Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Vidi, klinci su, al sve jedno, neke stvari moraju da nauče. Prvo priča o vozačkoj, a posle sve ostalo. Ako stvarno imaju želju da voze motor nek prvo to odrade. Možeš da vidiš pa da možda odjednom polažu i za A i za B - verovatno izađe jeftinije, a nek malo pomognu i majka, babe, dede . . . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Vidi Vujo, nije ovo kolektivna terapija mada, kada nas sve sagledaš tako izgleda. Niko ne može da ti da savet zato što se radi o ličnim emocijama a prefiks licni je zato što su samo tvoje i tvoje srce vidi Crnca na jedan a mi na drugi način. Zato je odluka tvoj lični stav i čin a kako češ doći do njega, valjda imaš prijatelje koji te bolje poznaju od nas i sa tobom su proveli više vremena nego svi mm zajedno i sa njima popričaj. 

Došlo je neko novo vreme i to brže nego što je bilo ko mogao da predvidi čak i mnogo pijan, odprilike do nivoa koji si ti olako  postizao, svi se sećamo. Nema više onog da su se u kraju pamtile nekoliko generacija mangupa, motordzija, dobrih i plemenitih ljudi...da je MZ decenijama imao status najbolje motora za preći sa Tomosa na nešto jače, da se sa njim može proputovati Evropa a i šire.Na žalost, nema toga više, nestalo je u samo nekoliko godina i mene to mnogo jede.Moji ortaci pod stare dane sakupljaju vozila koja su im u mladosti mnogo značila a najčudniji je izgovor za to,da ostavim nešto deci da imaju..Ova deca su odma po rodjenju zatrpana plastikom u svakom smislu,plehane i gvozdene stvari ih ne zanimaju. Razmisli, koliko naše dece zna da rastavi MZ motor i da ga sklopi i potom našteluje? Ja ne vidim ni jedno u mom okruženju.Dobra su to deca ali šrafciger im nije drag. Pričati o nekom zavetu sa MZ-om je po meni suvišno.

Da rezimiram, ako hočeš Crnca iz egoističkih pobuda,ako za držanje njega nemaš ni jedan ekonomski razlog, zadrži ga za sebe, bilo kako, ispravnog, ne ispravnog samo neka ne kisne i neka bude pokriven, jedino tako on može opravdati tebe.

Da li možeš nabrojati na prste jedne ruke MZ-jaše koji imaju samo MZ-a i voze ga stalno? Teško, svi su prvom prilikom kupili japanca i to sam pominjao u "ona" vremena dok smo se intezivno družili na ovom podforumu i branili ga ko Tita pioniri.

Dakle, odluči sam jedino a ako mi prevagnemo ima ćeš olakšanje samom sebi da kažeš:"...ma zajebao sam se , poslušao sam one magarce sa foruma...."

Vujo, većina nas te voli baš zato što si takav. 

Poginula su par piva u ime ovog pisanija čisto da ovo ima neki kredibilitet.Živeo!

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Čovek bez mane.

 

Nemerljiv i nenadoknadiv gubitak za svakog ko ga je poznavao. 

 

Ljudina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ode nam još jedan drugar.Motorciklista,majstor,čovek sa najviše strpljenja da svima pokuša da pomogne savetima.Nije ga mrzelo da u najsitnije detelje da instrukcije kao da svako ko je se javio na forum sa problemom da reši iste. Poslednjih godina,jedini je čije prisustvo je održavalo ovaj podforum da se ne ugasi.

IMGP3658.JPG

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Prodajem MZ etz 250, etz 150(kross) oba imaju papire, i gomilu delova od 250, cilindri sa glavama, menjaci, radilica nova, blokovi, tanirasti zupcanici.... Delove djuture a moze i oba MZa zajedno ili posebno, za 150ku mogucnost prevoza do Kupca.

0612902939 i 0611730257

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Evo,već 4 meseca i koji dan razmišljam o MZ Svetu. Široko je primio sve koji su vozili MZ dvotočkaše iz bilo kojih razloga i pobuda.Prolazile su godine druženja i sada mogu podvuči crtu...par ljudi realno nisu zaslužili mesto u njemu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100
On 26.10.2021. at 11:56, boban(guga) je napisao:

Ode Deda u penziju ko ovi nasi MZejci 

Ali ima i onih koji neodustaju

20211023_173620.jpg

Šta se dešava sa projektom, odužilo je se Bogami....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja