Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ja bih išao. Malo mi je bezveze da idem sam. Inače sam vozim ali je glupo tamo da sam sam kad će ljudi da nas dočekaju, upute, objasne sve što treba.

 

Ujedno, mislim da je ovo najbezbedniji vid putovanja u svakom pogledu. Šta god da se "ne daj Bože" desi oni su tamo pa je lako rešiti stvar. Takvu sigurnost ne pruža nijedno samostalno putovanje pa čak ni organizovano preko agencija.

 

I lep je osećaj, sedneš na motor i ne misliš. Sve je organizovano, ljudi su dobri, ima šta da se obiđe... Put ko put, nije neki, Rumunski je nije Nemački ali je to za MZ ništa, mnogo bolje nego za neki veći motor.

 

Za granicu koliko znam treba zeleni karton, to je sada oko 1.500 din i to je sve. Pasoš naravno, podrazumeva se.

 

Pumpi ima usput, razvijena je infrastruktura ali i to nije problem jer MZ ima dobru autonomiju kretanja sa punim rezervoarom. Ulja po pumpama ima a i da se ponese nije neki problem.

 

Neznam, nisam pametan, ne vidim bilo kakav problem u tom izletu...

 

Šator imam nov za dve osobe ali ga nisam nikad otvorio, neznam ni kako se otvara. Imam i dušek za dve osobe samo nemam pumpu...

 

Ajde molim vas da razmislite još jednom. Lepa je vožnjica a šta će tamo biti ima ko o tome misli, mozak na otavu.

 

Vujo, neko smo vec bili kod Rumuna na skupu... :D za zeleni karton gresis... :D Za Rumuniju ne treba, bar je tako bilo kada smo isli kod njih.. :) Inace sad nesto gledam 405km od Beograda i nije neka daljina.. :)

 

Takodje imam sator za dve osobe i dusek za dvoje, inace kod njih kad smo bili nije ni bilo potrebe da otvaramo satore spavali smo u planinskom domu.. :) u krevetima! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Prošla godina je bila prekretnica za taj Zeleni karton, naše su osiguravajuće kompanije potpisale sporazum sa ostalima iz EU pa za te zemlje više nije potreban. Ne sećam se u kom je to mesecu bilo ali i nije suviše važno jer sam imao 9 graničnih prelaza na kojima su sve tražili.

 

Što se spavanja tiče napisao je Feri sve detalje, može oba. Ti ako imaš sve što treba a bio si i dopalo ti se: ajde!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Danas bio poslom do MR radionice za masinsku obradu i usput pitah koliko je busenje cilindra za motocikl konkretno za MZ posto je veci fi momak koji radi rece da je busenje 15eur a honovanje je jeftinije pa ko se spremo za letnje osvezenje mislim da nije puno para da se doradi cilindar0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Pozdrav i tebi pa da nam malo češće dolaziš,zaboravio si na nas od kada si postao vinar. Sretni praznici ! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

hvala također e pa el ima neka tema tu na forumu što ovi mz rajders srbija prave neki mz skup mislim u neštinu došlo bi jedno 4 mz iz hrvatske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Registrovao danas moj MZ. Za 150 ccm, registracija izašla 4.500 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Eto mene sutra u BG ima mi sin prijemni na vojnoj akademiji pa sad ako ima nekoga dokonog mogli bi da popijemo po rakiju neku negde sutra u toku dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Treba da vidim na kom sam poslu u to vreme kada se budeš javio ali sam raspoložen da sa istog uteknem makar na kratko.

 

Rakiju ne smem uopšte ali ću uživati u svakom tvom gutljaju!

 

Javi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Danas konacno lepo vreme i jos sam odmarao pa sam se malo vozikao ali sam i merio potrosnju...Motor nisam palio 2 nedelje a danas je bio idealana dan za voznju i motor mora da se razradi...Moram da priznam da nisam zadovoljan brojkama,nije strasno ali sam ocekivao malo manju potrosnju...Merio sam 3 puta i svaki put sam prelazio po 10 km i prva dva puta mi je za 10 km potrosio 600 gr benzina sto znaci da je potosnja 6 L a zadnji put sam stavio gumu koja povezuje filter vazduha i karbuator i malo zavrnuo diznu za gorivo a posle i malo cacnuo i diznu za vaduh da bi nastelovao smesu i tad sam sa 600gr gorivao presao 11 km sto znaci da je potrosnja 5.5 l/100 km...Samo da kazem da motor ide dobro i lepo vuce na uzbrdici ali ga nisam cepao jer sam se trudio da ga vozim lagano zbog merenja potrosnje...Vozio sam uglavnom 4-5 brzina i oko 60-70 km/h...

Sudeci po onome sto fabrika kaze i onome sto sam procitao ovde na forumu vezao za potrosnju ovo je malo veca potrosnja ali rekao bi da nije nista katastrofalno...

Glavna dizna je 130 mada sam prosle godine vozio neko vreme sa 110 i tad mi je potrosnja bila 5 l okruglo....Sad sam u dilemu dal da stavim manju diznu ili mozda prvo da probam da spustim malo iglu...

Bilo bi mnogo lakse da ima neko u mojoj blizini ko ima dobar karburator pa da probam sa njegovim i onda vidim koliko trosi ali dobro...smislicu nesto....0namigivanje.gif

Posto je motor sredjen,mislim da je karburator jedinoi krivac za vecu potrosnju ali bi bilo dobro da neko nesto napise,neki savet,predlog,znacilo bi mi....Probacu da se igram jos sa karburatorom pa ako potrosnja ostane ista onda cu kupiti nov karburator...Nadam se da bi sa novim karburatorom potrosnja bila 5 L...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja