Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

Pozdrav  prijatelji :D

 

Imam MZ 175/2 i sada vec planiram da ga registrujem, ali imam jednu dilemu oko akumulatora,

Da li da uzmem kiselinski akumulator 6v 11ah ili onu suvu bateriju 6v 12ah? sta je bolje,  i izdrzljivije?

S obzirom da ima mehanicki regler ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Ako je to suva baterija koja se koristi za autiće na struju koje voze djeca, moje iskustvo je da nije izdržala ni sezonu.

Rekoše mi da ne podnose način na koji ih MZ puni preko mehaničkog reglera i da je kiselinski akumulator bolje rješenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Kada sam se raspitivao za tu opciju akumulatora, rečeno mi je da ako je punjenje OK, sve radi dobro ali ako ima problema sa istim a kod MZ su česti problemi kod meh, reglera sobzirom na godine, hoće da eksplodira. E sad`....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

Imao sam ja problema sa reglerom vec https://i.ytimg.com/vi/czjdIt02y3w/maxresdefault.jpg

ovaj gore levi kontakt mi je bio izgoreo pa sam sa ocem uspeo da ga zamenim i to je radilo dobro, medjutim kasnije je punjenje pocelo da varira od 6,5v pa do cak 9v s obzirom na obrtaje, pa sam na ovaj dole levo lim pomerao i smanjio malo punjenje na oko 7.5v max, ali sad da bih proverio punjenje opet bi mi trebao akumulator, a u pocetku sam imao jednu bateriju 6v 4ah i vozio sam se 2god ali s tim motor nije mogao na leru da radi okruglo, kasnije sam opet uzimao te baterije samo vece od 10ah i trajala mozda 2 meseca max, mozda je problem i u regleru, ili jednostavno nije predvidjen da radi na njih :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

puce mi copava danas kao staklo.ja je spustio i naslonio motor a on samo pade na mene,sreca pa se prislonio na nogu..srecan sam sto se to nije desilo u voznji jer se drzala samo na onom federeru...Oma sam je zavario sa gusanom elektrodom i drzi kao kupovna copava...eto danas se i vozalo i malo popravljalo.Bogami prvi veci kvar za dve godine,dodje mi da menjam motor he,he,he...veliki pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

pravo da ti kazem kolega sigurno mnogo manje nego neko ko napravi iz zajebancije djir po evropi tako da nisam siguran.Mozda desetak hiljada ali to je 95 posto voznja do posla i nazad ,imam oko 50km ,slabo idem na skupove jer radi po smenama ,otprilike 100 km najdalje u cugu...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stevan, 59 postova
  • Lokacija: Bajevac
  • Motocikl: MZ ETZ 125

Ja sam danas palio mog mezimca malo ga provozao, mogu reci da posle generalne restauracije(koja jos nije sasvim gotova) cak ide i malo bolje(ili mi se samo cini).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ističe mi registracija i to u zlo vreme, baš mi nije momenat za to...

 

Da li je neko u toku, da li se vraćaju tablice nakon isteka 30 dana ili ostaju iste? Nisam siguran da li su taj propis promenili ili tek treba da promene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

koja bi pasovala na etz 250ali malo sira,a da nije 3.50-18 mislim na zadnju gumu ...pozz

 110/80 - 18; 4.10 - 18; 110/90 - 18; 120/90 - 18.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stevan, 59 postova
  • Lokacija: Bajevac
  • Motocikl: MZ ETZ 125

gledao sam po mz svetu i nasao da su fabricke gume za mz-jca(etz) 2.75-18(prednja). Da nije to malo tanko? Moj trenutno nosi 3.00-18 i skoro su joj zidovi ravni sa felnom a losa je. hocu da kupim novu pred sezonu, nasao sam neku 2.75-18 ali se bojim da ne bude pretanka, da ne bacim pare bzvz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja