Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Eto samo da kazem da mi je sin upisao Saobracajni fax u BGD pa trazim neku sobu sa kupatilom pa ako neko nesto natrci . . . mislim naidje na vozdovcu ili blizu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Eto samo da kazem da mi je sin upisao Saobracajni fax u BGD pa trazim neku sobu sa kupatilom pa ako neko nesto natrci . . . mislim naidje na vozdovcu ili blizu

 

ima oglasa na banderi gde radim na Vozdovcu(Vojvode Stepe), mislim da pise izdajem sobe studentima, povoljno, hoces broj? 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Bravo za njega, super je momak. Čestitam!

 

Šumi ostavi mu broj jer nema mnogo vremena, septembar je tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Drugih iskustava i nema,samo sa pomenutim. Ja nisam merodavan jer sam ugradio tu klipnjacu ali još nisam startovao motor ali na forumu ima mnogo njih...:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: mz etz 251

Drugih iskustava i nema,samo sa pomenutim. Ja nisam merodavan jer sam ugradio tu klipnjacu ali još nisam startovao motor ali na forumu ima mnogo njih...:moto3:

 

Hvala do zime valjda nece zaribat posto zvecka fino .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja sam ih ugradio baš dosta. Kao i kod svakog novog dela - potrebno je razrađivanje i korišćenje kvalitetnog dvotaktola ( po mogućnosti - sintetičkog ). Nisam imao reklamacija , vajlda su se ljudi držali ovih mojih preporuka !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Pozdrav svima zanima me kakvo iskustvo imate sa tajvanskim dijelovima za etz 251 konkretno klipnjaca je u pitanju ?

 

evo vozim je vec 26.000km i ide... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Eto samo da kazem da mi je sin upisao Saobracajni fax u BGD pa trazim neku sobu sa kupatilom pa ako neko nesto natrci . . . mislim naidje na vozdovcu ili blizu

 

Izdajem sobe studentima, povoljno.

Vojvode Stepe 139, 0640137006

To je oglas koji sam pomenuo.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Ovo su stjuardese...karibskа avio kompanija...

Хе хе, нашао си те пристојне фотке што сам их бацио на нет. Међутим, ја имам и оне кад се друштво касније са све стевкама прилично разуздало. :zdravo: Баш је било добро! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Šta se čeka, zašto se okleva. Kači fotke da se radujemo !:jee1:

Јес па да ме бију супруге колега с форума због загарантоване незаинтересованости њихових мужева према њима, а да не причам да ми следовало моментално бановање на форуму због изразите експлицитности снимљеног. :lol: :lol: :lol:

Према томе, до даљњег се ослањати на сопствену машту. :neznam: Само ћу рећи да дотичне воле све што воле млади и при том им није гадно. :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Kolege naisao sam na Mz ts 125 rekao bih, pa me zanima kakvi su to motori i kakve su im cene, jer ih na oglsaima nisam nasao puno. Moj fax su Jawe,pa pomislih da pitam prave ljude za to. Za kubikazu nisam siguran jer sam ga video kroz otvorena vrata garaze, a kasnije sam cuo od mestana da vlasnik hoce da ga proda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Dobri, pouzdani, kvalitetni - napravljeni da traju dugo godina. Ako ga prethodni vlasnik nije upropastio - vozićerš se za sve pare. Jedino ako je 125 ccm - malo je slabiji, al to se lako reši zamenom cilindra, glave i karburatora ( od 150 ccm ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Danas sam malo radio oko motora i rekao bi da imam mali problem.U pitanju je struja tj. punjenje akumulatora.

 

 

Prvi problem je sam akumulator od 4 ah koji definitivno nije za Mz-a ali jedina dobra stvar je sto ima mesta da pored akumulatora stane i prva pomoc...Primetio sam i da posle par dan izgubi struju sam od sebe...Sumanjao sam da motor ne vuce negde i to sam proverio tako sto sam akumulator skinuo sa motora i tad izmerio struju i bio je pun (posle voznje) pa sam onda sutradan isto merio i tad je vec dosta oslabio.Nije problem da kupim veci ali da vidim samo u cemu je problem.

 

Dosta puta sam motor palio na gurku,kada ostane skroz bez stuje i upali bez problema ali se na leru ugasi.Ler mi je bio nesto malo preko 1000 obrtaja i tad i ne puni dovoljno.Onda sam mu podigao ler ne oko 1250-1300 obrtaja i tad radi bez problema i ima dovoljno struje..Sa upaljenim svetlima puni 13.5-13.7 ali tek na malo vise od 4000 obrtaja sto i nije u redu ali mi se nikad nije ugasio sa upaljenim svetlima i kada sam ga vozio na 2000 obrtaja.Regler je mehaniski i iskreno nisam ga nikad stelovao.

 

Po onome sto sam procitao na forumu ovo je slabo punjenje i da li moze regler da se nasteluje da malo vise puni..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Jos da dodam da crvenu lampicu ne pali i da na nekih 2000 obrtaja puni oko 13.5 sa ugasenim svetlima a lampica jednino malo zasvetli kada obrtaji bas padnu na oko 1000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Regler se šteluje i to nije komplikovano ali sam kod sebe, da bih izbegao makar i najmanju zajebanciju, stavio Joškin elektronski regler. On uvek puni dovoljno pa čak i ako negde pomalo vuče, tako sam vozio godinama...

 

A akumulator stavi kakav dolikuje, MZ je ozbiljan motor, ne ide na baterije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Vozicu ovako jos neko vreme,dok ne padne prvi sneg,pa cu onda kupiti akumulator od 9ah i Joskin regler,sto je sigurno sigurno je...Ide on i ovako i toliko je punio od prvog dana kada sam ga kupio ali mi sad malo smeta ali i to cu resiti..

 

Samo se nadam da nije do alternatora ili diodne ploce...Ako neko zna kako se ispituju ove dve stvari neka mi ukratko objasni ili ako ima vec negde napisano onda jos bolje...Juce sam trazio po forumu ali nisam nasao kako se ispituje alternator i diodna ploca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja