Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Kako se snalazite za gume? Da li ima negde Trayala i po kojoj ceni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Na to sam zaboravio, dugo se nisam bavio listanjem mada bi trebao da prolistam malo jer sam počeo da nalazim stvari koje mi se kod Crnca ne sviđaju.

 

I zapetljao sam se, sve pare odoše na motor koji vozim jednom godišnje a koji inače prodajem samo prodaja teško ide. Pošto ne računam da ću ga prodati u skorije vreme ulažem i dalje, menjam gume koje su dosta skupe a motor stoji dok je Crnac kao siroče, ništa u njega ne ide. Ističe registracija koja je 20.000, ponovo je redovan servis na redu  a ja sve radim redovno iako ga vozim samo na putovanjima. Višestruki finansijski gubitak u najavi. Sa druge strane žutu banku nisam dao na Crnca koga palim i za 100 metara.

 

Zato sam odlučio da uzmem Hondu i vozim je a Crnca da raskupusam pa po redu, šta god postoji bolje da se menja. Međutim Bokilic me ubeđuje da za tim nema potrebe, da su potrebna manja ulaganja i rutinski radovi a ako sam se već unervozio i rešio da ga razvaljujem da sačekam zimu kad ima vremena pa polako.

 

Situaciju dodatno komplikuje i nova Honda kojoj nisu potrebni radovi ali su bilo kakvi delovi katastrofalno skupi. Morao bih da farbam taj motor ali tako da izbegnem farbare ispod trešnje ili višnje nego da prođe kroz komoru. To i ne znam koliko košta jer sve farbare koje poznajem ne rade motore. Kod Stankare ima komora ali oni natrpaju po 30 motora unutra pa nisam nešto ni za to masovno farbanje, kao na traci.

 

I tako, finansijska spirala propasti, tunel bez kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

распродај те пластиканце и вози црнца ако већ толико имаш финансијских проблема. са њим бар знаш на чему си а и делова богу фала има по смешним ценама.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Guliver@ Dajte Guliveru broj Gabora za delove, za sam ga zaturio negde.

 

ssekir75@ Nije mu MZ za ture koje poslednjih godina pravi po evropi.Da je bivše vreme, kupi novog pa prekrsti Evropu uzuž i popreko ovako, sa Crncem ,sa kojim je Vuja pravio eksperimente i od svakog je ostao po neki rep ,ne dvršene akcije ili novo nastalog problema i ako dodam da u ovim godinama MZ nije za duže vožnje što se tiče ledja u taksista.

Definitivno mu treba udobniji motor ali ne CBR i slične varijante motora.

 

Vuja@ Ne rasklapaj MZ-a, nikada ili skoro nikada ga nečeš sastaviti.Dok pali, radi ide, Crnac ima šanse da preživi.Predlažem da napraviš plan šta treba popravljati a šta kupiti i onda lagano,ambulantna intervencija za intervencijom.Ako ode na hirurgiju, sledi mu žito i sveća.Crnac je predao za penziju i takav status treba da ima.Ako želiš da ga restauriraš, skupljaj polako delove i kada skupiš sve ,onda kreći u akciju.

Što se tiće putovanja i svih ostalih problema koje zadaju motocikli ide i zen filozofija. Motocikli od 500ccm su to rešenje.Registracija je oko 10.000din,održavanje, potrošnja i brzina još uvek odgovaraju režimu putovanja.Pošto putuješ sam, nemaš potrebe za "kamionima".Motocikli sa 550 ccm već idu do 15.000din.

Razmisli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

https://www.kupujemprodajem.com/110-80-18-Heidenau-za-zadnji-tocak--33526686-oglas.htm?filter_id=90209

 

Ja merkam ovu. Sirina je, cini mi se taman, a visina joj je zanemarljivo veca u odnosu na 90/90 koju imam napred tako da ne odudara vizuelno. Ova 120/90 je i presiroka i previsoka za moj ukus.

 

Ne znam kako je sa MZ-om za putovanja ali kontam da je za ture i turice po Srbiji sasvim ok, a odrzavanje i sitne popravke su lagana rutinska stvar ako se motor u startu odradi do kraja kako treba. Ja mog rasklopih do poslednjeg srafa. Ostao je samo agregat da se raskupusa i sredi do kraja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ne znam kako je sa MZ-om za putovanja ali kontam da je za ture i turice po Srbiji sasvim ok, a odrzavanje i sitne popravke su lagana rutinska stvar ako se motor u startu odradi do kraja kako treba. Ja mog rasklopih do poslednjeg srafa. Ostao je samo agregat da se raskupusa i sredi do kraja.

 

Odlicno! Samo nadjes neki STOOOO SIRI ENDURO VOLAN i pun gas... 90km/h putna brzina i picis.. presao sam dosta po Srbiji, malo po CG i po Rumuniji... sasvim mi je bilo ok! I to su turice bile male 1650km najduza za 3-4 dana voznje i odmaranja... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

ili da je fuzaster malo nizi ali onda treba budziti pedalu kocnice. a ta ideja sa volanom nije losa...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja sam hteo da izvedem nogostope na mesto nogostopa suvozaca ali je neizvodljivo zbog kurble.

 

 Pravili su to ljudi, samo montira preklapajuci nogostup ( kao suvozacev ), podigne ga dok kurbla, posle spusti i to je to. Ja na duzim putevima spustim i suvozaceve, pa stavljam noge cas napred, cas nazad - naravno gde put i saobracaj to dozvoljavaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ma to ok, ali ja na ETZ 150 ne mogu nikako da smislim kako to izvesti a da kurbla ne udara u menjac , okreni-obrni kako god da ga stavis kurbla udara u njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Okrenes polugu menjaca u nazad, mozda je malo skratis i resen problem, jedino ce ti brzine biti u kontri ( prva gore, ostale na dole ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja