'' - 119mm.

 

Ako hoćeš da stavljaš MZ-ove žice, onda bi morao svaku da cvikuješ po 2-3mm, da ne bi virila iz nipla kad našpanuješ. Ako se budeš odlučio na taj postupak, da ne bi sjeb'o navoj, pre cvikovanja navij neku maticu, odcvikuj (ili odseci) višak, pa maticu potom odvij sa žice.

 

Valjda isto tako možeš kod Gabora da nađeš žice za Jawu, pa da se ne zezaš sa tim skraćivanjem...

 

Valjda sam ti pomogao.

 

Javi šta si uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

zna li neko nesto o ovome. u pitanju je BK 350 interesuje me ima li sta od delova da se kupi ovde. za pocetak me interesuje da nabavim sediste kao na njemu

Tekst koji želiš

 

 

IMA!!! Sa nekog starijeg motocikla... 1zvizduk.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Sa mog DKW-a je isto, samo sto je golo :lol: :lol:

 

iam ja da nabavim navlaku i mozda jos jedno ovakvo ali belo.. 1zvizduk.gif sa nsu-a(onog skutera)1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ovo sam ja odgovorio:

 

Sprema se i nova dopuna uredbe da ce svi vozaci pocetnici morat da farbaju jaja u tri boje kao dokaz privrzenosti ideji stavljanja nacionalnih obelezja gde god mesta ima na vozilu i vozacu.Za redosled boja se jos nisu dogovorili jer niko u Ivicinom ministarsvu nije siguran kako ide raspored boja nac. trobojke.

Cekamo sledece uredbe i dopuna i ovako ne opisivog nivoa gluposti koje nam se servira za nase pare.

Zasto se bajka o Ivici i Marici nije drugacije zavrsila.Pocinjem da "lajkujem" zle vestice, one su barem lukave ako nisu pametne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Zdravo drugari :)

 

Sta se desilo sa ovim forumom. Nije me bilo par meseci,telefon mi je bio ispod kreveta na punjacu jako dugoo,imao sam razne momente,i bio svugda... Sad je opet sve ok...

 

Kupio sam fj 1200,ali mz-a ne prodajem,ne znam odakle to,u sobi mi stoji... Nabavicu uskoro opet net kuci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

A ipak si se pojavio?! Baš ti loš taj punjač. Treba mu par meseci da oformi bateriju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja