Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Treba da obratimo pažnju i potražimo motor. Tema je otvorena, slike su velike što se u ovom slučaju pokazalo kao dobro zbog detalja na pojedinim delovima.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/93534-ukraden-mi-je-mz/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ljubo brate ne očajavaj, rešenja uvek ima. Nisi sam, imaš prijatelje a prijatelji služe da se pomažu. :)

 

Ako ne nađeš motor za nekih mesec dana dođi ti lepo na Karaburmu i teraj Crnca. Vozikaj se kao i do sada i ne daj da ti zbog potrage prođe sezona.

 

Ako ovaj tvoj ne nađu, naći ćemo mi drugi i nikom ništa. Ih, pa nije MZ od zlata a i mi neki ljudi pa da se kroz bušnu paru gledamo. Naći ćemo MZ jeftin a dobar, pa ako mi ovde to ne možemo onda stvarno neznam ko može.

 

Ako ti nađu motor, dobro je. Ako ga ne nađu kupićemo drugi kad dođem iz Rusije za onoliko para koliko skupimo i opet će biti sve uredu.

 

Nego nemoj ti da se sekiraš, jebeš motor. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd=Rakovica
  • Motocikl: KLE 500

Ljubo brate ne očajavaj, rešenja uvek ima. Nisi sam, imaš prijatelje a prijatelji služe da se pomažu. :)

 

Ako ne nađeš motor za nekih mesec dana dođi ti lepo na Karaburmu i teraj Crnca. Vozikaj se kao i do sada i ne daj da ti zbog potrage prođe sezona.

 

Ako ovaj tvoj ne nađu, naći ćemo mi drugi i nikom ništa. Ih, pa nije MZ od zlata a i mi neki ljudi pa da se kroz bušnu paru gledamo. Naći ćemo MZ jeftin a dobar, pa ako mi ovde to ne možemo onda stvarno neznam ko može.

 

Ako ti nađu motor, dobro je. Ako ga ne nađu kupićemo drugi kad dođem iz Rusije za onoliko para koliko skupimo i opet će biti sve uredu.

 

Nego nemoj ti da se sekiraš, jebeš motor. :)

Vuja je Car stopostotni. Ne samo da se ovako preko foruma ponudio, vec me i licno zvao telefonom da mi kaze da me "Crnac" ceka, da dodjem i teram, dok se nesto ne snadjem. koliko ljudi bi tako nesto uradilo? Hvala ti Vujo brate i ovako javno, stvarno si ljudina. Ja se samo nadam da ce moj bajk negde isplivati, sutra idem na Bubanj potok ujutro, a na buvljak NBGD oko 14 h, da ostavim sliku onom ciki na tezgi sa delovima. Javicu ako bude promena.

Evo poslednje slike, dan pre kradje.

post-14773-0-78810600-1370627349_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

MZ se stvarno retko krade, zato malo razmisli mozda i poznajes lopova. Moje misljenje je da je to neko iz tvoje okoline, mucni malo pa obrati paznju na sumnjive !

I pretrazi okolinu mozda je u nekom jarku :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dragi prijatelji,

 

potrebna mi je pomoć: u istraživanju koje radim treba mi što više ispitanika pa vas molim da Anketu sa linka popunite a link prosledite na što više adresa.

 

Anketa je anonimna, svi odgovori su obavezni a istraživanje se ne radi po narudžbini neke od kompanija već mu je svrha sticanje novih naučnih saznanja i objava rezultata u relevantnim naučnim časopisima.

 

Broj pitanja u Anketi nije mali, prosečno vreme za popunjavanje je oko 12 min pa molim za strpljenje i iskrenost u odgovorima.

 

Unapred zahvalan,

Vuja

 

 

https://qtrial.qualtrics.com/SE/?SID=SV_a3pl3NDXRO80FuJ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Stvarno je opšitna i kao u svakoj anketi ima pitanja koja su neosmišljena ali i tako sve to ide u mikser i dobija se neki prosek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Jeste opširna, nije moglo drugačije... Pravi odgovori se dobijaju "ukrštanjem" i obično tu leže najinteresantnije stvari za koje se uopšte ne nadamo da ćemo naći. Zbog toga deluje da pojedina pitanja nemaju smisao jer se unapred zna šta se sa čim ukršta pa je odgovor na direktno pitanje manje bitan jer se ustvari traži stav, motiv, navika...

 

Npr., u prošlom istraživanju anketirao sam putnike u taksiju. Cilj je bio da se utvrdi šta očekuju oni koji plaćaju a ne Grad, sindikati, udruženja, inspekcije... One koji plaćaju taxi niko nije ništa pitao, dobiće ono što drugi odluče i to mi je bio dovoljan motiv da pročačkam situaciju makar i površno jer su mogućnosti takve.

 

I tako, skoro 75% korisnika taxi usluga u Beogradu su žene. Korisnici znaju da je cena ispod EU cene ali i taksisti znaju da standard korisnika nije kao u EU. Tu nema nesporazuma, taksisti znaju da naši ljudi vole da časte kad imaju a pošto sada nemaju onda je svima loše. Međutim taksi usluge su skupe onima koji zarađuju ali nisu onima koji nemaju ličnih prihoda. Plaćanje taksija najlakše pada studentima koji u većini slučajeva nisu upoznati sa cenovnikom nego znaju "koliko otprilike otkuca".

 

Čistoća vozila, niska cena i brzo stizanje na odredište najvažniji su faktori do kojih drži većina korisnika usluga. Nasuprot tome, nov automobil višeg kvaliteta izrade i mlađeg godišta uz visok nivo konfora i udobnosti u vožnji najcenjeniji su faktori korisnika nižeg obrazovnog nivoa sa ličnim primanjima ispod 500e.

 

Poznavanje engleskog jezika je najmanje važno za taksi vozača ali je na prvom mestu njegova komunikativnost, ljubaznost i spremnost na saradnju.

 

To je onako na brzinu...

 

E sad, ankete jesu dosadne, naročito ove elektroske u kojima nema anketara koji može da objasni pitanje... Uz to, anketiranje spada u najmanje pouzdane tehnike, da je para služile bi samo kao predistraživanje, da se vidi šta dalje...

 

Ovu sam anketu stavio ovde a uskoro ću link ostaviti i na BJB-u. Trebali bi da imamo stalno neke ankete kao razbibriga ali i u funkciji razvoja. Npr. već dugo postoji želja da se članovima nešto da ali nema ideje šta. Zbog toga ne vidim ništa normalnije nego pitati članove šta žele i kakav im je Forum potreban pa ako može onda može, eto koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Vujo, juče sam popunjavao ovu tvoju anketu, dođo do treće strane pa sam se smorio od pitanja i odustao. Kolko to ima ukupno strana - da se prvo psihički pripremim kad krenem opet ( spremim klopu, osveženje , maserku . . . ) ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ma jeste, preterao sam ali je riznica rezultata koji će se dobiti a drugog načina nema. Strane mi lomi po tematskim celinama a ima ih 4: propagandne poruke, mediji, banke i kupovina uz onu osnovnu sa ličnim podacima.

 

A da smara u to sam siguran jer ima dosta nevažećih tj. takvih neispunjenih do kraja jer su ljudi očekivali manju zajebanciju pa se vraćaju kad nađu vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

E do q..ca kad u kafanu uđe anketar :lol: :lol: :lol:

 

Jes vala, kad se posao ne nosi samo kući nego i u kafanu. <_<

 

Šta si ti uradio sa motorom? Video sam oglas, jel se neko javlja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

ma zvali dvojica-trojica...pravo da ti kažem - i ne prodaje mi se. 'Bem li ga, neće me ni ta sića izvaditi u životu...a on tek registrovan, a lepo i prima gas :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

e vujo smorio si ga sa ovim svaka ti cast! :lol: al dobro, popunih... okacicu na fejs, vaLJDA ce jos neko od mojih poynanika da ti popuni... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

копирао линк на фејс. линк неће да се отвори. у чему је проблем? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

U meni je problem, nisam normalan. Upitnik je bio zaključan a nema ko drugi da ga zaključa sem mene. :lud:

 

Nažalost, dešavaju mi se takve stvari u zadnje vreme: zaboravljam. Siđem do kola pa se setim da sam nešto zaboravio, vratim se gore, uzmem stvar, zvoni mobilni i dok pričam i silazim liftom setim se da sam zaboravio još nešto pa opet idem nazad.

 

Odem da platim račune, imam pare ali nemam te neplaćene račune a bez toga ne može.

 

Iz mnogo razloga može da bude interesantno na koji način ljudi kupuju ali ako odem u radnju bez spiska nema teorije da kupim nešto pametno, možda ubodem jednu do dve stvari koje trebaju, ostalo sačuvaj Bože...

 

Nisam takav bio dok se nisam oženio. :D

 

Posle me ni razvod nije oporavio. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Prokuplje, Srbija
  • Motocikl: Kawasaki zx6r

Drugari u teskoj sam dilemi zagrejao sam se za etz 251, a ispred nosa mi se nudi etz 150 u apsolutnom fabrickom stanju, pa sam hteo da pitam sta bi vi kao dobri poznavaoci mz motocikla izabrali od ova dva modela??? Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja bih uzeo bolji jer ne vidim značajnu razliku. Gile, moj drugar, je na 150 strpao sebe, sestru, opremu za kampovanje i bez problema prošpartao Srbiju i Crnu Goru a krenuli su samo do Ostroga, pa malo do mora, pa do Ulcinja, pa... Još mu motor nije bio u nekom stanju, onako pred crkavanje.

 

Lisac i gazi i tovari, ne bi to moglo da motor neće.

 

Možda Kataran najbolje zna kolika je razlika, imao je oba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Prokuplje, Srbija
  • Motocikl: Kawasaki zx6r

150 je nov nikad otvaran, vozi se pomalo kada vlasnici dodju iz inostranstva, lepo udomljen, a 251 je sredjivan komplet i on lepo izgleda i pun je snage

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Sto se mene tice bio sam zadovoljan sa etz150 gde su isli drugari sa 250 - kama tu sam bio i ja.ETZ 250 se pokazao kada su u pitanju voznje sa mnogo vecim i jacim masinama. Juce sam se vratio iz Kosovske Mitrovice,uspevao sam da se vozim u grupi iako je to bio jedini MZ ! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

@Kataran:

Svaka čast, osvetlao si nam obraz! Sledi pohvala na čitanju jutarnje zapovesti prilikom dizanja zastave!!!

 

Što se tiće 150 MZ-a,moje je iskustvo da je manji potrošać, odličan prevoz ali da se baš drži u grupi sa večim motorima, to baš i nije tako.Dešavalo mi je se da ne mogu da obidjem autobus na autoputu ka Nišu. Polako mu se približavam i kada krenem u obilaženje tj,izadjem iz njegove zaštite, ja kao da sam stisao kočnicu a autobus ode i tako sve do Plane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Prokuplje, Srbija
  • Motocikl: Kawasaki zx6r

toga sam se i bojao, preticanje??? mada nigde i nezurim, ja inace vozim zx6r i sa njim sam navikao da kada dam gas svi su iza mene, al mz mi je u srcu odrastao sam na njemu, pokojni otac imao televizora kupio ga novog 74-te i uvek kad vidim takav motor mene obuzme neka toplina nesto neopisivo. hvala svima na pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja