Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina prvog motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 257 postova

Pozdrav,

 

imam 25 godina i planiram da kupim motor.Odvojio bih oko 1k eura za kupovinu istog,ali ne znam sta bih uzeo...

Posto nikada nisam vozio nijedan motor,kontam da bi mi 250cc bilo dovoljno za pocetak.Razumem da mi budzet od 1k eura ne pruza mnogo opcija tako da razmisljam o jednom kinezu a to je Sprint Challenger,tako da me zanima sta vi mislite o njemu,a voleo bih da cujem i druge savete.

 

Motor bi koristio za sitne ture po Srbiji i po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Ja vozim ovakvog od 250ccm, i prezadovoljan sam (moj je 3 god mladji). Ova na slici mi izgleda i bolja od moje yamahe. Jos ima i nove gume... Potrosnja ne preko 3,3l (na otvorenom oko 2,7-2,8), delove porucujem kada trebaju, od marta 2010. presao sam sa njom oko 24-25.000km.

http://www.polovniautomobili.com/oglas2271116/yamaha_sr_250_us_custom/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

Ja vozim ovakvog od 250ccm, i prezadovoljan sam (moj je 3 god mladji). Ova na slici mi izgleda i bolja od moje yamahe. Jos ima i nove gume... Potrosnja ne preko 3,3l (na otvorenom oko 2,7-2,8), delove porucujem kada trebaju, od marta 2010. presao sam sa njom oko 24-25.000km.

http://www.polovniau..._250_us_custom/

 

to...e bas to je prava stvar za tebe nele :takoje: neces pogresiti 100%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650


evo vidi cisto koliki je od prilike...
nabavis neku koznu jaknu i jet kacigu,sve full...i naravno dobar primerak da nadjes ma sit da se navozas :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: begeč
  • Motocikl: BMW R1100GS

motor male kubikaze ti dosadi posle jedne sezone.posle ga nemozes prodati,a goris od zelje da imas veci motor.jevta ti dobro predlaze.oprezno na pocetku,a posle vatra.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Upravo to što kažu kolege, ne treba ti ni previše slab, brzo ćeš se zasititi...

Moja preporuka:Suzuki GS500, Kawasaki ER5, Honda CB500,

Pa šta nađeš da valja i u šta možeš da se uklopiš.

To su već "ozbiljni" motori, nit veliki nit mali, imaju dovoljno snage za sve što normalnom čoveku treba (nisu da voziš TT al da vas popne dvoje uzbro može bez problema).

Jeftina registracija, mali potrošači, relativno jeftino održavanje (ni jedan motor nije "jeftin" za održavati).

 

S obzirom na tvoj budžet, traži neki GS500, oni su najjeftiniji u klasi, verujem da možeš da nađeš i neki sa dobrim gumama.

Pogledaj oglase ovde, ima par kolega sa foruma koji prodaju svoje, to ti možda i znači nešto. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Honda transalp

Kavasaki er5 i nećeš se pokajati pouzdan agregat i jeftino održavanje ili suzuki GS5OO malo je jeftiniji ali isto tako dobar

Srećno sa kupovinom!1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

Kavasaki er5 i nećeš se pokajati pouzdan agregat i jeftino održavanje ili suzuki GS5OO malo je jeftiniji ali isto tako dobar

Srećno sa kupovinom!1zdravo.gif

 

slazem se sa kolegom... kawasaki er500 i suza GS500, nisu toliko agresivni motori, super su za pocetnike ! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

http://oglasnik.bjbikers.com/ads/cbr-600f2-3/ ako ti budzet dozvoljava i ako te zanima nesto ovako, nudim ti moju hondu... ali posto vidim da nisi nikad vozio motor, mozda je bolje uzeti neki drugi, slabiji...

 

poslusaj kolegu JevtaNS i uzmi XJ600, neces se pokajati... to je i meni bio prvi veci motor i mene je odlicno sluzio...mada nisu losi ni kawasaki ER5 i suzuki GS500...

 

sednes, provozas sva tri ako si u mogucnosti i tad ces lako odluciti sta da kupis... nemoj da ti ogranicavajuci faktor bude godiste, nego realno stanje i ocuvanost motora... obavezno povedi nekog iskusnijeg da pogleda motor...

 

srecno u potrazi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Ova jamaha je ok,mada 30 god je vec malo previse zar ne?

750ccm je ja mislim malo previse za mene,nego sta recimo mislite o ovom kawasakiju?

 

http://www.moto-berza.com/polovni-motori/kawasaki-er5-oglas-69550/

 

cini mi se da ovaj kawasaki prodaje neko sa foruma, mozda i gresim... :neznam: potrazi u temi http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/21450-kawasaki-er-5-i-gpz-500/ ... mislim da sam ga tu negde video...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

 

 

 

Posto nikada nisam vozio nijedan motor,kontam da bi mi 250cc bilo dovoljno za pocetak.

 

 

ima 25 g ali nikada nije vozio lepo pise!i kako se to zove ako ne pocetnik?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

Nije isto pocetnik od 17,18god i onaj od 25...

 

 

mislim da to sto hoces da kazes nema veze sa godinama....jer adrenalin je cudo 1zdravo.gif

a pocetnik je pocetnik!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Mislim ja da ti ne razumes... Jel isto razmislja klinac od 17,18 god , ili vec da kazem covek od 25god? Ajde me ubedi ti da nije tako,jer gledam i po licnom primeru,stalozenost dolazi sa godinama pa i drugaciji stavovi,razmisljanja itd,itd...

Da ne offujem coveku temu vise,ali mislim da se ne treba bojati 500kubika,ako je "lud i brz" izginuce i sa skuterom...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

moras prvo nauciti da puzis da bi zano da hodas!

to mi je cale uvek govorio i drzim se toga!

nele ti poslusaj kolege onda ali pamet u glavu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Apropo priče o prvom motoru, mislim da imam šta pametno da napišem kolegi.

S jedne strane, apsolutno je ispravno mišljenje da treba na naučiš da puziš da bi znao da hodaš.

S druge strane, istina je da ti osećaj sreće u vožnji motora male kubikaže brže izbledi.

 

Moje iskustvo je sledeće, i, iako će zvučati neskromno, mislim da je jedno od ispravnijih:

 

- Učio i polagao na Keeway Speed 150. (zahvalan 4T jednocilindrični agregat koji lagano i bez većih vibracija isporuči neku brzinu od 50-60 km/h što je za potrebe života u Leskovcu i vožnje u istom bilo sasvim dovoljno)

 

- Na pola sezone, odlučio da mi treba nešto "jače", "interesantnije". Hteo Hondu CBR 125RR, ili Cagivu Planet 125. Probao oba i svideli su mi se. Ali, ćale me ubedi da na njima izgledam kao da sam seo na bicikl, i usmeri me ka klasi 600ccm. Odluka pada na Yamaha XJ 600 jer je to motocikl koji prašta greške, ima neuništiv agregat sa 4 redna cilindra, vazdušno hlađenje i poluoklop (što ipak daje neku zaštitu od vetra). Svi testovi kažu da mu je "fun factor" skoro pa 0 (nula), ali meni je nakon prelaska sa 125 ccm to bila razlika ko nebo i zemlja. :) Keeway nisam prodao, već ostavio za oca i brata, a verujem da bih u tom trenu za njega mogao da dobijem 300-400 eura. XJ me je neregistrovan i sa lošom zadnjom gumom koštao 1050 eira-

 

- Prošlo nekoliko hiljada km, shvatio da mi treba motor sa većim "fun faktorom", pa je tako XJ zamenjen Yamahom FZS600 Fazer.

 

- Još nekoliko hiljada km, pa shvatim da bih želeo motor mlađi od 10 godina, i tako je FZS600 zamenio FZ6...

 

Ono što želim da istaknem jeste da sam pao sa svakog motocikla koji sam imao, i da je to, po mojim merilima posledica razvojnog puta, a ne usijane glave, pošto su mi svi padovi bili na malim brzinama. Jer, kao mali nisam voleo ni vozio motore, ta ljubav je nastala tek kad sam postao konj od 20 i kusur godina. Ali, biti početnik sa 14 i sa preko 20 godina nije isto. Mislim da deca brže usvajaju osnove kada je motorika u pitanju, i da im je lakše da ovladaju tehnikom. Sa druge strane, u godinama u kojima si, nemaš "usijanu glavu" i ne osećaš potrebu da srljaš u nešto, za šta se često ispostavi da je smrt zamaskirana adrenalinom...

 

Zato, na kraju ovog (nepotrebno dugog i dosadnog) posta, preporučujem ti da isprobaš što više motora različite arhitekture i namene (dual, touring, naked, sport, enduro...) kao i različitih kubikaža. I da pokušaš da nađeš ono što ti je najkomfornije. Znaš koji ti je budžet, otvori oglase, razvrstaj po ceni i po gradu, i onda lagano kreni da obilaziš sve što ti se čini interesantnim.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Aj pošto sam ja bio predložio klasu 500cc, da obrazložim moj pogled.

 

 

I ja sam bio početnik sa 23 godine kad sam kupio prvi motor, i bio u sličnoj dilemi.

I tada sam krenuo tom filozofijom "ja sam početnik" i kupio NOV motor od 125cc (quinqi SM125), i vozio ga jul, avgust, septembar i krajem oktobra je već bio prodat. (na zimu je stizala A dozvola pošto sam do tad mogao samo A2).

Motor sa malom kubikažom koliko god "zvučao" bezbedniji od većeg i jačeg to zapravo NIJE!

Pre nego što krenu na mene drvlje i kamenje, da objasnim:

-ja sam moj motor vozio nešto malo po gradu i ostalo u glavnom vozajući se po Vojvodini. I mala kubikaža ima svoje prednosti, lagan, potrošnja 2.5l i manje, ali je njegova putna brzina jako mala, 80-90kmh, sve preko toga je za njega mučenje, još ako želiš i nekog da povezeš....

 

Zašto je 80-90 sporo? I nije tako sporo da svi voze po propisima, al da se ne lažemo, niko ne vozi.

I šta se onda dešava, onda na otvorenom putu krenu svi da te pretiču, tu podrazumevam šlepere, cisterne, dostavne kombije, žene u yugu i dede u ladama, i sve one koje uopšte ne dotiče to što su te sasekli ili pretekli na 25cm od tebe, ušli u makazice i sl, oni ne mogu da čekaju! To su frasovi! Rulet.

I onda sam shvatio da motor MORA da bude u stanju da ima putnu brzinu bar koliko i većina saobraćaja i 10-15% brže, sa rezervom snage da odatle potegne i u preticanje, jednostavno, tako je bezbednije. Ti biraš putanju, ti sustižeh njih, a ne obrnuto.

I tu klasa 500cc radi savršeno za te pare.

 

Kad smo već kod para...

Da mi živimo u normalnoj državi, normalno je da kao početnik kreneš "redom" i da rasteš postepeno po klasama kako ti iskustvo raste, al jednostavno, to košta, i na svakoj kupovini-prodaji ćeš izgubiti puno para...

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

A vidiš, ja san krenuo sa 50cm3 (nisam se lozio na motore, samo mi je trebalo jeftino prevozno sredstvo) e a onda kad sam se navukao, kupio Rs125 na njoj se (samo)obučavao, položio za A(tad je bila samo jedna kategorija) i bio srećan i zadovoljan. Pošto je Rs za studenta skup za korišćenje, kupio sam novog X-Roada, koji me je naučio koliko motor može da bude zajeban a ovaj mi je opraštao sve greške.

Sad to što je tako prošlo ima mnogo veze sa srećom, ali na jačem motoru te teže Bog pogleda.

 

Iz moje perspektive, 250 nije prejak za početnika, za ove GS/ER/CB ne znam ali preko toga može da bude nezgodno

 

Tako je moj brat počeo na mom motoru koji je oko 8(a možda i više) puta jači od onog na kome sam ja počeo (i nisam znao ni koji je raspored komandi) pa je stalno u grču jer ga je par puta iznenadio a jednom je i pao zbog toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja se slazem da treba ici redom ali u skladu sa godinama. Ja sam tako isa sa krsa na krs ali uz porast snege i kubikaze.

Vozio 2 god NSR 125 i sednem na kumov CB500 i skontam da je CB 3x lakse voziti i da si tu uvek svoj na svome. Ne treba ti 11000 da obidjes traktor novije generacije, lakse drzis putnu brzinu...

Svi navedeni motori su 2 cilindra, sa snagom od 50ak konja, koji ih lepo isporucuju na svim rezimima i covek moze da bira hoce li lagano ili ne.

Sa manjim kubikazama mora covek malko vise da se trudi da bi ubrzao dobro zar ne??!

 

Ja glasam za mirnu 500ku koja god od ponudjenih.

I stim motorom je covek skromnih apetita zadovalj par sezona bez problema.

 

Pozdrav i srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja