Jump to content

Moto Zajednica

Reparacija kacige

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

Pozdrav drugari,

dobio sam dobru kacigu,medjutim njena unutrasnja postava je potpuno trula. Znaci, nije u pitanju pranje postave, nego potpuna promena iste jer se ova postojeca osipa, tako da se kaciga nemoze koristiti. Ako neko zna nekog ko to radi u Beogradu bilo bi super. Do vidjenja negde na drumu! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

Imaš u Nolanu, Motoring-u, neke debelozidne umetke koji služe da nadomeste propalu i usahlu unutrašnjost.

Imas neki kontakt? Adresu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Čekaj - kako to misliš dobru, a raspada se iz nutra? Jesi li siguran da je pena i uopšte spoljašnjost kacige u dovoljno dobrom stanju?

Znam da se poklonu u zube ne gleda, ali... Kaciga glavu čuva... Ne daj bože da ti zatreba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Imaš u Nolanu, Motoring-u, neke debelozidne umetke koji služe da nadomeste propalu i usahlu unutrašnjost.

Imas neki kontakt? Adresu?

 

Imaš gore reklamni baner.

 

 

Čekaj - kako to misliš dobru, a raspada se iz nutra? Jesi li siguran da je pena i uopšte spoljašnjost kacige u dovoljno dobrom stanju?

Znam da se poklonu u zube ne gleda, ali... Kaciga glavu čuva... Ne daj bože da ti zatreba...

 

Nekom se znoji lobanja kad mete suvozačicu, a to je često, tako da sve je moguće....:lol:

 

Prednost kvalitetne kupovine je i mogućnost servisiranja, kod Nolana u Beogradu bi verovatno odmah mogao da dobije novu postavu i da mu je ljudi odmah zamene uz ceo pregled kacige.

 

Drugar čuva trkaću kacigu od par somića DM još uvek u fabričkom kartonu, ko nova je a postava se truni čim se pipne tako da Vlado razmisli malo, možda je bolje da uzmeš nešto ganc novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

Pozdrav drugari,

dobio sam dobru kacigu,medjutim njena unutrasnja postava je potpuno trula. Znaci, nije u pitanju pranje postave, nego potpuna promena iste jer se ova postojeca osipa, tako da se kaciga nemoze koristiti. Ako neko zna nekog ko to radi u Beogradu bilo bi super. Do vidjenja negde na drumu! :zdravo:

Ja imam slican problem, dobio sam dve polovne kacige na poklon. Spolja su lepo ocuvane, ali ona posatva unutra je bas prljava i tanak sloj sudnjera koji se nalazi ispod onog tankog platna se raspada i ispada iz kacige...meni su ionako male, ali posluzice za suvozacicu. stiropor je u super stanju, znaci samo platno da se zameni...i to je to. Gde bih mogao da nadjem takvo platno, ili da dam nekom da to uradi...???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

Pozdrav drugari,

dobio sam dobru kacigu,medjutim njena unutrasnja postava je potpuno trula. Znaci, nije u pitanju pranje postave, nego potpuna promena iste jer se ova postojeca osipa, tako da se kaciga nemoze koristiti. Ako neko zna nekog ko to radi u Beogradu bilo bi super. Do vidjenja negde na drumu! :zdravo:

Ja imam slican problem, dobio sam dve polovne kacige na poklon. Spolja su lepo ocuvane, ali ona posatva unutra je bas prljava i tanak sloj sudnjera koji se nalazi ispod onog tankog platna se raspada i ispada iz kacige...meni su ionako male, ali posluzice za suvozacicu. stiropor je u super stanju, znaci samo platno da se zameni...i to je to. Gde bih mogao da nadjem takvo platno, ili da dam nekom da to uradi...???

Ista dijagnoza.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ja imam isti problem sa starom kacigom...unutrašnjost je cela..stiropor i platno, al onaj sudjer između se raspada..pokušaću da repariram ..draga mi je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

Ja sam moju sredio tako sto sam je rasturio polako, skinuo platno i izbacio taj tanak sivi sundjer. U pitanju je sundjer koji doje tik oznad glave, tj na dnu kacige kad se pogleda odozdo. Vratio tkaninu koja se zalepila na onaj isti lepak koji je ostao. Pre sklapanja oprao celu kacigu, podmazo vizir...i super je sad. mada nema tog sundjera koji je verovatno sluzio da sakupi znoj..ali podkapa resava i taj problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150

lepa tema za promenu unutrasnjosti kacige to je vrlo tesko uraditi koliko god da je kaciga kvalitetna tokom godina unutrasnjost dotraje i to retko ko i radi. sami mozete za isecen sundjer da zasijete platno i polako komad po komad da lepite samo treba dosta zivaca da se to uradi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2349 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja imam Shoei xr 1000 u L veličini i spram moje glave to je veličina koja mi odgovara. Pre nego što sam kupio moju polovnu, probao sam novu da vidim kako mi leži. Ali, moja je polovna i kod mene je već par godina i sada već imam problem da ima malo "lufta" oko glave. 

Ja sam originalan temeni deo postave izbacio i umesto njega ubacio od neke druge kacige. Na kružni deo postave koji obuhvata glavu preko čela i potiljka sam prišio sunđer debljine 3-4 mm i on je taman nadomestio to što je falilo da mi kaciga stoji kako treba. U jastucice na obrazima sam takođe ubacio malo deblji sunđer. Na xr 1000  jastucici na obrazima mogu da se otvore i sunđer može da se izvadi da se pere posebno. Tako sam po njima napravio nove i ubacio unutra pored originalnih. 

Mogu još da dodam da unutrasnjost ne prati stanje kacige spolja. Vizir i školjka su i dalje kao novi. Ja sam zadovoljan i sigurno ću je koristiti bar još ovu sezonu,a može i duže. 

Kad već pričamo o kacigama, ženi sam jesenas kupio ovde na forumu bukvalno novu MT. Kada bi bez nalepnica stavio jednu pored druge garantujem da bi 90% ljudi izabralo MT. Shoei je klasa ispred, ali MT je nova i stvarno je lepa. Ali problem i jeste taj da je kaciga nova i supruga mi se žali da je steže i da joj je mala. Ali po obimu glave veličina je idealna. Kako smo to rešili? Ovde na forumu sam pokupio fazon. Uzeo sam loptu, gurnuo u kacigu i ostavio par dana da odstoji. Ne fudbalsku ili košarkašku nego malu lopticu koja taman na tesno stane u kacigu. Ne žulja više, ne guši, stanu čak i naočare. Milina... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja