Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

zadnji put sam ga video kad je KONAN spaljivo onu svoju curu...mislim da je to konan 1...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Probaj u rubrici "Putovanja", ja sam ih nalazio tamo. Do duše ,neko je petljao po forumu i sve je moguče čak i da je prebacio u rubriku "popravke ,štelovanjna". Neko mi reče da su toliko daleko išli da su okačili na youtube. Dokoni ljudi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

kod Kragujevca i u subotu ali nije u reziji bjb nego druge mz grupe u Srbiji pa zato i nema ovde nista

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Teško se prodaju motori, dosta je uvezeno, ponuda je velika pa je sve to uticalo da cene padaju. Hondu prodajem skoro 2 godine, toliko idu oglasi i za to vreme možda sam imao samo par poziva. Međutim niko nije konkretan, zovu nešto da pitaju a niko ništa ne nudi. U međuvremenu se iznerviram i na auto i rešim da rasturim postojeće stanje i obnovim vozni park. Okrenem čoveka koji otkupljuje vozila i on dođe. Uhvati se za džep, izbroji pare i da ih za Logana. OK. Ja mu ponudim i Hondu, da tera odmah, da se rasteretim na parkingu a i da se ratosiljam svega pre mora... Ali tu dolazi neočekivana situacija: nakupac bi uzeo Hondu ukoliko bi je prodao u paketu sa Crncem.

 

Ozbiljan je čovek, plaća momentalno, uopšte nije provokacija za MZ-a, stvarno ga hoće... Ja sam ga ubeđivao da mu to ne treba, motor je star, plastificiran je pa nije lep, rađen je davno i ko zna šta je unutra... Džabe priča, Honda ga ne interesuje ali bi je uzeo zajedno sa MZ-om. Pade ubeđivanje. Kaže da je od komšija čuo da se taj veliki vozi retko i da je uglavnom natovaren dok MZ drnda i noću i danju, nikad ne može da se spava a i smrdi strašno jer mnogo dimi iz njega... Predložim čoveku da otvori Oglase i nađe MZ-a za sebe jer ih ima koliko hoćeš. Neće. Predložim da mu ja nađem MZ-a od poznatog čoveka i da tako svi budu zadovoljni. Neće ni to, tu su oba motora i on bi da tera sve a pošteno plaća odmah. Onda naiđu moji klinci koji su bili u najvećem iznenađenju do sada: "Šta hoće da kupi? Jel on normalan?...  Ja sam ih ubeđivao da mu treba dati oba motora i da ću kupiti drugog MZ-a jer to nije strašno, motori se menjaju a Crnac je ipak dosta dugo kod mene, bilo ih je pre Crnca pa što ne bi i posle, MZ je MZ, možda bih uzeo 250...

 

Ama jok, "nema tih para".

 

Pa ništa, kad "nema tih para" onda ih i nema jer ste sami tako tražili i ode čovek.

 

Sreća me poslužila jer je motor koji sam želeo ponuđen po idealnim uslovima što mi je dalo prostor da mogu da prodam Hondu budzašto i da sa tim sebi završim posao. Tako sam i uradio, dao sam povoljno Hondu drugaru i za te iste pare uzeo drugi motor.  A Crnac je ostao u kući da drnda, smrdi i nervira džukele iz kraja.

 

Dakle, nije nemoguće da sretnete čoveka koji hoće jedino vaš motor. I samo taj. Da je to normalno ne bih baš rekao ali eto, nije nemoguće da se i to desi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Uzeo sam Bandita 600. Poznat motor od prvog dana, kupljen je ovde nov...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Vujo bandit 600 je odličan motor,imao sam ga bio je 04' godište. Još ga nisam prežalio,otišao je od mene sa 55 hiljada pravih kilometara a delovi je kao da je tek razradjen kao nov. 

Pozdrav svima iz Grčke. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Pozdrav... 

 

Imam pitanje u vezi mesavine, u pitanju je mz es 175/2, u prirucniku pise da se mesavina pravi sa 3% ulja, tj 30g na 1l ..

Na bocici (100g)  od ulja koje uzimam na pumpama pise da se rastvara na 5l, sto znaci 20g po litru sto je za 10g manje nego kao sto je navedeno u prirucniku, a kada pravim na 30g po litru tog ulja, motor dimi, izbacuje ulje na auspuh, i izbacuje na izlaz iz cilindra.

Pojavio se problem kad se zagreje nece da upali dok se svecica ne obrise.

 

Da li ce motoru nesto da fali ako rastvorim bocicu od 100g na 5l?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 4 sati, Miroljubb je napisao:

Da li ce motoru nesto da fali ako rastvorim bocicu od 100g na 5l?

 Motoru neće ništa faliti ako ovo uradiš, ali ako to posle sipaš u rezervoar - faliće mu ulja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

U manualu koji imam za ETZ250 iz 1981.godine (a to primjenjujem za  TS 250/1) piše da se mješavina pravi u odnosu 1:50 što bi bilo 2%.  Miroljubb kaže da u njegovom uputstvu navode 3%.

Zar je moguće da postoje različite vrste mješavine za pojedine MZ agregate?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja