Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Jos pre par nedelja dok je kolega Mz je to radio generalnu na svom motoru culi smo se i izmedju ostalog smo pricali o tome da kada masina bude gotova odemo malo da se vozikamo....Odlucili smo da nam mesto sastanka bude negde na pola puta (najverovatnije Mladenovac) i to bi bila najverovatnije nedelja...Culi smo se opet juce i kolega kaze da ce najverovatnije pored njega doci jos bajkera,pa smo onda odlucili da to kazemo svima i da pozovemo sve one koji bi hteli da nam se pridruze...

 

 

Znaci jedna kraca voznja do nekog jezera,reke,restorana,spomenika,manastira,videcemo sta ima u blizini,pa onda pauzma za klopu i druzenje a posle cemo videti...

 

Mozda je najbolje da se izjasne oni koji bi hteli da nam se pridruze pa tek onda da se dogovorimo oko datuma?

 

Posle duze zime i onih poplava i kise mislim da je sada pravo vreme za druzenje i da treba maksimalno da iskoristimo ovo lepo vreme dok ne bude Mz sup...1zdravo.gif

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Danas me je u Zverinjaku prijatno iznenadio svojim dolaskom,Škorpija. Leposmo se ispričali uz brata Kinu, starog MZ-jaša. Mnogo lepo.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Та "задесна", изненадна дружења знају да буду баш онако лееепа и да оставе трага.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

Danas sam opet bio kod čika Zverka bio je u poslu ali smo ipak lepo proćaskali o svemu i svačemu a ja sam ga usput malko i fotkao :zvizduk:

 

Majstor na delu!!!:takoje:

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Znam da nije baš , baš po pravilima , ali .. : //www.kupujemprodajem.com/MZ-12V-bez-kontaktno-paljenje--14167904-oglas.htm?filter_id=

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P

Za sve one koji su blizu a i kojima nije daleko i koji žele da nam povećaju brojno stanje , sutra 20.07.2014.g. oko 12h. grupa od nekoliko motora sa ovog foruma (uglavnom MZ-a) sastaće se u Mladenovcu radi druženja i vožnje . U planu je obići okolinu Mladenovca , Kosmaj, Avalu i td. i na nekom lepom proplanku raspaliti malo ROŠTIlj. Pa ko ima vremena i volje nek izvoli svako je dobro došao !!!1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Samo da nam druzenje ne pokravi neka kisa,mada ne bi trebalo...1neznam.gif

 

Meni je dan poceo veselo,na prvo kurblanje sam shvatio da mi je otisla opruga kurble i sad cim motor upali moram da vratim kurblu i da stavim jedan srafcic izmedju kajle i dekle i to drzi ali cu ipak morati da otvorim i da sredim...Kad bolje razmislim moracu ceo motor da otvorim jer je oslabila opruga koja vraca polugu menjaca i sad je ne vrati do kraja nego samo do pola i moram nogom da namestim polugu menjaca,pa tek onda da saltam..Ovo je pocelo od pre dve nedelje i sad sam se privikao ali mu otvaranje ne gine...

 

 

Juce je palo pranje motora,pa ciscenje i podmazivanje lanca i dotezanje zadnje kocnice...

 

Za svaki slucaj sam napunio ranac sa alatom i rezervnim delovima kao da idem u Vijetnam,pa ako nesto krene po zlu ili mi otpadne neki deo da budem preman...1oda.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Slike ljudi kačite, ako ima materijala otvorite i temu pa potanko o događaju. To nam je jedino druženje u ovoj godini, nema šta da se štedi prostor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ništa nisam mislio o tome jedino sam primetio da je ovo jedino okupljanje do sada i da mu treba više prostora. Trebalo bi da bude nešto normalno i usputno ali nažalost nije, retko se dešava bilo kakav susret i nema razloga da se ne zabeleži.

 

A nema razloga i da ne pravimo Skup, tako bar ja mislim. Što da se ne vidimo, vanredna situacija je prošla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

U poslednjih mesec dana sam primetio da mi malo skipi prednja i zadnja kocnica...Pakne sam zamenio pre 2 godine i od sam presao oko 3000 km,mozda i malo manje a plocice su dobre,imaju mesa (vrlo malo su potrosene)...U voznju se ne cuje sto je i normalno ali kada je motor ugasen i kada treba da ga parkiram u garazu onda zna bas da zaskripi....Jedino da malo popustim i prednju i zadnju ili da zamenim plocice i pakne,mada koci odlicno...

Moje pitanje je da li mogu da skripe kocnica a da nisu potrosene plocice i pakne,mozda ako su malo pretegnute ili nesto drugo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Хоће да шкрипе тако као што описујеш када временом нахватају на себе микро опиљке метала од диска односно добоша. Покушај да ошмирглаш плочице и пакнове неком стотком или стодвадесетицом. Требало би да помогне.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Hocu,hvala na savetu,sutra sam slobodan pa cu uraditi tako.1zdravo.gif

 

Da li sada sa smanjenom potrosnjom mogu da ocekujem da ce motor postici fabricku brzinu?

Pre neki dan sam isao za Beograd i na jednom pravcu sam mu malo zavrnuo gas i bez problema 100-110 ali posto je duvao neki vetar nisam hteo vise.

Planiram da odem do Lapova ali auto putem i zanima me da li ce motor sa smanjenom potrosnjom imati dobro podmazivanje pri vecoj brzini...U stvari potrosnja je normalne voznje 4 l/100km sto je i neka fabricka potrosnja ali opet da pitam cisto da znam jer bi na auto putu verovatno vozio pa skoro punim gasom.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Покушај да ошмирглаш плочице и пакнове неком стотком или стодвадесетицом. Требало би да помогне.

И добош, заборавих да кажем. Сигурно ће бити доста прљавштине у њему. Диск немој да дираш.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Danas sam osmirglao plocice i sad vise ne skripe a pakne cu drugi dan...

 

Napisao sam u kupujem prodajem da kupujem copavu ali se niko ne javlja,pa da probam i ovde,verovatno ce vise ljudi videti...

Dakle kupujem copavu (mislim da je ista za sve modele ETZ-a) nemacke proizvodnje,pa ko ima neka nudi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Danas sam osmirglao plocice i sad vise ne skripe

Е драго ми је да је помогло. На здравље! :takoje::zdravo:

 

ПС

Можда ће да прошкрипи кроз неко време опет, кад покупи микро опиљке, а ти понови поступак. Некад треба пар пута, па после више неће.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja