Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje, treba mi regler od 6 V pa me zanima dal mz ima dinamu ili alternator. Treba mi za jawu CZ 175.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje, treba mi regler od 6 V pa me zanima dal mz ima dinamu ili alternator. Treba mi za jawu CZ 175.

 

Stariji modeli MZ - a koji imaju instalaciju od 6 volti imaju dinamu. Noviji MZ - i, ETZ modeli imaju 12 volti instalaciju i imaju trofazni alternator.

Jawa ČZ 175 fabrički ima dinamu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Tih 1299 KM bi trebalo da je oko 650 evra. Motoru fali bakelit - štitnik zadnjeg lančanika, pinjon km sata i sajla za isti. Auspuh je od ČZ 350, gume deluju da su za zamenu. Prednji žmigavci su menjani, sedište je tapacirano. Neke žice mu vire tu iz bočne kasete pored karburatora. Malo mi motor deluje neuredno. Ako su mu radili generalku ovako kao što motor izgleda ( malo fali delova, malo ima od drugih motora + one žice ) - mislim da je to puno para za taj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Obzirom da je 2T motor veoma osetljiv na izduvni sistem , malo mi smeta taj JAWIN auspuh . Ali dobro to se resi relativno finansijski lako . Takodje pod obavezno bih preporucio i postavljanje zastite lanca/lancanika . Verovatno mu neradi ni km sat !

Pohvalno je sto ima 2 diska , ma da se ne vidi naj bolje da li je onaj drugi u funkciji .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Ne mogu da verujem',u 15 km voznje dva puta izbegnut direktan sudar drugi put bas ostro kocenje i bezanje sa puta.Tacno moram da napravim bisagu za kamenje i da se branim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Recept moga kuma:

Veći komad magneta, lepo se drži na volanu i pri ruci je. Akcija ne utiće na bezbednost u upravljanju motociklom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Drumskalisica i jigoro hvala vam za komentare. Sutra idem da ga gledam uživo a u glavi mi se vrti cifra do 300 evra, ali prvo da ga vidim u živo pa ću o tome. Inače, kakav god MZ da kupim biće me u NS što za dijelove što za savjete. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Gulivere sluđen sam potpuno pa sam zaboravio, da li ti tražiš motor isključivo sa teritorije BiH?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Gulivere sluđen sam potpuno pa sam zaboravio, da li ti tražiš motor isključivo sa teritorije BiH?

 

Treba mi motor koji ima BiH saobraćajnu. Želja mi je TS 250/1 ali dok to ne naleti uzeo bih i ETZ.

Ideja mi je da ga sredim i vozim pa su BiH papiri uslov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Hmm... :stabre:

 

Nemam poima šta se tamo dešava, da li MZ-a ima u ponudi? Bio nam je ovde čovek koji je kupio Kanuni, sjajna mašina, nov... Da li neko nudi samo papire? To ne mora da znači da je kriminal u pitanju, obično se motor raspao ali su papiri validni pa ko voli da sklapa i da se zeza ima i tu mogućnost.

 

Od osnivanja MZ Sveta najmanje smo informacija imali iz BiH a velika je nesreća što neko iz RS mora da ima BiH papire i sad mi tu ništa ne možemo da pomognemo.

 

A hteli bi samo eto, neznam kako. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

 Vujo, kad si pomenuo Kanuni, ima ih ovde u BiH da se prodaju na oglasima. Ima onih što bi trebalo da budu ETZ 251 ili onih ETZ 301.  Na prvi pogled različiti su sjedište, satovi i felne, kod njih su neke livene. Po slikama koje vidim na oglasima ne djeluju mi pretjerano kvalitetno.

Kod mene je kupovina MZ-a pvenstveno emocionalna stvar pa mi mnogo mlađi Kanuni nema vrijednost kao originalni Mz.

Još jedna stvar, MZ danas uglavnom nalazim po selima gdje ih klinci akaju neregistrovane i po sistemu dok ide ide. Možeš zamisliti u kakvom su onda stanju. Lijepo je ali rijetko naletjeti na nekoga ko ih poznaje, održava i vozi. To su baš izuzetci. Trenutno sam u mogućnosti da odvojim nešto vremena i novca da neki MZ kupim i vratim u život pa ćemo se svakako još sretati ovde u MZ svijetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Mnogo toga novog si nam rekao. Čovek od koga smo čuli da se Kanuni prodavao u Sarajevu je ovde bio u prolazu. Mi jesmo MZ mesto ali nismo orijentisani toliko na motore koliko na ljude i druženje. Zato su sa nama i oni koji trenutno nemaju MZ ali su na njemu iznikli a kako je to većina onda su i ta većina naši ljudi. Otvoreni smo, nismo sekta. Taj čovek se pojavio sa nekim problemom, rešio ga uz našu pomoć i otišao. Ništa strašno, druženje sa nama nije obavezno, ko hoće može pa neka bira.

 

Ali mi sada nemamo izvor informacija. Koliko se sećam rekao je cenu novog Kanunija ali sam je zaboravio jer je bila izražena u KM. Izgled znamo odlično kao i karakteristike ali ne odavde nego sa Turskih sajtova. Ali to za kvalitet, to nam već nije poznato, da ima neki Kanuni u Srbiji odavno bi nam se javio...

 

Da li možeš da nam kažeš okvirne cene za Kanuni? Da li su slične ovima kod nas za MZ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Firma Omega iz Živinica je generalni distributer brenda Kanuni. Nemaju u ponudi modele koji su licenca MZ. Moguće da dvotaktni motori više ne mogu dobiti homologaciju za uvoz. Motori koji se prodaju kod nas su okvirno 1996-1999.god. Evo par linkova motora koji se prodaju:

http://www.olx.ba/artikal/16063539/mz-301/

http://www.olx.ba/artikal/15820607/mz-251/

http://www.olx.ba/artikal/10398613/motor-mz-301/

Vjerovatno zanate, 1evro=1,95 KM.

Što se kvaliteta tiče, vjerujem da nije loš ali ću ponoviti da je ovdje velika većina vlasnika MZ motora vrlo nemarna po pitanju održavanja. Sa tim se često srećem mada ima časnih izuzetaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ponovo nam se pojavio progres. Šta mislite o novom Forumu?

Kao i svaka promena u životu, zbunjuje.Tvrdokorne dovodi do besa a ostatak istražuje.Ako nema opciju da možeš ispraviti post,onda i nije neka promena.

Izgleda sam polako krenuo ka ovima, tvrdokornim. :popovanje:

*PS.

Eeeee, ima ispravka teksta...sad` sam vid`o.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

 

Ponovo nam se pojavio progres. Šta mislite o novom Forumu?

Kao i svaka promena u životu, zbunjuje.Tvrdokorne dovodi do besa a ostatak istražuje.Ako nema opciju da možeš ispraviti post,onda i nije neka promena.

Izgleda sam polako krenuo ka ovima, tvrdokornim. :popovanje:

*PS.

Eeeee, ima ispravka teksta...sad` sam vid`o.

 

 

Sunjam da će tako ostati, bile su zloupotrebe sa teškim posledicama. Isti je slučaj sa negativnim komentarima, napravli su od Foruma mesto za obračun a ne za druženje. Kako sam skapirao to je tek instalirano ali nije podešeno, cilj je bio da se ne pogube teme, postovi ili fotografije kao što se prošli put desilo, na ove detalje još niko ne obraća pažnju.

 

I ja se teško privikavam. Prošlu promenu sam jedva preživeo, sada ide lakše.

 

Zorane imaš u gornjem meniju "Moj sadržaj" i tako izlistaš svoje teme za kraće vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ponovo nam se pojavio progres. Šta mislite o novom Forumu?

 

  Malo nervira to što sad na koju god temu da kliknem - prebaci me na prvu stranicu te teme, pa onda moram da idem da tražim poslednju. Takođe mi fali ono dugmence " vrati se na vrh strane ) . Navići ću se !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Nemoj da klikćeš na naziv teme, nego na ikonicu ispred (levo od naslova teme). Odmah ideš na poslednju nepročitanu poruku u temama koje si otvarao u novoj verziji sajta. Kod onih otvaranih pre promene meni uvek otvara 14.mart 2014, a pri narednom otvaranju je sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Eto, da se malo pohvalim, od danas sam postao vlasnik jedne Honde NX 650 Dominator. Pala i vožmjica od nekih 60 - setak kilometara, poprilično zabavan motor !

 

  110391011020617306071336.jpg

 

   110257921020617306407345.jpg

 

   109978271020617306195339.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja