Jump to content

Moto Zajednica

Kros Motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Auuu,6 strana loženja.Kad ga provalim plaćaće ćevape do kraja života svima koji su postovali u ovoj temi,...:zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Meni omiljeni post je ovaj sa druge stranice:

 

Nemam iskustva,vozio Tomosove motore i skutere.

Valjda mogu da pitam ono sto me zanima u vezi ovih motora????

 

Mlados ludos :moto3:

 

Sine za početak uzi nekog mz-a' na mesec dva, pa neki enduro.. pa tek ove rndalice koje tako želiš..

 

Ako ti deset ljudi i ja 11 kaže opasna je to igračka..zar treba u gipsu da završiš da bi naučio lekciju.. U ovoj našoj moto zajebavanciji se ide stepenik po stepenik..ne valja preskakati po 5 odjednom iako ti se čini da možeš..

 

Za te novce možeš da kupiš nešto prikladnije sa 1 ili 2 cilndra..servisni interval na 5 do 10K km.. uredno registrovan jer kad tad će se naći žandari tamo gde ne treba..

 

A vožnja bez kategorije po važećim i tek nadolazećim zakonima je pogubna.. može se desiti i da uvedu oduzimanje vozila zbog prekršaja..zasad nije prošao taj zakon ali ne znači da sledeće godine neće zaživeti i to čudo..

 

Za neki savet oko izbora motora trebao bi još nešto reći o svojim afinitetima kao i visina, težina..

 

Recimo dominator mali..a možda i veliki.. u zavisnosti od gabarita.. :zdravo:

 

 

Pa jel mogu da me cimaju za dozvolu ako vozim po poljskim putevima????

Imam 1.81 i oko 89-90kg.Mada planiram da nabacim jos jedno 5kg misicne mase.

Volim ja i sportske motore tipa Yamaha R1 ili recimo R6 mada i neki Buell XB12S nebi mi skodio :moto3:

Al nekako vise sam za kros,Mislim znam da je van svake pameti da kupim,al nekako hteo bi jedan makar ga drzao samo parkiranog.

Jel Yz 125 ima dovoljno snage da povuce i teze osobe???Jer zato sam i naumio da uzmem 250 jer sam nekako mislio da 125 nema dovoljno snage za coveka do nekih 95kg.Posto vidim na snimcima da su to uglavnom mrsaviji ljudi koji voze te kroseve.

Nemojte da se smejete zbog glupih pitanja :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Pod pretpostavkom da cela tema nije pržionica, aj' ovako:

 

1. - malo kontradiktorni zahtevi - ful kros, ali da se ipak mašina što redje otvara zbog promene pohabanih delova?

2. - pitanje potrošnje (potencirano često od postavljača teme) - da li je uopšte bitna razlika od 4-5l (600-700din) ako održavanje takve mašine (po km, satnici - svejedno) višestruko premašuje održavanje sličnog ali ukroćenijeg modela. Primer: imam Ferari al' sam ugradio plin jer mnogo troši

3. - snaga - čemu velika, ako je namera budućeg korisnika da tera na po' gasa? Jel su 125-250 4T pravljeni za decu do 40kg pa ne mogu da povezu uzbrdo čoveka od 100kg? Opet Ferari: ma znam da može 300, al' ja vozim 60-70, na auto-putu max 110. Aha.

4. - A kategorija - koliko vidim nema je niti je ima u planu jer neće na javni put, aha. Ali zato na budžet od 1500e će ladno dodati i cenu prikolice. A izaći će na put, samo je pitanje vremena.

 

:Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Pod pretpostavkom da cela tema nije pržionica, aj' ovako:

 

1. - malo kontradiktorni zahtevi - ful kros, ali da se ipak mašina što redje otvara zbog promene pohabanih delova?

2. - pitanje potrošnje (potencirano često od postavljača teme) - da li je uopšte bitna razlika od 4-5l (600-700din) ako održavanje takve mašine (po km, satnici - svejedno) višestruko premašuje održavanje sličnog ali ukroćenijeg modela. Primer: imam Ferari al' sam ugradio plin jer mnogo troši

3. - snaga - čemu velika, ako je namera budućeg korisnika da tera na po' gasa? Jel su 125-250 4T pravljeni za decu do 40kg pa ne mogu da povezu uzbrdo čoveka od 100kg? Opet Ferari: ma znam da može 300, al' ja vozim 60-70, na auto-putu max 110. Aha.

4. - A kategorija - koliko vidim nema je niti je ima u planu jer neće na javni put, aha. Ali zato na budžet od 1500e će ladno dodati i cenu prikolice. A izaći će na put, samo je pitanje vremena.

 

:Mina:

 

Rekao sam vise puta da se ne razumem u te motore,i da sam pitao sve sto me zanima.Sto se tice potrosnje naravno da nije bitna,u odnosu na odrzavanje,al me zanimalo cisto da znam koliko trosi odprilike.Sto se tice snage bolje da je ima nego da je nema,pa makar ga vozio 50.A i ne vidim u cemu je poenta,ljudi kupuju Ferari pa ga voze kako hoce,gde pise da moras da vozis 300???Za A kategoriju se jos nisam odlucio,al moze da se desi i da uplatim polaganje.Sto se tiice prikolice ne treba mi,jer sam na selu vec sam rekao.Retko zalaze panduri,a i imam 10 metara do poljskog puta,tako da ne bi trebalo da to bude problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ne mogu da verujem dokle je otisla ova tema :) Neki se jos ozbiljno trude da objasne postavljacu teme koji mu motor treba. Kakvih 28 godina, on nema vise od 14-15 godina, kako vam nije jasno da je klincu dosadno pa zamislja sta bi bilo kad bi bilo. Sve me podseca na onog zeljko-srb ako ga se secate :D

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Ne mogu da verujem dokle je otisla ova tema :) Neki se jos ozbiljno trude da objasne postavljacu teme koji mu motor treba. Kakvih 28 godina, on nema vise od 14-15 godina, kako vam nije jasno da je klincu dosadno pa zamislja sta bi bilo kad bi bilo. Sve me podseca na onog zeljko-srb ako ga se secate :D

 

Kad budem otisao kod Velje za neki dan,on ce da ti potvrdi koliko imam godina!!!Ja sam vec odlucio da hocu takav motor,pa makar se vozio dva puta godisnje,nisam ja tu da bi me neko nagovarao kakav mi motor treba,nego jednostavno da cujem neke detalje o tim motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Opušteno drugar, napuni prvo 16, položi A1 pa uzmi neko motorče od 125ccm da naučiš da teraš. Posle lagano, kad napuniš 18, pravac auto škola pa posle kupi nešto do 400-500ccm, ima vremena za sve :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Ne mogu da verujem dokle je otisla ova tema :) Neki se jos ozbiljno trude da objasne postavljacu teme koji mu motor treba. Kakvih 28 godina, on nema vise od 14-15 godina, kako vam nije jasno da je klincu dosadno pa zamislja sta bi bilo kad bi bilo. Sve me podseca na onog zeljko-srb ako ga se secate :D

 

Zabrinjavajuce bi bilo ako zaista ima 28 godina, a ovako razmislja...1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ne mogu da verujem dokle je otisla ova tema :) Neki se jos ozbiljno trude da objasne postavljacu teme koji mu motor treba. Kakvih 28 godina, on nema vise od 14-15 godina, kako vam nije jasno da je klincu dosadno pa zamislja sta bi bilo kad bi bilo. Sve me podseca na onog zeljko-srb ako ga se secate :D

 

Il' me secanje lose sluzi, il' zeljko-srb nije bio bas ovoliko uporan... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Rekao sam vise puta da se ne razumem u te motore,i da sam pitao sve sto me zanima.

 

Smatram da si dobio sve odgovore koje si zeleo, pa da se ova "tema" ne pretvori u nesto drugo, ide u lock.

U svakom slucaju srecno sa buducim motorom. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja