Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova

Sipao sam danas sa 2% mesavine, dosta manje dimi sto je i ocekivajuce, nisam uporedio razliku da li se manje greje, ali na do sada na 600-700m vreo, ali i danje se javlja problem kad se zagreje mnogo tesko pali a i nekad nece sve dok se svecica ne ocisti, menjao san u protekla 3 dana 2 svecice, kad stavim novu radi 2 dana ok i krene da zeza, (kija na auspuhu) i nece da upali, nije mi jasno sta se tu desava, ovih dana sam probao da stelujem karburator i sve isto radi 2 dana i opet isto >

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Nisam razmisljao o tomo, jer on ovako lepo vuce lepo prima gas samo ga zeza to paljenje kad je vruc.

 

Koliko mm bi trebalo da bobina baci varnicu pre nego sto klip dodje u gornju mrtvu tacku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
9 hours ago, štampar said:

Око 2,5 мм...ако ''лепо вуче и лепо прима  гас'' а тешко пали кад је врућ узрока може бити поприлично.

Cudno, jer kada kupim i stavim novu svecicu radi lepo 2-3 dana i krene opet da zeza, mozda i bobina ima veze, ne znam videcu..

 

Danas naidjem na forumu na univerzalno elektronsko paljenje: http://forum.motoasocijacijasrbije.com/index.php?topic=7992.0

Imaju 6v i kosta oko 66e sa sve dostavom, deklaracijom, zanima me vase misljenje koliko bi to bila pametna investicija>?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
18 minutes ago, štampar said:

Може и бобина да буде лоша...треба је проверити код неког ко има уређај за тестирање.

 

 

А електронског паљења што се тиче,зависи шта планираш са мотоциклом и у каквом је стању све остало?

 

 

Iskreno planiram da se vozim, registrovao sam ga, vec su platine pri kraju i nije mi to sigurno, a ne bih ni da radim neku veliku prepravku, ovaj sistem elektronskog paljenja mi se svidja jer se samo platine izbacuju

19403328_1584006681630331_331432937_o.jpg

19403366_1584006098297056_1951236757_o.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
5 hours ago, Alex DeLarge said:

Taj blatobran sakriva mašinu od potrebnog vazdušnog hlađenja.  Tu treba extra dobra toplotna svećica.  Original najbolje, ili nešto dobro skuplje japansko.  Podesi smešu, da nije pogrešna i greje dodatno. 

Isolator zm 14 260 se za sad bajbolje pokazala, nju trenutno i imam, na kutijici od svecice pise da zazor treba biti 0.4mm a u prirucniku 0.6mm, ne znam koliki zazor vi koristite mozda je i tu problem ne znam vise sta da mislim>?

 

sto se tice karburatora, on ima samo jedan sraf za smesu gorivo/vazduh i to stoji na oko 2.5kruga, igla na 3 oideljak, drugo podesavanje ne znam da li ima oko karburatora, u prirucniku je navedeno da motor treba zagrejati, da se zavrne ovaj sraf, i da se motor nasteluje na sajlu da jedva radi, pa se pritom ovaj sraf odvije za 2.5 kruga i onda se na njemu trazi levo desno gde ima najveci broj obrtaja, medjutim kod mene kad pomeram taj sraf nista se ne desava sem ako ga skroz odvijem ili zavijem ? Na leru kad se zagreje ne moze da se odrzi u radu. a zatim kad se bas ugreje nece da pali

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
9 hours ago, štampar said:

Зазор на свећици је обично 0,6 - 0,7 мм...

 

 

То тако оће кад је машина ''издувана'' односно кад више нема добру ''компресију''....(похабане или истрошене карике или ''поједен цилиндар'')...

 

Јес'ти отварао икад машину?

Ne, nikad nije otvarana.. Izmericu mu kompresiju kad je hladan i kad je vruc. ali logicno ako lepo izvlaci uzbrdo i to pod teretom verovatno ima kompresiju, ali opet provericu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
1 minute ago, štampar said:

Синко...машина је стара колико година?Колико км је прешла?

 

И продувала машина уме добро да повуче кад се ''залауфа'' али на леру неће да ради никако...нити оће радо да упали...

 

Провери ти ауспух  најпре...запушен,ко да гледам...таложило се уље годинама.Нешто се не могу сетити,може ли на ЕС-у да се отвори ауспух??

preso 33000, e sad sto se tice auspuha imam problem, napravljen je da se otvara, ali na tom mestu gde je sastav, od padova je ulubljeno i nema sile da se otvori samo brusilica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
14 minutes ago, štampar said:

33000 км?Колико мислиш да може таква машина да пређе?Кладим се у флашу вињака да карике унутра нећеш наћи,немој више чачкати карбуратор и паљење,џабе се мучиш....ауспух зрео за тамену,тражи други,нов по могућству...

Krecem od auspuha, ovaj stari cu da isecem da vidim kakvo je stanje,  naci cu nov nije problem, samo da mogu da izbegnem da otvaram cilindar :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
1 minute ago, štampar said:

Нема чега да се плашиш,ако не куцка велика песница замени карике слободно(можда и клип) и очисти добро гареж из издувног канала,са главе мотора итд...мотор ће се препородити...

Sigurno cu i to da radim, i ujedno da pogledam semeninge, sumnjivo mi odakle onoliko ulja na auspuhu i na izduvnoj grani..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Moj ETZ 150 vec 80000km ide na 2% mesavinu i ne fali mu nista. Ljudi ako koristite sinteticko ulje nema potrebe da ga stavljate vise od 2%, bespotrebno se pravi garez i puni auspuh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 1 sat, kataran je napisao:

Hej , drugari samo da vas pozdravim. dugo nisam navraćao.

 

Pa, naiđi ponekad, već smo se zabrinuli za tebe ! :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nakon nekih 10 - 11 godina druženja, ode moj MZ kod novog vlasnika. Nadam se da će ga služiti kao i mene.  MZ je odnet u autu zato što mu je istekla registracija još pre dve godine .   :

 

  

IMG_1666.JPG

IMG_1668.JPG

IMG_1669.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja sam prodao motor, a kupac je došao sa dvojkom da ga odnese. Nije pominjao da bi ga prodavao. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
On 29.7.2017. at 10:04, drumskalisica je napisao:

Ja sam prodao motor, a kupac je došao sa dvojkom da ga odnese. Nije pominjao da bi ga prodavao. 

Jel to majstor Čips (Marjanovic)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 3 sati, bdada je napisao:

Jel to majstor Čips (Marjanovic)?

 Ne znam mu nadimak, al prezime odgovara. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Na zalost,da vas obavestim,juce oko 15h,nakon teske bolesti,preminuo je nas drug i kolega Dusan Vidmar-Cika Dule,sahrana ce se obaviti u petak na groblju u Barajevu,tako mi je saopstio njegov brat.Sve informacije mozete dobiti kod njega,na broju Dusanovog telefona.

 

Jos jednom,ovim putem, izjavljujem saucesce porodici i prijateljima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Saučešće porodici i prijateljima . Nismo se znali lično, čuli se par puta telefonom, par poruka  - eto, nismo ni stigli da se upoznamo kako treba . . . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja