Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

zovi me pre nego sto krenes , kafe verona je blizu mene märzstrasse tako se zove ulica bio sam tamo 2 puta

Mihac mogao si da se javis

E trebalo, al malo vremena bilo.Samo sam jedno vece izasao u neki caffe "Verona" da se nadjem sa jednim iz Sida. On 4-5 puta MZom isao u Bec sa sve zenom. Na kraju se vise nije ni vratio, ostao tamo.

A planiram opet , mozda u junu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

Ovako je bilo:

 

 

sve je moguce, mozda pre nego sam kreno na posao pa sam onda ukljucio kom, neznam , da me iznervirao nije zasto bih se nervirao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ma salio sam se da te je "iznervirao" sto ti se nije javio pa nisi mogao da spavas kada si se javio u to vreme.Vecina mojih komentara je zajebancija tako da ne uzimaj za ozbiljno. :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ma salio sam se da te je "iznervirao" sto ti se nije javio pa nisi mogao da spavas kada si se javio u to vreme.Vecina mojih komentara je zajebancija tako da ne uzimaj za ozbiljno. :moto3:

91,5% je neozbiljno kod Zverka :hej::aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Svaka cast na veselom duhu,u ovakvim vremenima,i ja sam bojio jaja,ipak sam kupio one nalepnice pa cerkica birala koje cemo lepiti. Nego sta je sa NSU-om,zanima me,moj otac koji je inace 38-o godiste,jbg,dugo momkovao a ja najmladje dete,je svojevremeno vozio NSU,kaze mi da je tada NSU sio svoju konkurenciju-BMW na svi poljima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Slatko se vozim sa REGISTROVANIM Crncem. :takoje:

 

10.600 majke im ga... >:(

 

Ali vozim se legalno, ne razmišljam se da li ću morati da bežim ovuda ili onuda.

 

Nalepnicu sam zalepio na far, nisam znao gde ću s njom. Baš su me iznenadili mada sam znao da ću morati da je stavim ali eto nisam razmišljao gde bih je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Svaka cast na veselom duhu,u ovakvim vremenima,i ja sam bojio jaja,ipak sam kupio one nalepnice pa cerkica birala koje cemo lepiti. Nego sta je sa NSU-om,zanima me,moj otac koji je inace 38-o godiste,jbg,dugo momkovao a ja najmladje dete,je svojevremeno vozio NSU,kaze mi da je tada NSU sio svoju konkurenciju-BMW na svi poljima.

 

 

 

NSU je tri godine zaredom harao na trkama i onda je se povukao....Te tri godine je drao konkurenciju, jos se prica.

Inace, NSU ceka red.Ozbiljna stavka je farbanje sa izvlacenjem linija.

 

Vujo, cestitamo za Crnca koji je regularan na putevima.!!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sto se tice NSU-a, NSU se povukao sa trka jer nisu imali ozbiljnu konkurenciju, pa da sacekaju dok im se ostale fabrike priblize sa performansama . Onda su uleteli u projekat automobila sa Wankelovim motorom, tu se ukopali i propali ( model NSU RO 80 ). Ako cemo posteno, nije to bio los auto, al je bio ispred svog vremena !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Nalepnicu sam zalepio na far, nisam znao gde ću s njom. Baš su me iznenadili mada sam znao da ću morati da je stavim ali eto nisam razmišljao gde bih je...

А да си је лупио на резервоар или да си направио неку плочицу са носачем, сместио је међ' цајгере и ту налепио налепницу?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: novo milosevo
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Nalepnica na karoseriji baš i nije najbolje rešenje,prilikom zamene ili lepiš jednu preko druge ili skidaš pa oštetiš farbu.Meni se sviđa ideja o nosaču,ja planiram da pravim nosač na prednjem blatobranu između amoltizera.Lepo napravim na šrafove i može da se skine očisti od stare nalepnice ofarba stavi nova i gotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Nalepnica na karoseriji baš i nije najbolje rešenje,prilikom zamene ili lepiš jednu preko druge ili skidaš pa oštetiš farbu.Meni se sviđa ideja o nosaču,ja planiram da pravim nosač na prednjem blatobranu između amoltizera.Lepo napravim na šrafove i može da se skine očisti od stare nalepnice ofarba stavi nova i gotovo.

Ovo je ekstra ideja, moze se napraviti tablica za nalepnicu na prednjem krilu u retro fazonu.

post-1646-0-42794600-1334394617_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Svaka cast na veselom duhu,u ovakvim vremenima,i ja sam bojio jaja,ipak sam kupio one nalepnice pa cerkica birala koje cemo lepiti. Nego sta je sa NSU-om,zanima me,moj otac koji je inace 38-o godiste,jbg,dugo momkovao a ja najmladje dete,je svojevremeno vozio NSU,kaze mi da je tada NSU sio svoju konkurenciju-BMW na svi poljima.

Kazu da je nsu pretis (175ccm) po brzini i ubraznju bio dosta ispred legenrarne R25-ice (250ccm).

Takodje treba pomenuti NSU Minch Mamuth sa legendarnim agregatom iz auta NSU-printz tt.

NSU-ov Vankel motor tih godina jeste bio po performansama ispred svog vremena... zaista cudno kako ta firma nije danas u vrhu industrije :zbunjen: , uvek sam bio fasciniran inzenjerskim resenjima NSU-ovih konstruktora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Uzmete transparentni samolepivi tapet ili neki u boji, isecete ga nekoliko milimetara veceg od nalepnice, zalepite prvo tapet na vozilo pa na njega nalepnicu od registracije i kod zamene , lako cete skinuti bez ostecenja farbe.

Mnogi prave varijante na automobilskim vetrobranskim staklima sa dva sloja providnog tapeta i lepe kao sendvic da ,ako im zatreba zamena soferke, mogu to uraditi na dosta jednostavan nacin.Primer na fotkama dole, kako sam ja to resio na skuteru. Nisam nasao providni samolepivi tapet te sam to uradio sa belim i kao sto se vidi, zeznuo sam se kod dimenzija jer sam ih uzimao sa papira koji se dobije zajedno sa nalepnicom na kome nema cak ni par slicica koje bi ilustrovale kako se lepi nalepnica posto ispravke nema.

Dimenzije nalepnice za motocikle je 60X40mm.

U zemljama gde je ovaj vid obelezavanja vozila da su placene takse i osiguranja uveden jos pre 30 ili vise godina su smislili prakticne nacine za montiranje istih na vozilo sa dva tocka.Medjutim i tamo se dovijaju na razne nacine a to se moze videti na njihovim forumima.Okacio sam nekoliko fotografija nosaca nalepnice kao potvrda o placenim taksama i registraciji vozila u nekim, tamo, zaostalim zemljama gde ako ih Bog to ne nauci, naucice ih policija, tako sam negde cuo uputstvo...

post-3484-0-77042400-1334399567_thumb.jpg

post-3484-0-20719900-1334399575_thumb.jpg

post-3484-0-55640800-1334399596_thumb.jpg

post-3484-0-29614100-1334399654_thumb.jpg

post-3484-0-40844800-1334399676_thumb.jpg

post-3484-0-48236400-1334399686_thumb.jpg

post-3484-0-69376500-1334399711_thumb.jpg

post-3484-0-75090300-1334399728_thumb.jpg

post-3484-0-21020000-1334399759_thumb.jpg

post-3484-0-12609800-1334399778_thumb.jpg

post-3484-0-66782200-1334399816_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 105 postova
  • Lokacija: Beocin
  • Motocikl: mz ts 251\1

Ja sam zalepio na stap vila,skroz uz gornji most,bas sam je danas skinuo,i relativno lako je sisla bez ostataka,jedino sam preko nje izlepio najobicniji providni selotep da se kojim slucajem ne odlepi i izdrzalo je celu godinu. A kod drugara je bila zalepljena na rezervoaru i muda smo pojeli dok nismo skinuli,na kraju ludi komsija u prolazu dobaci da je ugrejemo sto se ispostavilo kao najbolje resenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Drama u Belgiji :

Zeeezzaaanjeeee! Pa nek čačkaju dugmiće posle... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Drustvo el ima kod MZ-a ona harmonika guma u bocici za ulje prednje kocnice ?

 

ima li mozda neki katalog delova tu po netu gde bih mogo da potrazim ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja