Jump to content

Moto Zajednica

NIKAD SA DESNE STRANE

Recommended Posts

  • Ko zna šta, 68 postova

Šta mislite da se ove godine napravi akcija NIKAD SA DESNE STRANE,kao što je prošle godine bila akcija kaciga glavu čuva ili kako se već zavaše.

 

 

Prošle godine sam lično nekoliko puta bio u prilici da počistim skuteraše koji mi prolaze sa desne strane automobila iz razloga što uvek gledam na levu stranu i očekujem motoraše sa leve strane.

Zanimljivo je da nisam ni jednom video ili doživeo da neki vozač iole ozbiljnijeg motocikla ovo radi.

Nemam želju da robijam zbog neke budale koja ne zna pravila i propise ili misli da je iznad istih ili da je pametniji od ljudi koji su pisali propise.

Čak šta više ovakvi kreteni mi dosta često pokvare ceo dan a mislim da pokvare raspoloženje i većini drugih vozača automobila, što dovodi do toga da posle par takvih ispada vozači automobila počnu da mrze motoriste, što opet dovodi do toga da ovakvi ljudi kvare ugled dvotočkašima i celokupnoj moto zajednici.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Rade to i oni"ozbiljniji bajkeri".Prošle godine početkom jula meseca sam išao kod era na moto skup,negde ispred ulaska ugrad lik sa R-om,NS tablica pretiče autobus sa desne strane u desnoj krivini :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Rade to i oni"ozbiljniji bajkeri".Prošle godine početkom jula meseca sam išao kod era na moto skup,negde ispred ulaska ugrad lik sa R-om,NS tablica pretiče autobus sa desne strane u desnoj krivini :(

Preticanje i obilaženje sa desne strane, od strane skuteraša je sasvim "normalna" i uobičajena pojava. Međutim ovakvo ponašanje uopšte nije strano ni "ozbiljnijim" motoristima (posebno u gradu). A imao sam prilike i da me neke "kolege" (koje inače poznajem) pretiču sa desne strane i na otvorenom putu (pri brzinama 140-160km/h). Kad sam ih kasnije pitao zašto to rade, kažu da je imalo dovoljno mesta da prođu!?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Ponekada,neko zauzme tu takozvanu brzu traku i ide nekom svojom brzinom.Sviras,ablendujes,nista,auto ide svojim putem.Sta onda?

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ponekada,neko zauzme tu takozvanu brzu traku i ide nekom svojom brzinom.Sviras,ablendujes,nista,auto ide svojim putem.Sta onda?

Pričam o preticanju kada su oba vozila u istoj saobraćajnoj traci (najčešće krajnjoj desnoj).

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Ponekada,neko zauzme tu takozvanu brzu traku i ide nekom svojom brzinom.Sviras,ablendujes,nista,auto ide svojim putem.Sta onda?

Pričam o preticanju kada su oba vozila u istoj saobraćajnoj traci (najčešće krajnjoj desnoj).

 

 

 

 

U tom slucaju,samo klinika Laza pomaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

To sam samo jednom uradio i malo je falilo da se zavrsi lose po mene.Bio sam svestan rizika pa sam na vreme legao na sirenu.

Ucim na svojim greskama :)

 

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Sinoć na Brankovom mostu zamalo da pokupim lika na kvadu koji me pretiče sa desne strane, žutom trakom! Baš kad sam hteo da skrenem desno, čujem zvuk motora (srećom, glasan je bio) pa se jedva vratim u svoju traku jer ga nisam video kad vozi bez farova!1hmm.gif

 

Sad, šta bi bilo da sam slušao neku muziku, ne bih ga čuo, sigurno!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Meni se sinoc desilo dok sam vozio kroz centar Nis-a ( po 2 trake sa obe strane), vozio sam u krajnju levu traku na sredini odprilike, kada se neki idiot naso pametan i preso preko duple pune linije i poceo da me pretice... Nije samo u pitanju preticanje sa desne, sta je sa onima koji naguraju motoriste s desne strane sto je meni moglo da se desi sinoc , ili kao jednom mom burazeru prosle godine u jednosmernu ga lik preticao i nabio bukvalno s desne strane na trotoar gde ga udario i vuko 10ak metara tako jer je hteo da skrene u ulicu s desne strane..... Mislim da je greska u auto skolama mozda jeste pravilno da vozimo uz desnu stranu jedno pola metra od trotara mada tako nas lako nabiju na ivicnjak automobilima, autobusima itd jer i onako njih briga da li smo mi tu.. Upravu je kolega koji je otvorio temu da svi gledamo uglavnom u desni retrovizor levi retko kad, a i primetio sam da to rade uglavnom klinci skutercicima koji nisu naucili kako da se ponasaju u saobracaju ili iz bahatosti jer misle da im se moze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja nikad nisam preticao sa desne strane,niti cu,niti imam potrebu.A mene dok sam u kolima preticu,ali se ne uzbudjujem.Pogledam uvek i desno,pa ako pokupim nekog,ja mu se sad unapred izvinjavam.1moto3.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

po zakonu je zabranjeno preticanje s desne strane, a kad tog istog neko udari dok se on provlaci s desne strane taj sto ga udario odgovara... Rupe u zakonu koliko hoces...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

Master Z-ed, to se sve dešava zato sto ti imas ozbiljan motor pa uvek stigneš pre nas sa skuterima, a mi da bi ispoštovali vreme i da nam piša ne bude jos manja kad stignemo na odredište mi moramo malo i desnom da prestizemo :nanana: :nanana: :nanana:...

 

Sve se plašim da si ti skroz savestan vozač motora i da sve radiš kako su plavi rekli, uostalom ako jesi parkiraj motor u garažu i obrati više pažnje na nas bajkere kad sedneš u auto :dobar: ...

 

i nemoj da nam se >:( >:(

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Master Z-ed, to se sve dešava zato sto ti imas ozbiljan motor pa uvek stigneš pre nas sa skuterima, a mi da bi ispoštovali vreme i da nam piša ne bude jos manja kad stignemo na odredište mi moramo malo i desnom da prestizemo :nanana: :nanana: :nanana:...

 

Sve se plašim da si ti skroz savestan vozač motora i da sve radiš kako su plavi rekli, uostalom ako jesi parkiraj motor u garažu i obrati više pažnje na nas bajkere kad sedneš u auto :dobar: ...

 

i nemoj da nam se >:( >:(

 

0stabre.gif0zbunjen.gif1neznam.gif0tuzan.gif1lol.gif!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Malo ko od nas to nije radio. E sad, neko je dobro prosao,a neko je najebo. Ja sam se izvukao za dlaku,jos na pocetku vozacke karijere i dobro sam upamtio...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

Negde na pocetku sticanja moto iskustva na prvom duzem putovanju vozeci jadranskom magistralom nadjem se oko Splita prema Dubrovniku bas u spicu kad izlaze sa posla, uzbrdica, krivine, guzva neopisiva sto od automobila, sto autobusa i kamiona, sa leve strane nema sanse uzan put a i ona strana brze se spusta u grad ali zato sa desne strane bio neki dodatak asfaltu od betona traka ide uz asfalt nekih metar sirine, niko je ne gazi, i krenem da obilazim jedno vozilo, drugo,..ide to, nikog ne ugrozavam, jer kolona vozila koju obilazim mili, mislim bezbedno, krenem kamion sa prikolicom ali u tom momentu krene brze i kolona a kamion smota krivinu preko onog betona... e onda sam shvatio sta znaci motorom sa desne strane, ne secam se da sam to pokusavao vise ikad, a sad ako neko misli da se to tako ladno moze sta da mu radim samo cisto iskustveno da vam kazem ja ne bih obilazio sa desne strane narocito ako pur nije pravac i bas ako ne mora, iz vise razloga!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Nikad se ne guram gde mi nije mesto i nije mi frka da čekam u koloni. Nikad ne obilazim sa desne strane. 90% ljudi koje poznajem to rade, a svi su dobri drugari, fini bajkeri...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BadBoy, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250 RN

Meni je logičnije da se petice sa motorom sa desne kada je vec zakonska obaveza da se vozi uz desnu stranu trake. Milion puta sam bio u traci sa automobilom jer je vozac mislio da moze da vozi zajedno samnom, sto je u neku ruku i bilo tacno. Jbg, vecina pravila je iz 1950. God, a od tada se promenilo sve..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nino, 81 postova
  • Lokacija: On Road
  • Motocikl: ZX6R

u Cacku gotovo da svi skuterasi obilaze kolonu sa desne strane i to onako nonsalantno, i ponekad moze se reci (videti) prebrzo cak :)

Jednom sam na semaforu oter'o u tri lepe neke klince koji su me obisli s desne i za malo zakacili!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja