Jump to content

Moto Zajednica

Broj okidanja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Ukratko, problem je ovaj:

 

Gledam da kupim nekakav polovan DSLR do 250 eura, pa mi je izbor pao na Canon 1000d sa kit objektivom. E sad, da bih proverio broj okidanja trazim od prodavaca da mi posalju neobradjeni JPEG, kako bih u Photoshopu CS 5 proverio na File info...advanced...schema broj okidanja. Medjutim, sve slike koje dobijem - aux.imageNumber=0! O cemu se radi? Reset? ili ne gledam na pravom mestu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ne moze tako da se gleda, imas program EOS info, prikljucis telo na kabl i on ti ocita broj okidanja. Samo nisam siguran da li moze da se ocita na 1000D... Za 250e mozda mozes da nadjes 450d ili 1100D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

Možeš i naći programčić Opanda IExif i ubaciti fotografiju iz aparata u njega i pored gomile podataka koje ćeš dobiti jedan od njih je i

Total Number of Shutter Releases for Camera

Pozdrav ! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Ne moze tako da se gleda, imas program EOS info, prikljucis telo na kabl i on ti ocita broj okidanja. Samo nisam siguran da li moze da se ocita na 1000D... Za 250e mozda mozes da nadjes 450d ili 1100D.

Sa fotkom iz Nikona sam uspeo preko Photoshopa :stabre: ...Sad cu probati sa Opanda IExif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Total Number of Shutter Releases for Camera

 

Убацио сам у програм фотографију сликану са Canon PowerShotA560 фотоапаратом. Није профи већ мали "идиот" али цитирани податак нема. Да ли он постоји само за боље апарате или за све? Слика је снимљена на моду "Manual" зато што ми мод "Auto" не ради већ дуже време.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Za novije Canon-e (od 40D i 450D) tacan je program eosinfo, za starije modele se jednostavno odnese u servis i oni to ocitaju bez naplate. Ne znam koliko je tacan PS ili opanda na Canon-ima, tj ne znam kako broji u slucaju resetovanja brojaca na aparatu, mozda je i tacan, mada po iskustvima ljudi po forumima ne bih rekao, posto dosad jos niko nije uspeo da ocita 0zbunjen.gif tako da ti je najsigurnije da odneses u servis :) Za nikone i ostale ne znam :)

 

@Sr3ck0- Za male aparate nije ni bitan broj okidanja, posto nemaju "zavesicu" koja inace crkava na SLR-ovima, pa nema sta ni da crkne, tj radi dok radi, kad stane, bacis i kupis drugi :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1086 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Sve je Goške objasnio.

 

Generalno fotografijama ne može da se veruje, to može da se menja kako hoćeš.

Samo da priključiš telo na komp pa onda.

 

Jedino još da nam Goške otkrije u kom to servisu rade besplatno, a da je samo to?

Meni su u PixelPlusu tražili ja mislim oko 2400 samo za to, a kada sam posle došao da mi zamene nešto, odradili su kao pride besplatno. Ali samo čitanje prvi put nisu hteli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Ja koliko se secam, sa EOSinfo sam gledao broj okidanja na 1000d. Nisam 100% siguran da se program tako zvao, ali ne vidim sto ne bi radilo. Jedino sto ti mora aparat biti prikacen za racunar. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Sve je Goške objasnio.

 

Generalno fotografijama ne može da se veruje, to može da se menja kako hoćeš.

Samo da priključiš telo na komp pa onda.

 

Jedino još da nam Goške otkrije u kom to servisu rade besplatno, a da je samo to?

Meni su u PixelPlusu tražili ja mislim oko 2400 samo za to, a kada sam posle došao da mi zamene nešto, odradili su kao pride besplatno. Ali samo čitanje prvi put nisu hteli.

 

Pa u Pixel-u su mi rekli da samo donesem aparat, nista ne kosta :D Jest da nisam odneo, al licno mi covek rekao (mada sam cuo da majstor samo 30d voli i sve ostale modele tretira kao nikone, pa mi je mozda zato rekao da donesem) :D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja