Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: zero gee
Konačno i ja uspio složiti svoj stroj. Nakon što ej preko 20 dana bio rastavljen stroj je spreman za vožnju

 

Jao Lazo, crni Lazo, ja te tražim okolo a tebe ni od korova... kako mi nije ranije palo na pamet potražiti te tamo gdje ćeš show-offati friško ofarbanu plavušu  ::)

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Auh kakva zmijurina!  ;D  :D

 

Pa otišao čovek do kafane i to ne obične, MZ kafane u kojoj nema politike, fudbala i alkohola a od žena samo ti i Dragica, pa gde to još ima?  ;)

 

Adam je za sve kriv, zašto je čačkao mečku i tražio Evu, skupo nas košta njegova dosada... ::)

 

:D :D :D

 

Nisam ženomrzac, samo cvetajte što više  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: zero gee

Zmijurina?! Lakše malo, samo me Lazo smije tako zvati... i to kad želi biti posebno dobar prema meni i dodvoriti se ;)

 

Zvondaj koliko hoćeš ali da vam nema žena-zmijurina, ne bi vi motore tjerali po gradovima i prekenjavali se na zadnjem ROFL, dobro, vi koji se pelate na emzejima više ložite žene rastavljanjem i čačkanjem bobine u po sela i grada nego što se propinjete na valu testosterona :P

 

Motor bez žene je kao štrudla s višnjama bez višanja. Ne misliš tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Slavonski Brod

dobar, dobar, Lazo...

 

ajd da ti priznam da je najljepši na balkanu. bio bi još ljepši kad bi mu malo opro gume i namazo ih nečim crnim.

barem sad jednom kad je ofarban, ono... za slikanje...

 

al nisam siguran da će još dugo biti najljepši.

poslat ću slike uskoro pa ću te pitat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Za gume ima posbno mleko budu crne a i mekse

 

LJudi sta mislite jel puno 300e za etz 125 na kom je navodno samo lanac neispravan to bi naravno proverio  89-o godiste 93 prvi put registrovan sad mu je istekla registracija  motor je u gakovu kod sombora i covek kaze da je inace odlican

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: HR/SB
  • Motocikl: Dark side KTM LC4

To Svakak

 

Čovječe jesi ga dobro sredio, zgledi kao novi ! ;D

Nego jel se to meni čini ili si prebacio i guvernal sa mog bivšeg drloga? Svaka čast, sada je predobar.......Šta si odlučio sa mašinom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Gume ću još oprati, samo čekam malo stabilnije i ljepše vrijeme sa suncem, pa da obavim to slikanje. Koje mi koristi što operem gume, kad će se ublatiti dok se izvezem iz dvorišta.

 

Čovječe jesi ga dobro sredio, zgledi kao novi ! ;D

Nego jel se to meni čini ili si prebacio i guvernal sa mog bivšeg drloga? Svaka čast, sada je predobar.......Šta si odlučio sa mašinom ?

 

Stavio sam tvoj guvernal i još poneku sitnicu. A mašinu sam ostavio svoju, a samo na nju namontirao ono elektronsko paljenje.

 

Inače - trebalo mi je 5 sati da dovedem struju u red. Sad radi sve - svjetla, žmigavci.... čak imam i gašenje rješeno, a ne da moram gasiti motor puštanjem kvačila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Motor bez žene je kao štrudla s višnjama bez višanja. Ne misliš tako?

 

Štrudla je jako teška reč, doduše padale su ovde i teže (pivo, vino, rakija... ;D) ali prema ovom fenomenu siguran sam da niko nije ravnodušan.

Sa pravom ženom zadovoljstvo je sve deliti bila ona zmijurina ili zmijuljica, protiv prirode se nemože.  :-*

 

2 Svakak

 

Kada ga lepo uslikaš, postavi slike u ''naši ljubimci''.

Da li ti trebaju gume za lanac?

 

Sem OrOz-a  kao posebnu poslasticu čekam mašinčinu o kojoj Impuls mudro ćuti. I Nash je pri kraju, baš ćemo se okititi lepim slikama  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Auh kakva zmijurina!  ;D  :D

 

Pa otišao čovek do kafane i to ne obične, MZ kafane u kojoj nema politike, fudbala i alkohola a od žena samo ti i Dragica, pa gde to još ima?  ;)

 

Adam je za sve kriv, zašto je čačkao mečku i tražio Evu, skupo nas košta njegova dosada... ::)

 

:D :D :D

 

Nisam ženomrzac, samo cvetajte što više  :)

 

 

Vujo, da ga ne pretera malo sa epitetom? Odma sebi stavi trodnevni ban da se operes...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

...

 

Sem OrOz-a  kao posebnu poslasticu čekam mašinčinu o kojoj Impuls mudro ćuti. I Nash je pri kraju, baš ćemo se okititi lepim slikama  :)

 

 

Ne znam da li slucajno ili namerno ali nekoga si zaboravio!?

Samo da se pohvalim da su farbarski radovi zavrseni, pa ovih dana sledi ono najsladje...finalno SKLAPANJEEEE !!

 

post-2435-12878995026093_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vujo, da ga ne pretera malo sa epitetom? Odma sebi stavi trodnevni ban da se operes...  ;D

 

Iskreno se nadam da nisam preterao, malo sam se našalio i nadam se da svojom šalom nisam nikoga povredio.

 

Zaista bi mi bilo žao ako sam nešto pogrešio, stvarno mi nije bila namera.

 

Srdačnost u pisanom obliku može drugačije da izgleda i da se tumači od planiranog. Mahom zbog toga nastaju konflikti na forumu a ne iz nečasnih pobuda po kojima bi se bilo ko kačio sa celim svetom bez potrebe.

 

Sada gledam na sat i vidim da baš dugo pišem ovih par redova, analiziram sebe. Sigurno je da pravim greške u pristupu, moj odnos prema ljudima ne sadrži nikakve rezerve, ili volim ili ne i to jasno stavljam do znanja. Loša mi diplomatija.

 

Nikada mi na pamet nije palo da je ovo forum, mesto dostupno raznim budalama, psihopatama, moralno iščešenim ljudima raznih tipova...

Ovde su izuzetni ljudi i dobri prijatelji, ja to osećam jer dobrotu redovi nemogu da sakriju. Da nije tako, ovde me ne bi bilo, za ovo mesto me vezuju dobri ljudi a motori su tu negde okolo, način našeg života i uživanja u njemu...

 

Na ovom delu foruma nije bilo bana, brisani su postovi samo iz tehničkih razloga i to uvek u dogovoru sa onim ko ih je postavljao, ovde nije bilo incidenata koji bi se kosili ne samo sa pravilima foruma nego i sa dobrim kućnim vaspitanjem i to najbolje govori o članovima naše MZ porodice.

Ovde nema lošeg čoveka i niko nije zaslužio loš odnos.

 

Osećam se kao kada sam jednom prilikom nepravedno kaznio dete, hteo sam da se pojedem zbog toga a ništa nisam mogao da uradim sem da kažem ''Izvini''.

 

A da li to ''Izvini'' može da bude dovoljno u baš svim slučajevima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ne znam da li slucajno ili namerno ali nekoga si zaboravio!?

Samo da se pohvalim da su farbarski radovi zavrseni, pa ovih dana sledi ono najsladje...finalno SKLAPANJEEEE !!

 

Nisam ništa zaboravio samo ovde nije zapisano...

 

Pričao sam sa Bokilicem telefonom i pitao ga da li je video tvoju mašinu. Kaže da nije i da si pri kraju pa svi čekamo rezultate.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Vujo, da ga ne pretera malo sa epitetom? Odma sebi stavi trodnevni ban da se operes...  ;D

 

Iskreno se nadam da nisam preterao, malo sam se našalio i nadam se da svojom šalom nisam nikoga povredio.

 

Niš se ti ne sekiraj. Osobno garantiram da problema nema  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Auuuu, al' ja kasnim za vama. Ubise me neke obaveze i posao pa nisam pipnuo nista na

masini jos od nog turpijanja kanala. Bogami je vreme da se doda gas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: zero gee

Ay caramba, kolko riječi oko zmijurine... hehe, za nas žene je to normalno - nisam jednom tako oslovljena, a sama sam oslovljavala i daleko otrovnije. Naravno, samo one koji su to zbilja zaslužili ;)

 

Moj advokat(sleš)agent za odnose s javnošću, Herr Svakak već objasni pa se ja neću razbacivati kurtoaznim lajnama. Naravno da je OK ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Zna li se ista oko okupa BJBikersa,kakvog ce karaktera biti,hoce li biti kakvog kulturno-umetnickog programa,neki prostor gde ce mo uvece nastaviti druzenje,piva,deset u pola s' lukom,striptizeta i sve sto ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

2 Floyd

Ma nije puno ako je samo lanac u pitanju,on i nije neka stavka.Mozes da ubijes cenu jos malo pa da te ispravan motor dodje za te pare,ali ako je samo lanac.Gledam malopre neke skutere od 49 ccm(za koje ce u narednom periodu da se placa registracije svake godine)kostaju oko 1000 eura.Potrosnja 3 litra snaga 5 KS.Taj MZ trosi isto toliko ili samo malo vise,ima podosta konja vise i ima da sahrani barem dva ona no name skutera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

trebalo bi u nedelju da idem da ga vidim al lik kaze da vec ima neke kupce pa ako ga ne proda idem

 

imam dva ispravna lanca za njega tako da mi to nije problem

 

ja i drug nasli ts 150 za 150e neko stavljao magnetno paljenje i nesto zeznuo pa nece da pali covek kaze da donesemo alat i da slobodno pregledamo masinu kolko sam uspeo da pregledam menjac je odlican i kocnice a i ne izgleda lose motor ima rezervoar lep kao neki coper i korman drugaciji ima papire zadnji put 83 registrovan vlasnik iz nekog sela iz banata

 

mi smo mislili da ga kupimo al nemamo sad para posto i ja i on trenutno skupljamo za motore do 125 ccm a ovo ne mozemo da vozimo

 

ako nekog zanima motor nek se javi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Lepo sam se vozio na takvom TS-u 150,covek od koga sam kupio ETZ imao je i TS 150 sa kojim je svake godine isao na more po nekada i dva puta.I ja mislim da je zaista zilav motor,kada sam kupio moj lupalo je nesto u motoru,imao je svuda lufta po malo,i na klipu i na klipnjaci i na radilici.Nista ja to nisam dirao 8 godina,nisam ga bas terao u crveno nego lagana voznja i ide gde hoces.Tako sam ga i prodao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

'Ajde da se i ja nečim pohvalim kada već nemogu estetikom motora.  ::)

 

Danas sam kupio 30 litara ulja, Bergoline TST Racing

 

http://www.bergoil.it/products/elenco2_uk.asp?cat=OIL FOR MOTORCYCLES TO TWO AND FOUR STROKE&id=211

 

Dukiju hvala na špijunaži, da nije dojave kupio bih Tanoil, i ono je jako dobro.

 

U predstavništvu firme uvoznika napokon normalan čovek, mlad tip sa kojim sam napravio dogovor za 5 minuta. Dečko je vozio auto trke i potpuno razume zašto sam došao, ništa nisam morao da objašnjavam.

 

Litar ovog ulja u maloprodaji košta oko 380 dinara a ja sam ga dobio po VP ceni jer sam ga uzeo mnogo i otišao sam po njega u magacin koji je na kraju sveta.

 

Ulje je sigurno original, čekao sam par dana da se ocarini.

 

Poređenja radi, litar domaće polusintetike u maloprodaji je oko 600 dinara pa je ovo ulje potpuno i idealno rešenje: vrhunski kvalitet za male pare.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

VP cena je 305 dinara po litri, ukupno je izašlo na 9.150 dinara.

 

Ulje nisam probao, pun mi je rezervoar a vozikam se sve nešto blizu pa nikako da istrošim...

 

Sasvim sigurno ću ga staviti kada budem išao za Temerin kod Joske, to mi je je još ostalo od jako važnih radova na motoru sve ostalo su sitnice.

 

Uopšte ne sumnjam u kvalitet ulja, ima sve specifikacije što znači da odgovara standardima svih proizvođača Amerike, EU i Japana.

 

Razlog niske cene je u politici, nije mi baš do kraja jasno kakve su međunarodne naftaške relacije ali je ovo ulje rađeno od Libijske nafte prerađene u Italijanskim rafinerijama. A Libija je opet ''uživala'' u nekim Američkim sankcijama, ko to više može da prati, no ulje je najbolje moguće.

 

Kada se setim da sam plaćao Castrol TTS 1.150 dinara duša me boli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Neznam kako ću stajati sa parama ali bi mi prijalo kada bih zamenio i gume.

 

Da li je neko probao koje najšire dimenzije mogu da stanu?

 

Imam gumu za napred 3.50x18, to mislim da može jer mi je sada 3.25, pa onako, od oka...

 

Zadnju bih stavio 130/80/18 Mitas Enduro, cena joj je 70 evra. Ovu dimenziju nisam stavljao i neznam koja je najveća širina moguća na zadnjoj viljušci.

 

Ako neko ima savet za najširu 18, dobru i najjeftiniju zadnju gumu dosta bi mi značilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Kod mene je zadnja 4.20 x 18 Pirelijeva kramponka.Nigde nikada nije zakacila a vozio sam ga natovarnog ohohohooo.Ja i drugar oko 200 kg plus ona tri kofera napunjena stvarima i ranac odozgo,plus tezina motora sa punim rezervoarom i vozi misko.Ova guma mi je sa TS 150 na kome je kacila.Ali nisam hteo da je dam sa motorom jer ima svoju pricu kod mene je oko 10 god. a i kada sam kupio TS bila je polovna.Ko zna koliko je stara,kramponi su dosta potroseni po sredini tako da ne trese na asfaltu ali u blatu pokazuje svoje pravo lice jer su kraponi sa strane dobri.E da i niskoprofilna je,tako da na MZ ETZ 250 moze i sira od nje neka bez onolikih krampona i malo nizeg profila nego standardna koja je "balonka".Kada sam ono bio kod tebe Vujo na Bubanj potoku su bile polovne od 20 do 30 eura,donesene sa zapada verovatno vozene jednu sezonu i skinute.Znam da bi se onaj ,sto je ovu moju gumu negde sredinom 90-ih skinuo sa motora i bacio,cudio i krstio kada bi me video kako se sa smeskom vozim na njoj ali sta da se radi.E a ja bih mu onda pokazao TS Chopperovu zadnju Pneumantovu sa kraja 70-ih,siguran sam da bi nam onda kupio po jednu sa sve unutrasnjom. Ali nama su dobre i ove,treba znati uzivati u malim stvarima.Salu na stranu gume jesu bitne za bezbednost ,kao i sto drugih stvari,i trebaju da budu uvek solidne.

Ala sam se raspricao oko jedne gume. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja