Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Nisam mogao da odolim da se ne provozam malim eMZom, naravno pre toga popraviti sve sto je brat upropastio u medju vremenu dok nisam tu. :D

WP_20180701_002.jpg

WP_20180701_004.jpg

WP_20180701_005.jpg

WP_20180701_006.jpg

WP_20180701_007.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stevan, 59 postova
  • Lokacija: Bajevac
  • Motocikl: MZ ETZ 125

Ne znam jeste li videli nekad ovako nesto, ja nisam, ali mislim da je vrhunski. Samo me interesuje kad je obrnuo smer radilice, da li je usis postao izduv i obrnuto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

I video i osetio - doduše na Jawi-. To se dešava kad je loše popdešeno paljenje, pa kad padnu obrtaji i već hoće da se ugasi - dobije kontra paljenje i krene u kontra smeru da se vrti.  Zanimljivo izgleda, al da bi opet počeo da radi kako treba - mora se motor prvo ugasiti pa da se upali na kurblu. I kad radi u kontri motor usisava kroz karburator, a izduvava na auspuh . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stevan, 59 postova
  • Lokacija: Bajevac
  • Motocikl: MZ ETZ 125

Danas losije vreme pa da iskoristim priliku da zamenim sajlu gasa primetio sam da su se pokidale licnice...I tako ja ulazim u prodavnicu gde prodaju delove za motore, saceka me neki stariji gospodin sa kojim se moja konverzacija zavrsila njegovom cinično-ironičnom recenicom uz blagi podsmeh izgovorenoj meni u ledja(izlazio sam iz radnje i pokajao se sto sam usao): Ko jos vozi MZ-a....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: MZ TS 250/1

MZ-a vozi onaj ko ima :D i ko voli . Ja sam, nailazio uglavnom na pozitivne komentare, ali uvek ima onih koji smatraju da treba kupiti četvorotaktni sportski motor, po mogućstvu što veće kubikaže i skinuti prigušivač sa auspuha da bi vozač bio veći "frajer" (tako rade ovde kod nas).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Cunjam ja tako kojekude, kad iz neke tamo šupe, ispod kartona, smeška mi se poznati far. MZ ETZ 251, na izgled u savršenom stanju. Kaže čiča da je na prodaju ... Samo dovežen iz prodavnice, pa ostavljen u šupu. Na kilometar satu piše 169 km. Do skoro ga je palio povremeno, a sad je skinuo svećicu i nasuo ulje. Nisam ga detaljno pregledao, to sam ostavio za naredni susret. Dva dana samo na njega mislim ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Te gume su postavljene da bi se utišala mašina.  MZ ima velika rebra za hlađenje na cilindru i koja na nekim obrtajima dobiju vibraciju i počnu da zveče. Te gume su tu da bi se to sprečilo. Iz istog razloga je i Jawa stavila slične gumice na svoj motor. 

  Montaža tih guma od ETZ-a na tvoj motor ( MZ es 175/2 ) je moguća, ali samo na cilindar ( na glavi motora su ti rebra za hlađenje vertikalna ), a i to uz prepravku cilindra - da se naprave kanali za te gumice. Evo kako to izgleda na ETZ - u :

 

  

mz-etz-250-zylinder-ddr-megu-kolben.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

Zupcanoci nisam ni skidao kao ni onaj selektor sto po njemu klize viljuske, to je dobro ali ne mogu nikako da uskladim polugu menjaca i onaj polumesec sa selektorom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Na poluzi menjača, na onom polumesecu imaš obeleženo jedno mesto kirnerom ( tačka ) . Nju treba uzubiti sa zupcem na selektoru - kad gledaš zupce, svi su isti, ali jednom je kraj obrušen pod uglom. Znači taj zubac da se uzubi spram one tačke i to ti je to :

  Evo ti slika, malo je povećaj da ti bude jasnije :

 

  

40.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja