Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Sreca pa je da se kvarovi desavaju u Bg, ali ipak nesreca sto je Veeeeeliki grad, pa guram 8km do kuce sa busnom gumom.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac - AutoKomanda
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Jes blesava prilika ali tu sam upoznao Sumija i Dekija, "Jelen" zalutao slucajno cisto da upotpuni kozilijum, jbg valja isteoretisati kvar.

Bilo mi je zadovoljstvo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Jes blesava prilika ali tu sam upoznao Sumija i Dekija, "Jelen" zalutao slucajno cisto da upotpuni kozilijum, jbg valja isteoretisati kvar.

Bilo mi je zadovoljstvo.

Prekrsti me komsija. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ne bih baš davao prevelike pare ali mi treba fotoaparat. Ima li neko savet šta da gledam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Није конкретан савез за неки фото-апарат, али јесте нешто као закључак, изведен на основу свог скорашњег искуства, када сам развио нешто више од стотинак фотки у формату 10х15, направљених "Сони Ериксон" мобилним телефоном са камером од само 2 мегапиксела: не замлаћуј се толико избором хардвера, колико тренирањем себе да тај фото-апарат "лако потежеш" у било којој прилици. И неке снимљене сасвим баналне ситуације из живота сутра ће постати драга успомена и сећање.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Hvala na savetu. Kupio sam neki Soni aparat sa 20 mpi ali je to izgleda navlakuša. Aparat je nov I naravno ispravan, radi sve moguće I nemoguće ali slike nemaju oštrinu koju sam imao sa starima a koji su imali daleko manje piksela. Izgleda da je u optici ključ, pikseli su samo za reklamu.

 

A razočarao sam se I kada sam video da moja bivša žena ima bolji kvalitet fotografija sa mobilnim telefonom nego ja sa aparatom. Ok, to je neki svemirski telefon ali nema veze, računam da je aparat ipak aparat I čemu onda služi ako je telefon pravi bolje slike?

 

Zato sam vratio aparat u prodavnicu pozivajući se na prava potrošača: aparat je ispravan, napravio je 20 fotografija koje ne odgovaraju mojim očekivanjima I zbog toga ili neka vrate pare ili ću da doplatim za neki drugi, neki koji možda nije najbolji ali ima najbolje slike. Rok za odgovor je 30 dana I sada čekam zvaničan odgovor. Ne sumnjam da ću isterati stvar do kraja ali će doći trenutak kada će me pitati "šta hoćeš" a ja bih tada trebao da znam šta sam izabrao.

 

Ali eto, ne znam I dalje, samo bih želeo da slike valjaju a sad da li aparat ima 20 ili 100.000mpi nije mi mnogo važno. Slikam uglavnom pejzaže tako da bi bio dobar širokougaoni objektiv a kako mi se čini on zahteva veće dimenzije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Овај линк ми стоји у букмарку већ 7-8 година, па можда и ти и помогне у избору конкретног модела апарата - http://www.imaging-resource.com/ . Имали су некада баш детаљне тестове.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

:) , i juce u B.Topoli na cross trci za sampionat Srbije : jedan MZ TS 150 , Jawa (Miki-ja) i moj MZ Mastif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

prosle subote u novom knezevcu na moto skupu 2 MZ i 1 JAWA tj. nas trojica...malo su nas cudno gledali...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

:) i ja uvek sa blagim zaljenjem gledam te koji cudno gledaju , ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

A cinjenica je da je sve manje i manje MZ-ova na putevima. Ove godine u Gornjaku na skupu mislim da nije bilo vise od 5, a pre 5 godine barem 20.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja