Jump to content

Moto Zajednica

piaggio dilema

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Motocikl: SYM GTS 250

Evo da vas prvo pozdravim(predstavio sam se) kako pravila i kucno vaspitanje nalazu.U toku sam kupovine skutera od 250 kubika i nekako sam se zadrzao na dva piaggio modela tj x9 i beverly-a e sad ovako za isti novac mogu da uzmem ili x9 2002 godiste ili beverly 2004 pa me interesuje vase licno misljenje.Kod x9 mi se svidja nekako je velika i cini mi se udobnija dok je beverly 2 godine mladji i ima vece tockove koji su kazu bolji za nase lose puteve.Meni motor prvenstveno treba da tokom godine putujem 50 km dnevno na posao i da par puta godisnje pobegnem sa zenom na neki izlet.

Cudno je da dosta ljudi imaju ovu dilemu jer ima par slicnih tema na netu ali ajd reko i vas da priupitam,mozda me vi opasuljite0stabre.gif1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja imam Beverly 250 ie,i za po gradu je mnogo bolji i ergonomicniji,x9 je neuporedivo udobniji za put.Ja ne bih krenuo sa suprugom nigde dalje sa Beverlyjem,ne zato sto on to ne bi izdrzao,bi ite kako,ali mi ne bismo izdrzali.Amortizeri su mu katastrofa.Svaka rupa,i moja zena ostaje bezbubrega.Ali ga sa lakocom popnem i uz naj veci ivicnjak.A vala i poteze kao nenormalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

pre svega dobro dosao u sektu :zdravo: :zdravo: :zdravo:

 

vozio sam oba skutera i moj glas ide na racun X9-ke neuporedivo je udobnija, vise prostora ispod sedista, bolja zastita od vetra, bolji polozaj nogu pogotovu sa suvozacicom mnogo vise komfor, tako da ako imas dobar primerak x9-ke njega pazari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

ja x9tku koristim 80% za gradsku voznju modza bev extra za grad ali je meni x9tka zakon :D,Kada naviknes na nju sa lakocom manevrises bilo kakve situacije ( normalne :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Motocikl: SYM GTS 250

imam jos jedno pitanje za vas,naime ukoliko se odlucim za x9 interesuje me dali su velike razlike u hondinim i piaggio agregatima ja se u to bas uopšte nerazumem 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

piaggio agregat se ugradjivao od evo modela.. hondin je isao na preSL i SL modele, odnosno do 2003god... hondin je niskoturazni agregat, bez filtera za ulje, poznat je izdrzljivosti..za piaggio ne znam puno jer ga nisam vozio.. neka max brzina hondinog agregata je 135-140kmh, najvise mu prija brzina od 100kmh na oko 6000obrtaja... potrosnja se krece malo ispod 3.5 do nekih 4L, zavisno od nacina voznje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 70 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: piaggio X9 500ie EVO

beverly je lepsi...stvar ukusa, ali realno jeste lepsi...i to mu je jedna jedina prednost...sve ostalo ide u korist x9...tako da nemoj uopste mnogo da se dvoumis oko toga...:takoje:

 

pokusaj da dodas jos koji evro i kupi x9evo...malo je lepsi i bolji, da ne ulazim sad u detalje...:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Pozdrav.....

 

Obzirom da si temu postavio u "Maxi Scooter" podforumu, naravno da će glas ići za X9 u većini slučajeva. Prvo i osnovno, pre nego što kreneš u bilo kakvu kupovinu, pojačaj malo budžet. Teško da imaš nešto pristojno za te novce.

X9 jeste udobniji i za otovren put sigurno pogodniji.

Bev je gradski skuter i mislim da mu tu nema ravnog (ali zaista objektivno). Da je udoban- i nije baš. Da štiti od vetra- i ne štiti nešto. Što se tiče prostora ispod sedišta, mislim da ni tu ne blista, ali sa novim modelom je to rešeno. Veliki točkovi jesu pogodni za propinjanje po trotoarima, i peglanje već "ispeglanih" drumova srpskih, ali nije to toliko drastična razlika. Koliko znam, njemu je pozadi 14-ica, tolika je i na novom Bevu. Mislim da ne treba da gledaš nikakav drugi agregat osim QUASAR-a, jer je to dokazano dobar agregat, još ako nađeš neki sa ubrizgavanjem umesto karba, ima da uživaš :moto3: .

Na kraju, gledaj da uzmeš ono što je u najboljem mogućem stanju, jer se nećeš oženiti za taj motor, prodaćeš ga u neko (ne)dogledno vreme.. Mislim da je (ne)opravdano Bev kod nas na cenu , kao i Golf i ako ga dobro održavaš i maziš i paziš, manje će mu padati vrednost nego X9.

Srećno!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Licno meni se ne svidja ni jedan od ova dva primerka...ali ako zanemarimo vizuelni utisak onda glas ide kao i vecina X9 ... ipak je to MAXISCOOTER sto ja za beva nikad ne bih rekao...al sto rece kolega u postu iznad mog i svi ce ti to potvrditi kad bi nasao 250ie to bi bio pun pogodak!!! Mada ni AA sprint 250ie nije za baciti a to je isti agregat !!! Njega imas od 2004 do 2011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Motocikl: SYM GTS 250

zvao sam prodavca ovog kameleona1moto3.gif pitam koliko predjenih kilometara ima kaze covek "mana x9 je kad se skine akumulator posle nepokazuje km vec ide iz pocetka" neznam ali mi se cini da ni sam sebi nije poverovao sta je reko il gresim?0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Pozdrav 1zdravo.gif

 

Ako si se odlucio za x9 (mislim da si dobar izbor napravio) za 1300 mozes kupiti i evo model 2003 god, nadju se po oglasima dobri primerci.

Racunaj te cene na oglasima idu bez problema dole za 100 do 200 evra nize, samo polako i naci ces dobar primerak za te pare.

 

Taj beli se vrti mislim duze u oglasima, bar je bio prosle godine kad sam ja kupovao x9. Sa hondinim agregatom su skuplji za odrzavanje od piaggio agregata.

 

Moj ti je savet kupi bolje evo model, dodaj jos 100-150 evrica i sigurno ces moci kupiti dobar bar sto se tice trenutnih oglasa,

 

Trebao si da mu kazes "gresis sinak silno gresis"1lud.gif

PozZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

zvao sam prodavca ovog kameleona1moto3.gif pitam koliko predjenih kilometara ima kaze covek "mana x9 je kad se skine akumulator posle nepokazuje km vec ide iz pocetka" neznam ali mi se cini da ni sam sebi nije poverovao sta je reko il gresim?0stabre.gif

 

..moze da slaze koliko sati ima,ali nikada nece zaboraviti km i ostale stvari koje je "zapamtio"..i ja sa

moje makine zimi skidam akumulator i drzim ga u toplom,palim ga na svakih 10-15 dana i ni jednom se nije "zabunio"..naravno,i moj glas ide za x9,a sto se voznje i manevra po gradu tice,ako ti lezi voznja na dva tocka,veruj mi da ces ga posle par dana privkavanja terati kao biciklu :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

@Terzin

 

Predlazem ti da pare sacuvas i cekas pravu priliku,znaci 10/10,odlicno stanje,ne kosta mnogo,provereni prodavci,sacekaj jos malo nije jos pocela sezona neki uvoznici ce izadji sa nekom dobrom ponudom 250-ice,mislim da ti je bolje da uzmes evo model,jer je indzekšn sto znaci da manje trosi i ima 22ks u odnosu na 19ks koliko ima x9 sa karburatorom tj hondinim agregatom i po meni jos jedan plus evo modela je veci zadnji tocak,''stara'' x9-ka ima 13'' pozadi dok evo model ima 14'' .

 

Pozz i samo strpljenja naici ce neki dobar a ti budi spreman sa kesom i imaces odlican skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Moj predlog ti je da odustanes od oba posto za te pare ne moze da se nabavi iole pristojan primerak, moj savet ti je neka yamahica tipa majesty 150, maxter 125... Za 1000-1200 mozes da biras!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Motocikl: SYM GTS 250

Da slazem se da treba sacekati pravu priliku kako kazu stariji ljudi "trpen-spašen" ali sam gotovo siguran da nece biti motor od 125 ili 150 kubika.Moj Kymco sutra odlazi kod novog vlasnika a ja cu ovde sa vama da caskam cegajuci godoa 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Dobrodosao.

Moj glas ide x9-ci a veca sam pristalica karburator varijante.

Elektoniku ne volem,osetljiv sistem a nase gorivo je blagi uzas puno svega koje cega....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja