Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: nis.srbija

kako su ovi losi zimski dani sve vise visim nad laptopom u nadi da ce neko zapoceti neku temu o,,boberima,,kojih kod nas ima vrlo malo.Naravno i to sto sam video su samo boberi u pokusaju,nezameram bitno je da covek ima volju jer para nemamo,a i da imamo nemamo radnje koje bi nam omogucile da kupimo potrebne delove za nase ljubimce.Zasto sve ovo pisem....pa zato sto sam i ja od onih koji bi da imaju bober ili bar nesto sto podseca na to. :moto3: Vec drugu godinu kako sam uzeo Jamahu xj 650 iz 1983.god koja mi je od same kupovine postala nekretnina.Nikako da se odvoji vreme da od nje napravim nesto po svom ukusu sto najvise podseca na bobera.Naravno tu sam i sam kriv posto imam motor koji koristim a ovo je trebalo da bude za ,,merak,,kako mi sa juga kazemo.Tako da i pored svih obaveza cvrsto resih da krenem sa stvaranjem necega .Jamaha je vec nesto bila prepravljana,iskreno za mene vrlo lose i neprofi.Tako da prvo sto sam uzeo u ruke je bilo ladno pivo mala stolicica i xj na 2m od mene,gledali smo se dobrih nekoliko dana dok u glavi nisam stvorio sliku necega sto cu vremenom mnogo zavoleti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

:Mina::Mina::Mina::Mina::Mina::Mina::Mina::Mina:

 

Obozavam bobber - e... Imam u planu da kupim Honda vt600 pa da probam da klepam sledece zimepo njoj da ispadne nesto kao

 

hondavt600bobbertailend.jpg

 

Hardtail, dragbar itd... Ali zbog parica cemo morati da odlazemo do daljnjeg...Sve u svemu, pratim temu i zelim detaljan izvestaj oko svega sto si uradio... I opasno mi se svidja sto ima kurblu... Tojoj bas daje smek...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

ajd da i ja postavim slike bobera u našoj izradi.sa drugarom smo u fazi započinjanja izrada chopper, bobber i svih ostalih custom motora za prodaju i izradu po naruđbini.još u fazi razrade posla pa ovo nije reklama.kako bobber treba da izgleda po našem vidi se na slici falkonca koji je kompletno prerađen.svaka prerada je zanimljiv period sa puno razmišljanja i dosta ulaganja ali se na kraju isplati jer rezultat je jedinstven motor.pozdrav i pratimo temu

post-11279-0-43222200-1359630198_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: nis.srbija

kako vidim da ima zaludjenika koji vole bobere nastavljamo sa opisom projekta,,srpski bober,,Iskreno se svima izvinjavam posto nemam slike bas svake faze prilikom izrade ali cu se truditi da prikazem sto vise.Kako sam i rekao oslobodio sam se svih suvisnih delova,kao i zadnjeg dela sa amortizerima ,rezervoara ,blatobrana,glupih auspuha,svetla miavaca,suvisne instalacije,noznih komanda itd.Onda je krenulo seckanje i varenje.... :zbunjen:post-7626-0-21251000-1359651356_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

tooo 0takoje.gif pratim covece 1Mina.gif

obozavam bobere...cak imam i kombinaciju da menjam mog dr-a za moto guzzija koji je presao 3000km

prepravljan je u bobbera ali nije dovrsen,ima jos ulaganja pa se dvoumim...

samo napred druze i stavljaj slike kako sta budes radio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: nis.srbija

naravno sve sto je do sad uradjeno je samo grubo nabacivanje materijala tek kasnije se to sve finalizira.Stavljena i zadnja stopaljka,i sad ono oko cega sam se najvise dvoumio a to je izrada rezervoara jer nisam hteo klasican bobber izgled i tako je eksperiment,,tank,, poceo....post-7626-0-38838100-1359673542_thumb.jpgpost-7626-0-17660500-1359673594_thumb.jpg

post-7626-0-24355700-1359673569_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

ajd da i ja postavim slike bobera u našoj izradi.sa drugarom smo u fazi započinjanja izrada chopper, bobber i svih ostalih custom motora za prodaju i izradu po naruđbini.još u fazi razrade posla pa ovo nije reklama.kako bobber treba da izgleda po našem vidi se na slici falkonca koji je kompletno prerađen.svaka prerada je zanimljiv period sa puno razmišljanja i dosta ulaganja ali se na kraju isplati jer rezultat je jedinstven motor.pozdrav i pratimo temu

kako napreduje ovaj projekat?

veliki pozdrav za Bigija

post-757-0-79297200-1364818442_thumb.jpg

post-757-0-07721700-1364818455_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

ajd da i ja postavim slike bobera u našoj izradi.sa drugarom smo u fazi započinjanja izrada chopper, bobber i svih ostalih custom motora za prodaju i izradu po naruđbini.još u fazi razrade posla pa ovo nije reklama.kako bobber treba da izgleda po našem vidi se na slici falkonca koji je kompletno prerađen.svaka prerada je zanimljiv period sa puno razmišljanja i dosta ulaganja ali se na kraju isplati jer rezultat je jedinstven motor.pozdrav i pratimo temu

kako napreduje ovaj projekat?

veliki pozdrav za Bigija

Pravi "lanesplitter"... odlican dizajn bravo!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

. trenutno se privodi kraju a onda rasklapanje,farbanje pa opet sklapanje.Kako ga Bigi stalno modifikuje mislim da će biti jedan od zanimljivijih motora na tržištu.današnje slike

post-11279-0-43203900-1365717183_thumb.jpg

post-11279-0-96732700-1365717521_thumb.jpg

post-11279-0-68257700-1365775605_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: jug_Srbije

Pozdrav drustvo, Interesujem se da krenem u neki projekat BOBBER. Interesuje me koja je procedura oko papirologije za prepravku rama odnosno da li je i sta potrebno.? Da li se sve to smatra manjanjem delova odnosno popravkom motocikla ili mora atest. Nisam puno toga nasao na netu pa bi ako neko ima voljan i zna kako stoje stvari da mi to malo pojasni...

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja