Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha ili Aprilia?

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprila SR 70

Pozdrav ljudi,ne znam da li sam stavio temu na pravo mesto,oprostite ako sam pogresio :) Hocu da uzmem sebi Yamahu Aerox ili Apriliu SR50 tu negde od 2006 god pa na dalje....Pa me zanima sta mi preporucujete...Skoro sam prodao Derbi Senda Baja 125,zbog kupovine auta pa bi sad uzeo skutercic da imam za leto...Meni se iskreno vise svidja Aprlia...Unapred hvala na odgovorima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Za Apriliu ne mogu nista da ti kazem, samo sam je video par puta iz daleka i to je to.

Ali sto se tice Yamahe, mogu samo da ti je preporucim. :takoje:

Nisam je licno posedovao, ali jos dok sam bio bas klinac i nisam imao svoj motor, najbolji drugar je dobio. Siti smo se navozali sa njom, presli oko 30 hiljada km zajedno i to sve pod punim gasom, od cega nekih 28 hiljada bez blokade. Nikada nije ni zastucala, a mogu ti reci da on bas i nije bio pazljiv prema njoj sto se tice odrzavanja. Definitivno

izdrzljiviji skutercic nego sto bi se dalo pretpostaviti. :aha:

Ako pitas za brzinu, sa nama dvojicom(tada oko 120kg ukupno) isao je 80-85. Kada je stavio novi auspuh, prelazio je skalu, ali odokativno-oko 95km/h. :moto3:

Plus, lepo izgleda!

Iz licnog iskustva, sve preporuke za Aeroxa.

P.S Dobrodosao na forum i ne zaboravi predstavljanje. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Meni na oko lepsa aprilija, mislim i da je veca malo od yamahe tako da bih ja sigurno nju izabrao. Sto se tice kvaliteta i dugotrajnosti prednost dajem yamahi...

Ako uzimas apriliu gledaj da bude na karburator samo i neces imati problema...

Sto se brzine tice oba skutera idu kao blesava za 50cc..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Vladimirovac- Pancevo
  • Motocikl: Aprilia RS 50 Replica

Kas sto je napisano u prethodnom postu,gledaj da uzmes sr-a sa karburatorom i neces se prevariti,motor ide kao blesav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja posedujem aeroxa 2005. god. , kupljen nov. Do sada uradjem 1. servis gde je zamenjena svecica i sta sve ide i skinuta blokada, vozim je 60-65km/h, presao do sada 12000km, ni jedan jedini kvar se nije desio. Ide isto kao i kada sam ga kupio. Sto se tice estetike prednost dajem Apriliji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Vec su ti rekli da bude karburator, a bilo koji od ova dva neces da se zeznes. Jedino ne znam koje si visine. Kod Yamahe mozes da imas malo problema sa nogama ako si visok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Jos da ti mogu da ti pomognem : kod aeroxa mi smetaju- slaba svetla, mali retrovizori, tvrd amortizer i sediste suvozaca je neudobno. E sad koliko i da li je to bolje na apriliji ne znam ali je motor pouzdan tu nema sta, a to mi je i najbitnije. Vidim sada aerox ima i novi model sa podesivim amortizerom i neki restajling samo ne znam od koje godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprila SR 70

E ljudi hvala vam na odgovorima,dosta ste mi pomogli :) I mene to malo nervira kod yamahe sto je mala,to jest manja je od SR,i sr mi je dosta udobniji...Da,da obavezno sa karburatorom,sutra idem da pogledam neku apriliu pa ako se uzme eto me da se pohvalim,al yamaha i dalje nije iskljucena,ako naletim na neku dobru :D Hvala jos jednom na odgovorima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Koji god da uzmeš, imaj na umu i potrošnju, koja nije nimalo naivna. A ovi "motorčići" se zavrću do kraja kad se kreće, ne štedi se ručica gasa nešto preterano.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

sr to godiste ima piaggio agregat,dosta razlicit od yamaha minarelli....sto se mene tice,samo bacas pare na taj iz 2006 godine,ne izgleda nista posebno a i sav je skucen i tesan..po meni,bolje gledaj,ako te sr zanima,zadnju verziju iz 1999 godine sa yamaha agregatom na karburator,jedan od najlepsih skutera ikad i podosta komotan,kao jedan 150cc....a imas ga za znatno manje parice od tog novog modela koji je sav u spic i deluje bez duse....razmisli....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

vidi ovako,sr 1999 godiste ovde u italiji kosta polovan i bez ulaganja od 300 do 500 eurica,onda imas prevoz 150 eura i carina i porez pojma nemam koliko dodju...a za delove masine se javis meni pa ti nabavim sta god u pola cene direktno iz fabrike,novo i original....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprila SR 70

Evo ljudi neke slike :) Bilo mi dosadno pa smo se ja i mladji brat malo igrali sa carbonom,posto prvi put u zivotu radim ovo nije lose ispalo :)

P2140062.jpg

 

P2140065.jpg

 

P2140067.jpg

 

P2140069.jpg

 

P2140073.jpg

 

P2140074.jpg

 

P2140080.jpg

 

P2140081.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Tacnije, jako lep auspuh :D U rangu je sa rezonantnim zx-om.

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja