Jump to content

Moto Zajednica

Dr Pulley slajderi/rolnice za maxiskutere

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Javi se kad dođeš u BeGe da se vidimo malo. :)

Sad je i meni tu sokoćalo pa mogu da se šepurim :P

Јесте а ја ћу пешке у СМ 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Juče zajahah (kakav izraz :stabre: ) Atlantica i u društvu juniora uputih se ka BG-u kod Dareta da vidimo (on vidi ::) ) problem sa upravljanjem. Dovoljno km da se iznesu prvi utisci vožnje sa ugrađenim Dr Pulley slajderima:

 

Motor vidno bolje kreće i "međuubrzava". Neću se baviti procentima ali recimo da je bolje sada sa dvoje ne motoru nego ranije kad sam solo. Pri konstantnoj brzini obrtaji su tu negde kao sa serijskim varijatorom, možda čak i nešto niži :) što mi se sviđa za razliku od J Costa varijatora gde su obrtaji išli i do 1200 u plus :staa: Pri jačem davanju gasa obrtaljka mnogo lakše ide, motor "počupa" asvalt ispod ali se postizanjem konstantne brzine obrtaji drže kako sam naveo. Zvuk motora je definitivno prgaviji i reskiji. Krajnju brzinu nisam merio zbog kiše, mokrog kolovoza i vetrine koja je duvala ali jednog momenta je kazaljka bila na 145 :moto3: Meni je bitno da se sada motor prosto igra sa brzinama između 100 i 140 kmh :jee: Rezervoar je u povratku napunjen do čepa pa javljam kolika je potrošnja sa novim ugođajima...

 

Prvi utisak je da sam vrlo zadovoljan, to je otprilike ono što očekujem od Atlantica i što me čini srećnim kad ga vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

...to je otprilike ono što očekujem od Atlantica i što me čini srećnim kad ga vozim.

 

Jeste off :dexterr: al si ga sročio za medalju.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

pitanje za vas što ste već kupili rolnice:

 

kako ste ih kupovali? platili karticom / po predačunu preko SWIFT-a pa su vam slali poštom u SRB? plaća li se u tom slučaju cena bez PDV jer rolnice idu u izvoz iz EU? da li paket stiže na kućnu adresu ili ga pošta zadrži pa morate da se natežete oko carine iako je cifra manja od dozvoljenih ako se ne varam 70 EUR? :stabre:

 

ili jednostavno imate tetku u nemački pa onda ona pošalje autobusom.. :D

 

ja sam stavio nove OEM pre tri nedelje, temu sam video tek pre par dana :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Burgman 400 k8

Ja sam jos prosle sezone uzeo Dr. Pulley za burgmana (18g) ali vec imam malosijeve od 18g pa ne ocekujem neku razliku.Citam na stranim forumima da se mnogima "izvrne" jedna ili vise rolnica pa rpm skoci... kod okruglih rolnica

to okretanje od vibracije predpostavljam nije vazno ali kod Dr. Pulley moraju da budu u istoj poziciji.Ne bih bas to da mi se desi negde na putu..

 

@Bojan ja sam moje kupio preko onog sajta i platio inernet intesa karticom a stiglo mi je postom na kucu bez dodatnih troskova posle jedno 2 nedelje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

alexanto, jel odavde moze da se naruci , ako sam dobro shvatio? ja sam pronasao koji bi meni odgovarale pa me zanima da li sam na pravom putu :zbunjen:

 

http://www.drpulley....products_id=631

moze druze,meni su stigli klizaci varijatora sa tog sajta za 6 dana tako da preporuka za taj sajt.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: HONDA X-ADV 750

Panto,odlicno, jel mogu sa kreditnom master card da porucujem ili moram da imam onaj pay pal kao za e-bay??

hvala za info :jee: nikada nisam porucivao sa neta pa sam malo laik za takve stvari... mozes da mi saljes u PP

 

jos jedno pitanje , jel treba da se otvori nalog pa da se ulogujes na njihov sajt prvo da bi se porucivalo???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Čini mi se nešto veća. Nasuo sam do čepa pa ću sutra ili prekosutra da dospem i tačno vidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Zar ne bi trebalo da potrošnja bidne manja, nekako? :stabre:

 

Msm....bolje ide, bolji međugas, bolje poteže, i manja potrošnja. Jel mož' to tako uopšte?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Zar ne bi trebalo da potrošnja bidne manja, nekako? :stabre:

 

Msm....bolje ide, bolji međugas, bolje poteže, i manja potrošnja. Jel mož' to tako uopšte?

 

Vidi, nikad nisam obraćao pažnju ni pridavao veliko značaju "šta bi trebalo i kako piše"... Vodim se ličnim iskustvom i utiscima. Konkretno: motor mi bolje startuje i povlači i to vidno a potrošnju izmerim kao što napisah - sipam do čepa, vozim 200 km i dospem do čepa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pala je prva kontrola Dr. rolnica i zamena istih, presao sam 5K od ugradnje.

 

Ubrzanje je ostalo isto, jedino sto se desavalo je to da pri konstantnim obrtajima idem sporije, odnosno putna brzina mi je manja za 10+km/h 1hmm.gif razglog te igranke je potrosena polovina zaobljenog dela Dr. Pulle rolnice i samim tim kais ne ide dovoljno visoko sto rezultira manju brzinu pri konstantnim obrtajima.

 

Tako da, fabrika se ipak pokazala kao bolja, dugotrajnija ( sa fab. rolnicama prelazim 10K bez ikakvih problema )

  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

znaci Dare...

da li vredi tih para pa ako vredi da uzimam... :)

 

 

multivar i j costa mi puno para...

multivar malossi 2000 za Vespu et4 sa LEADER agregatom...145e u Srbiji, preko nekih 20e jeftiniji

j costa za Vespu et4 sa LEADER agregatom...180e u Srbiji, preko nekih e jeftiniji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Deki sta da ti kazem, po meni ne vredi uzimati dr. pulley rolnice 1jok.gif

Da sam stavio obicne ( okrugle ) rolnice, iste gramaze kao dr. verujem da bi preformanse bile dosta slicne ako ne i iste, pritom bi duze trajale od dr. rolnica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Čim vidim ovoliko ravnih površina na rolnicama Dr Pulley to mi znači samo jedno, a to je mnogo više trenja. Mnogostruko su veće površine koje se troše o aliminijumsko kućište varijatora i samim tim teže odgovaraju na centrifugalnu silu... Ali ajde da vidimo kakvi će biti utisci posle nekoliko hiljada predjenih kilometara. Bojim se da ne bude kao sa onim J Costa varijatorom. Više štete neko benefita. Za ovakvo rešenje regulisanja brzine preko proklizavanja nekog dela, valjkasti oblik je idealan upravo zbog male površine trenja. Mislim da je ovo ipak bacanje para i energije. Ne zaboravite da su u sprezi komponente i njihove karakteristike (težina, sila trenja) sa centralnom oprugom posle kvačila koja pod zadatim pritiskom vraća jednu polovinu remenice. Taj zadati pritisak je iskalkulisan sa performansama rolnica i kad menjate specifikacije varijatora onda morate da se zabavite i centralnom oprugom. Da li će biti bela, žuta ili crvena.

 

PS Oprugice lamela nemaju nikakvog značaja u ovom slučaju jer njihova jačina samo reguliše momenat spajanja sa korpom, odnosno osovine diferencijala sa lamelicama u zavisnosti od broja obrtaja pri polasku. Naravno, za gradsku vožnju je najbitnije da su oprugice lamela slabije, da bi kretanje bilo bez odlaska u visoke obrtaje bez ikakvog razloga (sem ako niste trkač i niste zadovoljni pol pozicijom pa hoćete da sjebete ostale na startu) i samim tim značilo bi mnogo veću potrošnju goriva...

Naravno, to je moje skromno mišljenje i ništa od ovoga ne uzimajte za ozbiljno.

:moto3:

  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

pozdrav iz kaštela

 

evo čitam vaše komentare pa da pomognete ako znate , naručio sam dr pulley za yamahu x-max 250 istu gramažu kao tvorničke

pošto sam većinom na otvorenoj cesti al nikako dobit informaciju dali ih podmazat ili ne naime tvornički variomat i role su podmazane ,

sve je u masti a za dr pulley neki kažu da sve očistim i dasve ide na suho

jel neko zna

tnx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vodjen logikom 0stabre.gif da sam na tvom mestu, stavio bi Dr. rolnice u fab. masti, onako kako jeste.

 

Zasto?

 

....zato sto Dr. rolnice se ne okrecu u variomatu kao fabricke vec rade po principu poluge, mast ce smanjiti trenje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

evo su stavljene na maxa i nisam baš zadovoljan tj. nisam uzeo 10% lakše kao što je preporuka nego tvorničku gramažu da bih dobio malo na konačnoj brzini i dobio sam 5-6 km to sam probavao po dobrom vitru pa ću još probat kad ne bude puvalo, na startu sam definitivno izgubio što me jako razočaralo u prvih par metara značiod 0-30kmh mi se čini kao da remen prokliže tojest ima okretaja al ne starta a poslje ide ok jelima veze što nisam promjenio ona 4 klizača nego samo valjčiće

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, x10 500,Tomos ATX , Sprint

Navodno revolucionarno rešenje za poboljšanje performansi maxiskutera sa minimalnim ulaganjem u odnosu na kupovinu sportskih varijatora ( malossi, polini ) i J Costa varijatora. Da ne bi baratali poluinformacijama i podacima tipa: čuo sam i rekli su mi, imaćemo temu o ovom rešenju.

 

Firma je američka, glavno predstavništvo za Evropu je u Nemačkoj. Evo i par korisnih linkova:

 

www.drpulley.info

www.unionmaterijal.com

 

Trudimo se da budemo konstruktivni u ovoj temi i doprinesemo korisnim postovima razvoj teme.

 

Vadim staru temu ali imam i ja nekih pitanja.

Dakle imam x10 500 s master agregatom (492), variomat je s 8 rolica , standardna težina rolica je 21,4g ako se ne varam.

Ono što me smeta u radu tog agregata je grub start i podrhtavanje/vibracije čitavog motora u režimu okretaja 3000-4000rpm, iznad toga su vibracije svedene na minimum, onako rekao bi čisto da te podjsete da ipak jašeš 500ccm i jedan cilindar, ali ništa što smeta.

Sad imam sljedeće okretaje na konstatnom gasu

- 60km/h 3500rpm

- 80km/h 4100rpm

- 100km/h 5000rpm

- 120km/h 6000rpm

-140km/h 7000rpm

 

 

Razmišljam o ugradnji dr. pulley rolica ,samo da u startu dignem malo te okretaje i izbjegnem to područje rada od 3000-4000rpm kad u gradu lagano vozim 60km/h, jer je ovako preiritantno.

Mislim uzet dr pulley rolice od 18g-19g.

Pri naglom kretaju okretaji motora sad s standardnim rolicama  idu na nekih 5200-5300rpm, i kasnije rastu prema maksimalnom broju ako se nastavi ubrzavati.

Koje okretaje mogu očekivati s dr. pulley rolicama na gore tablično navedenim brzinama, te kod naglog davanja gasa?

Što mislite o ugradnji tvrđe opruge kontrasta na kvačilu i oprugama kvačila?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja