Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Провери по фабричком сервисном мануалу на колико кила треба да се стегне матица. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Nisam imao strpljenja i skinuo sam levu deklu...Na prvi pogled sve je u redu,vratim deklu ali bez one matice koja pokrece obrtomer i posle par kublanja propade kurbla....3gaa.gif

Ipak je bio konus u pitanju...Na radilici nema ostecenja sto je jedino dobro u svemu ovome...Na konusu kvacila se vide risevi i stavicu drugi,onaj sto je bio prosle godine...Sta je tu je,nije strasno ali sve mi se cini da mi je spalo kvacilo zbog one matice koja nije bila stegnuta...E sad me zanima koliko je vazo da ta matica bude dobro stegnuta i da li moze zbog nje da spadne kvacilo..?

 

Ta matica sluzi da drzi deo koji razdvaja kvacilo, ono stisnes rucicu i odvoji kvacilo! Ona ne sluzi nicemu kada je konus kvacila, odnosno cela lamela u pitanju.. :) Kod MZ-a konus(kvacilo) se samo navuce na konus i to je to! (na vruce se "navuce") Poceo sa da radim u Beogradu, od ponedeljka naj verovatnije na Autokomandi, pa svrati.. :D (Planet Bike) :D

 

Zam gde je...0takoje.gif

 

A kvacilo danas montiram....

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Vraticu konus kvacila sa kojim je vozen prosle godine i on nije spadao...Posto imam jednu polovnu radilicu na kojoj je konus kao nov,odnecu nju i ovaj konus sto mi je spao i posle cu imati dobar konus u rezervi...

Idem da prepakujem kvacilo i da ga vratim...nadam se da ce biti gotovo za 2 sata....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Kvacilo sam montirao ali je opet spalo....Ovaj put sam ja verovatno kriv jer sam namerno odvio maticu da vidim dal ce drzati ili ne...Prvi put sam normalno sve vratio i maticu naravno i super je radio ali posle sam je odvio i cim sam ga upalio spalo je...E sad ne znam da li je to normalno sto spada kada se odvije matica ili ne....

Kvacilo ovako montiram....prvo ocistim konus na radilici benzinom pa onda vodenom smirglom predjem malo i na kraju nitro razredjivacem...On je bez ostecenja,znacio kao nov..konus na kvacilu isto ocistim benzinom,pa malo smirglom i na kraju nitro razredjivacem....Grejem 15 minuta,dok ulje ne pocne da dimi i onda ga vratim i dotegnem maticu a izmedju matice i konusa stavim jednu cauru...Cekao sam sat vremena da se ohladi i tek onda sam odvio maticu i skinuo cauru...pa tek onda sam vratio deklu i upalio motor...Mislim da nisam nigde pogresio...

Ne znam da li treba neko vreme da se vozi lagano da bi leglo kvacilo na konus radilice kako treba ili ne...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

A MAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!! MATICA NEMA VEZE SA KVACILOM! 1zvizduk.gif ona samo sluzi da drzi onaj mehanizam sto pritiska kvacilo! CIM TI JE PROKLIZALO ZNACI DA JE SPALO! Evo mogu odmah da odvijem maticu i da vozim motor, tj da ga upalim, ali ne mogu saltati brzine...(moze ali nije preporucljivo) 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Grejao sam 45min na plinu, ne na otvorenu vatru nego preko starog konusa celo kvacilo! Sta dimi ulje cvrciiii... zavrnes sve to i cepas, tj mozes da upalis motor na gurku bez dekle u 2 i lagano u voznji izbacis na ler! NE SME DA SPADNE! Meni je motor radio sa otvorenon deklom bez ikakve matice na kvacilu( vozio 200-300m tako) 1lol.gif Znaci, ako je sve ok, motor mora da radi kad nema onu maticu za obrtomer! 0takoje.gif (naravno nemas kvacilo na rucici, tj. ne razdvaja)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Motor je zavrsen,malo sam se provozao i rekao bi da je to to..Danas sam se bas namucio,dva puta skidaj,gjer,vracaj,cekaj da se ohladi.....Maticu sam malo jace dotegao i onda kad sam zakurblao opet je pocela kurbla da propada,reko nije valjda opet konus,skinem malu deklu i popustim malo maticu,probam i onda nema propadanja ...Rekao bi ako se matica malo jace dotegne da malo odvoji lamela i onda proklizavaju... Probao sam i ja prosle godine da vozim bez te matice kada su mi lamele proklizavale na visim obrtajima jer su bile malo istrosene a ja sam sumnjao na konus...i naravno nije spalo kvacilo...Sto se tice matice ja sam ubedjen da na neki nacin gura konus kvacila,to sam nesto gledao dok mi je motor bio rastavljen i ako se ne varam kada se matica dotegne druk lezaj gura konus kacila....i u flimu se vidi da covek doteze tu maticu na 60 Nm pa verovatno nesto drzi cim se toliko doteze....ispravite me ako gresim....

Jedino sto sam prosle godine hladio radilicu pa na tako hladnu stavio zagrejano kvacilo...Dal treba neko vreme da se vozi lagano ili jok..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Verovali ili ne po treci put mi je spalo kvacilo....I sad moram da kupim nov konus kvacila jer sa ovim starim konusima mogu samo da upropastim radilicu...Sve bi bilo u redu da nisam odvio maticu i tako vozio malo po ulici i nije bilo problema,uteram motor u garazu upalim i onda spadne...I onda popizdim....I sad sam ubedjen da matica drzi kvailo da ne spadne...moze i bez nje ali verovatno treba da se vozi neko vreme da konus legne kako treba a mozda i gresim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

A da li si očistio konus pre montiranja diska kvačila !?

Odmasti se i finom šmirglom (na tkanini) obeli !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Ocistio sam i konus na radilici i na kvacilu..Prvo benzinom ocistio od ulja pa onda vodenom sirglom 600 i na kraju nitro razredjivacem...Negde sam pogreio ali ne znam gde...Kvacilo sam grejao drugi put oko 20 minuta ali sam prvo ukljicio sporet da se ringla dobro zagreje pa tek onda stavio kvacilo a ispod stavim neki nastavak za gedore...Kada ulje pocne da dimi onda skinem uspuh i ubacim drsku od cekica,kvacilo vratim na svoje mesto,onda stavim jednu cauru pa maticu i zategnem pa skoro iz sve snage...Onda nista ne diram jedno sat vremena i tek posle skidam maticu i cauru i vracam deklu isve ostalo....

 

 

post-31409-0-81536800-1396250001_thumb.jpg

 

post-31409-0-67774000-1396250011_thumb.jpg

 

 

Ovo sam jutros slikao radilicu posle ciscenja i smirglanja...

 

post-31409-0-90800000-1396250080_thumb.jpg

 

post-31409-0-53137000-1396250094_thumb.jpg

 

post-31409-0-53924500-1396250111_thumb.jpg

 

U mom slucaju ako se matica ne dotegne kako treba spadne kvacilo,ne znam da li je to normalno ili ako je sve u redu moze i bez matice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Uzmi prvo na hladno sve iskontrolisi da li ima mesta da se stegne , konus bi trebao da drzi i bez stezanja da rukom mozes da okrenes radilicu i da ne proklizne mozda ti je vec pocetak konusa prevelik i korpa ti udari u podlosku koja treba da drzi iglicasti na sredini izbaci podlosku pa sve probaj ponovo kad se uveris da je sve ok onda uzmi mali brener i direktno zagrej srce kvacila ne dugo kad pocne da cvrci dosta je stavi stegni i nema vise skidanja0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Zanemario si svoju temu a ovde sve što postaviš kao da ga nema. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Ovde sam izneo problem jer ce vise ljudi videti i verovatno ce i vise njih odgovoriti..O kvacilu za 250-251 se dosta pisalo i to sam sve procitao nekoliko puta...Obrni okreni ipak je najbolje onako kako je fabrika napravila..Iskreno da imam visak delova probao bi nesto da eksperimentisem ali bi samo gubio vreme,jer da moze da se prepravi radilica i da ne spada kvacilo,verovatno bi to uradio neko pre mene...Danas sam pitao par majstora za savet i medju njima je i Bokilic i svi su mi rekli samo dobar konus i nista vise...

E sad da bi to drzalo kako treba mora kvacilo da naleze svom povrsinom na konus radilice..Danas sam prvo premezao markerom radilicu i onda stavio nov konus i rukom vrteo i tu gde skine boju znaci da naleze...Posle 10-tak okretaja skinuo sam disk kvacila i video da naleze samo na sredini konusa i to vrlo malo,pa ni 20% od cele povrsine...kada bi ovako montira kvacilo verovatno bi drzalo neko vreme ali bi opet spalo...

Sledeci savet koji sam dobio je od Bobana i jako je koristan a to je da odnesem sve to kod nekog stugara i da se upare konusi sto i nameravam...Onda bi se konus na disku obradio da naleze celom povrsinom...Jos jedna stvar koja je pa verovatno dobra a koju nisam probao je da uz pomoc paste za slajfovanje ventila uslajfujem konuse....Sutra idem kod majstora da mu odnesem polovnu radilicu i konus a novi konus cu samo uslojfovati kako bi vecom povrsinom nalegao na konus radilice..

Nadam se da cu nesto uraditi.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

Secam se I ja sam tih problema imao proklizavalo je to vise puta ali dok se to ne zagreje I dok to vruce ne montiras nema vajde sve su to pokusaji bezuspesni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Pozdrav senjor brzi :) ako imas problem a ocigledno je da imas nosi to kod doktora Bokilica da ti covek zavrsi kako valja i da ne mislis !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Motor je zavrsen i pala je probna voznja...Konuse sam uslajfovao i sad kvaclo naleze celom povrsinom na radilicu a ne kao pre...Nadam se da me nece zezati a ako bude nekih problema,definitivno cu potraziti pomoc nekog majstora...

 

Provera koliko konus kvacila naleze na radilicu...

post-31409-0-02297800-1396459486_thumb.jpg

post-31409-0-31354700-1396459498_thumb.jpg

 

post-31409-0-46180000-1396459577_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ovaj sto naleze puno NE VALJA!! :) i to grejanje ti je k...c grej dok se ne usija! Znaci grejes onaj konuskoji ima manju povrsinu kojom naleze! Grejes da bi se konus(rupa) rasirila, i stezes maticu na kvacilo pri montiranju puuuuunom snagom(NEMOJ DA OTkines RADILICU) :D Da rezimiramo! Grejes bar 40 min na toj ringli, ili ugrejes samo komad na koji stavljas kvacilo pa onda i kvacilo na njemu bar 25min. ILI DODJI sutra do auto-komande od 12 do 19h da ti objasnim sve uzivo.. :)

 

Inace kolega mi je MZjas, sa foruma kome su prosle godine ukrali sivu 150ku..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

ovaj sto naleze puno NE VALJA!! :) i to grejanje ti je k...c grej dok se ne usija! Znaci grejes onaj konuskoji ima manju povrsinu kojom naleze! Grejes da bi se konus(rupa) rasirila, i stezes maticu na kvacilo pri montiranju puuuuunom snagom(NEMOJ DA OTkines RADILICU) :D Da rezimiramo! Grejes bar 40 min na toj ringli, ili ugrejes samo komad na koji stavljas kvacilo pa onda i kvacilo na njemu bar 25min. ILI DODJI sutra do auto-komande od 12 do 19h da ti objasnim sve uzivo.. :)

 

Inace kolega mi je MZjas, sa foruma kome su prosle godine ukrali sivu 150ku..

 

Dosao bi danas nego mi je iskrslo zezanje sa motorom od rane zore....Navraticu obavezno jedan dan i usput da vidim jednom burazera od tetke koji radi u piceriji isto na auto komandi...Bice veselo....2cirka1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Moraću da prekršim pravilo Foruma po kome je zabranjeno linkovanje ka drugim oglasnim mestima ali je vredno pažnje:

 

http://www.limundo.com/kupovina/Auto-i-moto/Motocikli/Rezervni-moto-delovi/Lanac-Bregaste-za-Jawu-350/23176605

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Kao što se vidi Rumuni su zvali na njihov Skup.

 

Da li je neko za Rumuniju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja bih išao. Malo mi je bezveze da idem sam. Inače sam vozim ali je glupo tamo da sam sam kad će ljudi da nas dočekaju, upute, objasne sve što treba.

 

Ujedno, mislim da je ovo najbezbedniji vid putovanja u svakom pogledu. Šta god da se "ne daj Bože" desi oni su tamo pa je lako rešiti stvar. Takvu sigurnost ne pruža nijedno samostalno putovanje pa čak ni organizovano preko agencija.

 

I lep je osećaj, sedneš na motor i ne misliš. Sve je organizovano, ljudi su dobri, ima šta da se obiđe... Put ko put, nije neki, Rumunski je nije Nemački ali je to za MZ ništa, mnogo bolje nego za neki veći motor.

 

Za granicu koliko znam treba zeleni karton, to je sada oko 1.500 din i to je sve. Pasoš naravno, podrazumeva se.

 

Pumpi ima usput, razvijena je infrastruktura ali i to nije problem jer MZ ima dobru autonomiju kretanja sa punim rezervoarom. Ulja po pumpama ima a i da se ponese nije neki problem.

 

Neznam, nisam pametan, ne vidim bilo kakav problem u tom izletu...

 

Šator imam nov za dve osobe ali ga nisam nikad otvorio, neznam ni kako se otvara. Imam i dušek za dve osobe samo nemam pumpu...

 

Ajde molim vas da razmislite još jednom. Lepa je vožnjica a šta će tamo biti ima ko o tome misli, mozak na otavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja