Jump to content

Moto Zajednica

piaggio dilema

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ja cu kupiti zeni novi skuter ! Ala ce se obradovati... :)

 

Nista onda od SU, kontaktirao sam jednog pirocanca, oni uvoze iz Bugarske... Videcemo...

Немој те из Бугарске живота ти, па ти су гори од немаца.Као оно за кола,возила га жена само до пијаце,За 5год прешао 1000км.Гори су од нас,притом знам из прве руке да воле да праве Франкенштајне(3-4 у једном).

Извини ако сам те сморио али то су моја и буразерова искуства:neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Hvala na brizi ali ne brini... :) Poznajem ja bugare odavno...

ОК :takoje:.Са срећом ондак....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Nema potrebe da se tema zaključava. Kada pazariš makinu, javi se sa utiscima i onda možemo zaključati temu a ne moramo ni tada. Uvek se pojave nove kolege koje mogu nastaviti prepisku na istu temu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4332 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ja sam umesto AA hteo Beverly 500, a onda mi pametniji sa foruma rekoše "Jeste, jači je, ali je stolica kao i tvoj 250"..i tako ja kupih AA. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Juce je Piaggio Beverly kupljen...

 

Jeste AA udobniji ali ja resio da kupim ovaj "omrazeni" sminkerski skuter, necete me valjda ispisati iz Maxi Scooter druzine ! :)

 

Radim po smenama pa ne mogu da se vozam vikendom uvek sa vama ali potrudicu se... A kad' cika Toma tamo negde najesen postavi putopis, imacete sta da citate... Necu da pricam unapred ali cuce se... :)

 

Za pocetak imam mali problem, tj malo mesta pod sedistem, moze li neko da mi preporuci neku "plitku" kacigu, zovu ih "Demi Jet", sirina max 26 cm, toliko mi ovaj gradski konj ima sirine ispod...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Cestitam na kupovini :)

 

Najbitnije je da tebe Beverly cini srecnim dok ga vozis i odrzavas, sve ostalo dolazi posle toga.

 

Usput, o kacigi:

 

Ni u kom slucaju da gepek skutera bude kriterijum za kupovinu kacige. Postoji jedna jedina, fullface.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Beverly je zlatni. Neregistrovan je, nisam ga jos vozio osim u krugu 500 metara, sasvim je druga voznja u odnosu sa na "malotockase", lepo ide, lepo staje, samo sa potrosnjom da ne pretera. Ne znam da li ce mi "leci" skuter ali i ja ne mogu da drzim dugo jednu stvar, pa vec razmisljam koji cu da kupim sledeci, zelja mi je jedan Xciting, Downtown, tako nesto... Zastita od vetra sigurno nije na nivou GT skutera ali za moju putnu brzinu od 80 - 90 km/h :) je mislim zadovoljavajuca...

 

Imam jednu Jet kacigu ali treba mi jedna mala za zenu ispod sedista, da stoji ispod sedista stalno, jeste Full Face jedina i prava ali hebi ga, svi prave i te plitke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4332 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Kupiš 500 ccm i onda nosiš šlemić?

To mi nikad neće biti jasno.

 

Što se tiče potrošnje čuo sam da Beverli tuče i preko 6-7 litara, prelistaj i druge forume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

"za moju putnu brzinu od 80 - 90 km/h" ce potrosnja da bude... :) Za AA sa istim agregatom ovde na forumu procita da ide na otvorenom gotovo do cetiri litre a pritom je i nesto teza, trebalo bi da Bev ide pola litre manje, sto na otvorenom, sto u proseku... Videcemo...

 

Nisam ja kupio 500 da ga gazim nego kazu da je malo tezi, malo meksi i udobnji, zadnja guma 14-tica siroka zaa razliku od uzane tvrde 16-tice, vece medjuosovinsko rastojanje... A i 250/300 je ubacivan u Tourer i Cruiser tek kasnije a to mi se ne uklapa u budzet a opet klasican BV250 mi se ne svidja i tako...

 

Vi bas ne volite Beverly ? :(

 

A za kacigu sta cu, znam da ste u pravu ali cuvace me malo bog, malo kaciga...

 

"Demi-jet helmet in technopolymer A new demi-jet with a very important feature:its dimensions permit it to be placed in the smallest of under-seat compartments. Intentionally aimed dimensions of the new 10.7 demi-jet, jet approved, solve the problem of the minimal spaces under the saddles of many scooters (Honda SH, Beverly 500, and many more)"

 

http://www.givi.it/helmets/Demi-jet-helmet/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Daj opusti se sta te briga sta mi volimo ili ne volimo motor je stvar izbora i ukusa!!! Ali vidis da svi koji su usli u MSC sa Bevom nisu dugo i ostali na njemu ...pitaj se zasto..koliko sam ja shvatio jako je neudoban za duze relacije i nema dobru zastitu od vetra...evo neka kazu ljudi koji sad voze AA posle beva Alexa,Djura...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

A sto se kacige tice...zajebi te nokshire i kupi lepo flip up ako vec neces full face ...ja sam udarao kacigom o asfalt i to u predelu obraza sa jet kacigom i malo je falalo da jedem meso na slamku!!! Pa ti vidi sad!!!0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4332 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ja sam se preporodio prelaskom sa Beva na AA. Probao sam od drugara Bev 500 letos i posle AA mi deluje smešno, ali to je stvar navike. Alekre, ko te šiša kad voziš taj motorić :nanana: Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja