Jump to content

Moto Zajednica

Ulje Modrica

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ja sam koristio Motul 3000 20w50 vise godina, jer sam bio skeptican prema ostalim uljima, on se lose pokazao. Nije potrebna laboratorijska analiza da bise utvrdio kvalitet. To pokaze i gustina ulja posle 2-3000 Km,i drugaciji rad motora,meni je to dovoljno.

Ove godine sam resio da probam Modricu i ELF,jer su jeftinija.A ako ih budem menjao na 3000 kao i Motul def je isplatljivije.

 

PS: Par drugara je sipalo prosle sezone Modricu u KLE,VFR... nisu imali zamerki,sipace opet :)

 

Ovo mi je malo kontradiktorno...:stabre: Zar ti je trebalo vise godina da spoznas da sipas lose ulje u motor. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

ja sam razmislao o onom elf 20-50w, ranije ga je bilo u lav autu.

 

Bolje ti je MODRICA mototaktol racing HCX-4 SAE 15W-50 koje je polusintetika dok je elf-ovo cisto mineralno, a ne verujem da je mnogo skuplje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Sr Mitrovica
  • Motocikl: Funduro

@Branko

 

Naravno da ne,nisam se dobro izrazio u predhodnom postu.Zadnji par puta se lose pokazao. Ranije dok sam sipao tog Motula 20w50 pocinjao je da gubi svojstva na oko 4-5K,znaci pred samu zamenu. To se bas oseti na motorima sa jednim cilindrom. Ali npr prosle sezone sam tri puta menjao ulje, sipao isto Motul 20w50, se svaki razvodnio na oko 3k. A kupovani su u razlicitim prodavnicama,i sve navodno dobijaju ulje od MASSa. Ove sezone cu sipati nest drugo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

ja sam razmislao o onom elf 20-50w, ranije ga je bilo u lav autu.

Ja nasao ova 2 po pristupacnoj ceni

http://www.profaco.rs/proizvodi/motocikli/moto-4hp-tech-10w50.html

http://www.profaco.rs/proizvodi/motocikli/moto-4hp-eco-10w40.html

 

Ovo ELF MOTO 4 XT TECH 10w-50 delije sasvim ok za 680 dindzi, mada je to mala cena za full sintetiku :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@Branko

 

Naravno da ne,nisam se dobro izrazio u predhodnom postu.Zadnji par puta se lose pokazao. Ranije dok sam sipao tog Motula 20w50 pocinjao je da gubi svojstva na oko 4-5K,znaci pred samu zamenu. To se bas oseti na motorima sa jednim cilindrom. Ali npr prosle sezone sam tri puta menjao ulje, sipao isto Motul 20w50, se svaki razvodnio na oko 3k. A kupovani su u razlicitim prodavnicama,i sve navodno dobijaju ulje od MASSa. Ove sezone cu sipati nest drugo....

 

Evo da sad ja napisem ono sto sam mislio u prvom komentaru,ali nisam ocekujuci tvoje objasnjenje za ono sta si napisao. ;)

Ja vozim TDM 3VD tri sezone i prve dvije sam sipao Motul 5100 15W50 primjetivsi da mi motor trosi ulje cca 2-3dl. na 1000 km ovisno o rezimu vozenje. Sva prica oko potrosnje ulja svodila se na to da TDM "mora" trositi ulje jer je to normalno za tu masinu. :zbunjen: Medjutim u razgovoru sa ljudima i koroz moje razmisljanje dodjem do zakljucka da koncepcija TDM-ovog motora ne mora biti podmazivana polusintetickim , vec moze bez posljedica i mineralnim uljem i opredjelim se za Motul 3000 20w50 cisto ( ovu proteklu sezonu ) da probam i sam sebe razuvjerim nekih predrasuda i prica oko potrosnje ulja kod TDM-a. Na moje ( ne veliko ) iznenadjenje dodjem do zakljucka da sam bio u pravu, jer mi TDM vise nije trosio ulje, a kvalitet ulja je ostao isti nakon predjenih 3500km. Sva ova prica ide uz napomenu da Motul kupujem kod Ovlastenog prodavca Kawasaki-a koji je i Ovlasteni prodavac Motul ulja,tako da nema mjesta razmisljanju dali je ulje original ili falsh. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Modricinim mototaktolom sam licno zadovoljan kao i ostala trojica koji su ove godine sipali mototaktol 15w-50. Volim da eksperimentisem tako da sam svake sezone sipao drugacije ulje trazeci razlike u ponasanju menjaca i motora.

Posto mi je priroda posla takva da sam cesto u kontaktu sa profesionalcima u ovoj oblasti to mi je pomoglo da neke stereotipe i zablude izbijem sebi iz glave.

"Knjiski ljudi" kazu da se kvalitet i istrosenost "modernijih" ulja ne mogu utvrditi nikako drugacije sem hemijskom analizom! Boja, viskozitet i masnoca ne moraju biti bitni parametri.

Istina je da ulje samo treba da ispuni specifikaciju koju zahteva proizvodjac sto znaci ako za Africu Twin knjiga kaze API SG 10w-40 treba sipati to ili kvalitetnije. U manuelu nigde nije navedena JASO MA ili MA2 specifikacija(za mokro kvacilo), najverovatnije bi bez problema radila i sa kvalitetnim uljem za automobil(po mogucstvu dizel jer su im aditivi najslicniji onim koji se koriste u motociklistickim uljima).

Mototaktol takodje nema JASO MA2 standard(sto je ujedno i odgovor na gore postavljeno pitanje o mokrom kvacilu). Meni se nije desilo nijedno klizanje lamele cak ni u tezem maltretiranju po off-u.

Podrzavam menjanje ulja na 5-6000km stim sto sam ga ja menjao na 8-10000 poslednje 4 godine i preko 35.000 km. Potrosnja mototaktola na 8000 je bila 200 grama.

Jedino mi se ne svidja sto nemaju isto to ulje u 10w-40 varijanti, ovo je malo gusce pa zna na dosta hladnom vremenu da malo "gura" na kvacilu u brzini dok se ne zagreje, mada to se desava samo kod mene na motoru jer korpa nije u sjajnom stanju.

Izvinjavam se na opsirnom postu..nadam se da nisam smorio, retko se ukljucujem u teme pa onda ovako nadoknadim! :D

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

U BiH se moze svugdje naci a u Srbiji:

 

https://modricaoil.com/Content/Read/srbija?lang=sr-Latn-RS

 

Dosta kolega i prijatelja je probalo i svi su zadovoljni. Nije niko imao ni jednu primjedbu.

 

 

Ovo su zvanicni distributeri, a ima ih nekoliko manjih, koji nisu navedeni ovde.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja