Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Vujoooo imam lepe vesti za tebe!

Imam jedan tocak sa sve diskom ali moram da pogledam u kakvom je stanju! Ako stanje bude zadovoljavajuce poklanjam ti ga!  :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vujoooo imam lepe vesti za tebe!

Imam jedan tocak sa sve diskom ali moram da pogledam u kakvom je stanju! Ako stanje bude zadovoljavajuce poklanjam ti ga!  :)

 

U kakvom god da je stanju odličan je jer mogu da vozim dok mi se ovaj drugi ispravlja. Šteta da mi stoji motor na viljušci na ulici. :(

 

Neznam ni kod koga u Beogradu da nosim taj točak, Peter Pan se lepo ponudio da ga ispravi ali je u Temerinu a ja sada, dok mi majka ne ozdravi, nemogu da mičem od kuće.

 

No, sa još jednim točkom mogao bih čak i poštom da se poslužim, sve je lakše.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Necu moci da ga pogledam pre ponedeljka ali ti odmah javljam! Znam da je na oko propao ali se samo nadam da nije udaran-kriv. Mogla bi da ti posaljem postom ili ako budem sledece nedelje dolazila kolima za BG da ti ponesem pa da se nadjemo da ti dam. Sve ce se resiti nemoj da brines niti da budes tuzan  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Gde tužan, pa jedan od dva problema je rešen, sada je ukupan problem upola manji. (mnooogo pametno, nema šta, matematika sa dvojkom na više i na niže, impresivno. Iz ovakve glave ni kosa ne raste ;D)

 

Poštom nema potrebe da šalješ jer nije ništa hitno a voleo bih i da se vidimo.

 

Kada budeš dolazila organizuj i te platine sa Starim Vujadinom pa da obavimo sve odjednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Dogovoreno,a mozda to vec bude u utorak jer cu dolaziti pa cu ga nekako vezati na plavca. Naravno ako ti mozes i ako bi ga tad uzeo. Ostaje samo da pogledam da li je kriv!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vreme od ponedeljka bez kiše sa prosečnom dnevnom temperaturom od 10 do 20, cele nedelje. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vujo, moj tocak je prav, sa novom gumom, a uopste ga ne koristim. Montiras i vozis.

 

Ja sam uveren da je tako samo sam jako znatiželjan za tvoj motor, izuzetno si sve uradio na njemu i ne bih razvlačio delove sa gomile makar i na kratko ako već negde postoji višak ''za ne daj Bože''.

 

Ide loše vreme, ubiće te dosada kao i sve nas pa ćeš ga sklopiti za jako kratko vreme, samo da te iznervira dovoljno.

 

A to iako ima 300 ccm kao Crnac nije isto, ima kanale, ima... ma ima sve što treba za trkačku mašinu.

 

To da odneseš jedan dan na posao pa za par dana da završite i to u pauzi za kafu, onako usput. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Ne beri brigu, taj tocak mi u sustini ne treba. MZ je dobio upsidedown viljusku i felne od Aprilie,

sa sve diskovima :) tako da su mi oba tocka ostala "visak". Uzmes vozis koliko god i ne brines.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

felne od Aprilie

 

I to mi je jedna od starih ideja ali nisam znao da je realizujem bez, za mene velikih prepravki i ogromnih troškova.

 

A tražio sam trokrake točkove koji bi pasovali na sve postojeće, prednji još i nekako ali zadnji zbog doboša teško da može da se ubode. Ili ja neznam sa čega može što je vrlo verovatno, nisam se preterano bavio ostalim motorima.

 

Ne bih da te forsiram ali kada uhvatiš vremena stavi nam neku sliku ovde, ima šta da se vidi a ja sam baš radoznao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Ovakve su felne i prednja vila.

 

http://www.bikepics.com/pictures/241975/

 

Za prednju vilu sam morao da napravim novu osovinu (kroz glavu rama) i moram da napravim novi

gornji trapez. Za zadnu felnu sam napravio kompletnu glavcinu. Na srecu, ne placam nikog da mi to napravi, kosta me nesto

materijala i mnooogo mog vremena i rada. Zbog svih tih ozbiljnih zahvata, i vremena koje mi kako god okrenem "curi kroz prste"

nisam stigao da kompletiram motor. No, do proleca to mora biti gotovo. Imam i kompletan ram i zadnju vilu od Aprilie AF1, hteo sam

da ubacim u to motor od MZ-a, ali nemam papire za ram, pa ta kombinacija ne ide.

Inace, kad sam nabavio tu Apriliu, sa idejom da iskoristim i ram, naisao sam i na ovo, sto samo dokazuje da nisam jedini ludak, poznata

vam je masina? :)

 

http://www.bikepics.com/pictures/380635/

 

http://www.bikepics.com/pictures/380636/

 

 

 

 

 

 

:) :) :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Vujo kad ugradjujes plin i alnaser? Jel ti to radi Bokilic? Mene je nesto zanimao alnaser(mislila sam da je to Joska radio ali sam pogresila) pa ako moze cena ugradnje da se zna?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Vujo kad ugradjujes plin i alnaser? Jel ti to radi Bokilic? Mene je nesto zanimao alnaser(mislila sam da je to Joska radio ali sam pogresila) pa ako moze cena ugradnje da se zna?!

cena se jos uvek nezna,,,,ali do daljnjega moram stati sa radovima,radi uredjaj/alnaser/,,ali ima tu jos par sitnica za ispravku,,cisto da izbegnemo neke releje itd,,polako bice,duga je zima  ;):D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Cekamo mi ne brini ti,a i ja cu prvo da pustim Vuju da ugradi pa ako se pokaze da ima neke nedostatke da se to otkloni na mom plavcu  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Zna li neko kakvo vreme javljaju za vikend,zanimaju me oba dana(neka malo pouzdanija vremenska prognoza)?!? Planirala sam sa ovom mojom druzinom neku voznjicu ali izgleda da imam utakmicu u subotu pa onda ostaje samo nedelja pa se plasim da se ne pokvare ovi divni dani i ne ostanem kuci  :(! ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vujo kad ugradjujes plin i alnaser? Jel ti to radi Bokilic? Mene je nesto zanimao alnaser(mislila sam da je to Joska radio ali sam pogresila) pa ako moze cena ugradnje da se zna?!

cena se jos uvek nezna,,,,ali do daljnjega moram stati sa radovima,radi uredjaj/alnaser/,,ali ima tu jos par sitnica za ispravku,,cisto da izbegnemo neke releje itd,,polako bice,duga je zima  ;):D ;D

 

Ja sam izgoreo za tim, sanjam kako to sve radi namontirano ali realnost nas tera na nešto drugo.

 

Bokilic treba malo da radi jer i on od nečega mora da živi. Ja u međuvremenu moram da sredim detalje oko prikolice (taj točak i instalacija u njoj) a uređaj najnovije Joskine generacije još nisam montirao, bio sam zauzet privatnim obavezama pa se sa Joskom nisam video. Opet, u Temerin nemogu sa ovakvim točkom, sve je nekako vezano jedno za drugo.

Karburator je zapušen ali to ćemo Boki i ja da pročačkamo kada bude dolazio, sumnjam na zapušene dizne. Karike bih kupio, najkvalitetnije koje mogu da nađem za klip 75,5 pa da ih stavim nakon razrade sa postojećima.

 

Treba i meni malo vremena da dođem do para za nastavak akcije. Celu skalameriju sa prikolicom treba da atestiram, a i to košta.Voleo bih da do ugradnje tog plinskog uređaja kupim još jedan rezervoar od 251 pa da ga izmasakriramo. Unutra bih stavio plinsku bocu a deo sa unutrašnje strane u kome je benzin bih plastificirao, čisto kao zaštita od korozije.

 

Eto, na kraju se sve svodi na pare i zato sve ovo mora da se radi usput, kada nešto pretekne, iskrsne, izleti...

 

A da je para siguran sam da bi već bilo gotovo. Samo, to nisu male pare, ima mnogo sitnih i krupnih stavki...

 

Proklete da su i te pare!  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

 

... Karike bih kupio, najkvalitetnije koje mogu da nađem za klip 75,5 pa da ih stavim nakon razrade sa postojećima...

 

 

A zbog cega ovo...?

Zar nisi vec postavio nove karike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ma jesam nego te karike stvarno ne valjaju ništa, one i prave probleme dok je klip OK. Uzeo bih neki Gec ili slično samo neznam koliko pasuje, da li može to...

 

Dao si mi ideju, zvaću Gabora, on mi je svojevremeno poslao sve njegove kataloge u kojima ima delove za sve japance a od skoro i za skutere (bez Kineza), možda nešto može da preporuči.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Eto, nezna ni Gabor, kaže da su klipovi Tajvanski dok su karike valjda iz Indije ili Malezije, pitaj Boga šta je to...

 

A to znači da ih sklapaju, ne radi ih isti proizvođač što se kod ekspolatacije primeti, jedno valja a drugo ne.

 

Ali za zamenu nezna, nema odvojeno karike od klipova a ne sme da preporuči ceo klip od bilo čega drugog jer nije siguran da li odgovara.

 

Nije mi hitno ali od ovih karika neću odustati, mora bre neko da pravi karike 75,5 za bilo šta što valja, nije to valjda nemoguća mera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Evo nesto zanimljivo, Dame iz MC Ladies Novi Sad imaju u svom klubu jedan zanimljiv zidni sat. Verovatno su ga dobile na poklon od MC Srem, doduse ima tu i neka BMW znacka, al na kraju krajeva - svi ce prepoznati MZ-ovu desnu deklu !

 

post-3891-1287900695946_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  E sad moram da se pohvalim ! Od juce popodne sam malo prosirio " vozni park ". Sticajem cudnih okolnosti sad je u njemu i jedna " Suzana " - Suzuki GS 400 .  Evo prvih slicica :

 

post-3891-12879006959821_thumb.jpg

post-3891-12879006960209_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja