Jump to content

Moto Zajednica

Dr Pulley slajderi/rolnice za maxiskutere

Recommended Posts

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ja sam sve te probleme koje navodis, a koji su i meni isli na zivce, resio ugradnjom Polini Hi-speed variomata (uzeo sam onaj sa 9 rolica). Uz varimat dobijes i kontra oprugu. Dobio sam jos i bolji start, bolji odaziv, malo vecu krajnju i vrv malo vecu potrosnju (ali nisam merio). Jedino sto je za 500-tku znacajno skuplji nego za 250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, x10 500,Tomos ATX , Sprint

A i to je jedna od opcija, mada volilo bi kad ne i morao uložit još 200€ u variomat, skuter me koštao poprilično, ali kamo sve tamo i tih 200€ ako bude sve kak treba.

Dragane jel znaš otprilike koliko okretaja imaš na spomenutim brzinama u mojem prijašnjem postu?

Na koje okretaje ti motor ide kod full otvaranja gasa i startanja s mjesta, konkretno meni sad ide na 5200okr/min, ali ima prvo rupu na 3500-4000okr/min.

Koliko km si napravio s polini variomatom? Svakih koliko treba mijenjati rolice... pretpostavljam češće nego originalne.

Puno pitam ali vozim se više manje otvorenim cestama rekao bi 70%, 30% grad i sad tražim kompromis da mašinu držim u donekele normalnim okretajima na autocesti, i bržim lokalnim cestama,a opet da kod tandkanja u gradu smanjim vibracije na minimum.

 

Eto ako bilo tko ima iskustava s polinijem, costom, malossijem neka napiše svoje mišljenje biti ću zahvalan.

Glupo mi prelazit s 500 an 350, ipak je 500 zvijerka, pa kam sva lova do sad tam i još malo u variomat ako baš treba.  :tras2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sta god uzeo i stavio , vibracije se svakako javljaju vec posle 1-2K predjena i to je neminovno kod Master agregata tj tolka kubikaza na 1 klip.

 

Malossi Multivar200 za isti agregat nosi 2 razlicite tezine rolnica, stariji sa 26g i noviji sa 20g....zasto tolika razlika u gramazi, to samo oni znaju, dugotrajnost je i te kako prisutna tako da tu nemas sta brinuti.

 

Dr. Puley rolnice traju krace od Malossi M2000 ili Polini paketic sto se u praksi pokazalo kao tacno, tako da bi izbegao tu varijantu.....da sam na tvom mestu, stavio bi za 1-2g lakse rolnice od fabrickih i ugradio bi centralnu belu oprugu kvacila

Ima i onih koi izvade iz svakog para po jednu rolnicu i tako voze.....nisam za tu varijantu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, x10 500,Tomos ATX , Sprint

Od malossi multivara na novije serije mastera ide  kat.broj 5114260, 8 rolica i rolice koje dolaze su 15g, dok su standardne 21,4g 25x17, a uz stariji tip mašina ide multivar kat. broj 5111808 6 rolica i rolice su 20g, dok su standarne 27,3g u dimenziji 25x22.

Tak da ne znam od kud barataš tim podacima?

Volio bi čuti iskustva ljudi koji su probali ili jedno ili drugo (multivar, polini, j costu ili dr. pulley) s konkretnim podacima o okretajima pri određenim brzinama itd, jer ono što meni treba je smanjit vibracije na nižim okretajima i imat putnu brzinu od 90-130 na normalnim okretajima jer se radi o gt skuteru,a ne nečem čemu če kazaljka okretaja biti non stop iza 7000rpm...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Vidi, nisam nesto dugo vozio skuter sa Polinijem da bih pohvatao sve one finese koje te zanimaju (kupio sam ubrzo onog Suzukija sa avatara), ali sam primetio da starta na visim obrtajima...sad da li je to za 1k vise, ne znam. Mislim da hvata na oko 5,5k. Sa druge strane, cini mi se da su na nekim vecim brzinama malo pali obrtaji. Hajde, ako malo otopli izmericu koliko ide na 6, 7, 8 i max rpm. Mada...mi nemamo isti prenos pa ne znam koliko je to relevantno. Imas mnogo vise neposrednijih iskustava na MS forumu - ja sam tamo kupio "teoriju".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, x10 500,Tomos ATX , Sprint

Nisma polovio na kojem skuteru ga imaš ugrađenog? Eto ako vrijeme dopusti probaj malo izmjerit okvirno kolko se vrti i koje okretaje imaš na određenim brzinama, bio bi ti zahvalan.

 

Ja isto listam dosta po internetu nema nekih konkretnih podataka, jer kažem blesavo bi mi bilo da vozim GT skuter, a da mi prijenos bude full sportski nabrijan, tj. da mi se motor nepotrebno vrti u okretajima non stop...

 

Gledao sam uzet x10 350, pa mi se učinio nekako anemičan, a sad ovaj od 500 je lagani traktor  :tras2:   ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Na Madisonu 3 250 ie. Piaggio quasar, poznata makina koja ide u bezbroj skutera... Cuj, 200 jura nije malo ali imao sam jednog drugara (preminuo, nazalost), tjunera malih skutera iz Nisa (Cvele) koji je uvek na ovu temu imao obicaj da poentira sa konstatacijom da "merak nema cenu".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Evo ovako.

Ja na mom Masteru 500 imam Malossi Multivar 2000, ugrađen kad je skuter imao oko 40k km, sad ima 89k km.

Ja sam prezadovoljan, kataloški idu rolnice od 20 grama ali ponašanje skutera s tim rolnama nije normalno.

Bukvalno ne ide do 5k rpm, posle toga čupa..ali to nije nikakvo uživanje za vožnju.

Ja stavljam rolne od 26grama, oduvek.

Te od 20grama mi je prodavac prodao ubeđujući me da te idu (i idu) al ja nisam hteo te. (Odatle imam 20km iskustva sa njima)

Na kvačilu imam bele oprugice, centralnu belu oprugu, običan kaiš (ne Malossi).

Kreće na oko 2000 obrtaja, na 3500 ide oko 70kmh, na 4000 oko 80kmh, na 5000 ide 100kmh, na 5500 ide 120kmh...dalje nema potrebe, ne voziš R nego skuter. (Mereno sa suvozačem)

Na Atlantiku je blokada na 8k rpm, dotle može samo ja štenderu da ide, u vožnji sam samo jednom davno došao na 7500 i išao je maksimalnom brzinom.

Međuubrzanja su daleko bolja, start takođe, krajnja ostaje ista.

Ako imaš još neka pitanja, samo izvoli.

Promenio član AlexaBGD
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, x10 500,Tomos ATX , Sprint

Aha kod tebe je variomat s 6rolica, tj onaj stariji tip...  tih 20g x6 rolica = 15gx8 rolica

Se sjećaš možda na koje okretaje je išao prilikom naglog starta s tim 20g rolicama, pretpostavljam nekih 6500 ?

Zanimljivo kako si spustio okretaje na većim brzinama, a i konstrukcija variomata tu dosta igra uz ove rolice od 26g što si naveo.

 

Kaj ne bi trebala ta centralna bijela pruga bit tvrđa od originala te samim time recimo kod jačeg opterečenja držat motor na većim okretajima?

Za ove male oprugice na kvačilu mi je jasno što tvrđe to kasnije lovi.

 

Kakav je tvoj stroj po pitanju vibracija naon ugradnje tih 26 rolica, multivara u odnosu na standardni variomat i postavke kvačila?

Malo davim al stvarno bi volio dobiti sve povratne informacije...hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja