Jump to content

Moto Zajednica

Odrzavanje kozne jakne

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: O_bre_novac

Imam AXO koznu jaknu,zadovoljan sam jaknom i samim kvalitetom koze koji bih voleo i da odrzim,interesuje sta je najbolje,sta vi koristite pri odrzavanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Bole ja sam u Madridu u jednoj ogromnoj radnji koja se bavi prodajom odevnih predmeta od pridodne koze, za svaciji dzep dobio informaciju da nivea body milk majka za kozne jakne i ostalo. A pre par dana sam pao na dupe kad sam video drugara koji maze jaknu motornim uljem 10-40. Da da ono sto sipas u masinu. Pomislio sam da nije normalan a kad sam video rezultate ucutao sam, na pitanje pa to smrdi on je se osmehnuo i reko pomorisi. Da da motul sa mirisom cini mi se jabuke. Stavis malo samo ulja taman da koza upije. Znam znam ni ja nisam mogao da verujem svojim ocima ako mislis da te lozim uzmi i probaj neku staru jaknu da vidis kako se vraca prvobitan izgled kozi. Ovo je jedan fazon koji je drugar naucio od jednog kozara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

A pre par dana sam pao na dupe kad sam video drugara koji maze jaknu motornim uljem 10-40.

 

Ja imam 15-50, jel' mislis da ce da valja sad zimi?  ;D

 

Salu na stranu, pomaze, ali skuplja prasinu ko nenormalno. Ja koristim ono sretstvo za kozna sedista, dobro upija, ne lepi se, a i koza je meksha... (a i nije tako skupo, shtekare jedne!  :D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

ja imam vanuci koznu jaknu i mazem je niveao kremom za ruke,rezultat je odlican.a to za ulje ne znam,meni je na koznu patiku bilo prosuto ulje (motul 5100 polusintetika) i patika mi se malo deformisala,vidi se razlika u odnosu na drugu,ulje sam samo obrisao krpom,sijala se extra neko vreme ali posle nekih mesec dana su se primetila izoblicenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Nemam koznu za motor ali obicne jakne mazem sa bezbojnom tecnoscu za cipele. Rezultat-odlican. Reko ako pomaze cipelama zasto ne bi i jakni. Mislim da se zove KIWI--tako nesto. Ona plasticna flasica sa sundjerom na vrhu. Vodite racuna da bude BEZBOJNA. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Najbolje da je das na hemijsko ciscenje. Ima da bude kao nova , i sto je najbitnije ti sam nikad nebi mogao tako da je ocistis .Proverio licno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

ja sam u lujisu kupio sapun specijalno za ciscenje koze kada je sa tim ocistim onda je namazem kremom iz tog komleta i jakna bude kao nova a ako imate bele detalje na jakni za to imate jos jednu posebnu kremu da se to belo nebi jako prljalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Lasion za kozu ERDAL  odrzava, cisti i odmascuje  kozu, ima da se kupi u skoro svakom bolje snabdevenom marketu  kosta oko 150-200din.

Samo pospricas i obrises sa krpom , provereno ekstra ocisti sve od koze ja  ga koristim  za jakne , pantalone i bisage!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Kao sto neko od drugara rece  HEMEL krema, swajcarska sa voskom je odlicna stvar, a ako nemas nista pri ruci a morash da je licnes i picnesh, operesh i navlazish koristi obicno MLEKO! To je fora od starog kozara i verujte mi pali (ali nikom ne pricajte  ;D ;) ).

 

Koza mora da dise tako da joj ne valja komplet yatvarati pore.

 

Za skidanje flekica sa prevrnute koze, malo sitne smirgle, a onda napariti na vodenoj pari da se povrati..... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YamahaTDM850

ja imam vanuci koznu jaknu i mazem je niveao kremom za ruke,rezultat je odlican.a to za ulje ne znam,meni je na koznu patiku bilo prosuto ulje (motul 5100 polusintetika) i patika mi se malo deformisala,vidi se razlika u odnosu na drugu,ulje sam samo obrisao krpom,sijala se extra neko vreme ali posle nekih mesec dana su se primetila izoblicenja

Pa kad nece masina bez ulja nece ni patika, logicno zar ne?! ;D ::):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Mozda izgleda cudno ali vazelin je majka za kozne jakne, kad se namaze nema sanse da propusti vodu. Do duse ja nemam iskustva ali su drugovi mazali s tim i kazu da nema sanse da propusti. Ako vam neko iz porodice pronadje vazelin moze da pomisli svasta ali da je dobar za kozne jakne dobar je i to sam cuo od mnogih ljudi. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Mozda izgleda cudno ali vazelin je majka za kozne jakne, kad se namaze nema sanse da propusti vodu. Do duse ja nemam iskustva ali su drugovi mazali s tim i kazu da nema sanse da propusti. Ako vam neko iz porodice pronadje vazelin moze da pomisli svasta ali da je dobar za kozne jakne dobar je i to sam cuo od mnogih ljudi. ;D ;D ;D

 

xexexe pomisli svasta.....  ;D pa ko voli....  salim se. elem, ako neko zeli od kozne jakne da napravi gumenu kabanicu  onda ok, jer to joj ipak  nije svrha sto se mene tice i mog poimanja koze, ako koza treba da ostane koza, onda pazljivo sa odabirom krema, daklem koza mora da dise da bi imala pravi efekat i da bi mogla da se nosi i leti i zimi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Prljavstina sa koze,ukljucujuci i zalepljene musice,najbolje moze da se ocisti sa sredstvom za BEZKONTAKTNO PRANJE AUTOMOBILA. Stavi se jedana supena kasika koncentrata na oko litar vode,razmuti dobro,blagim sundjerom ocisti sve sto je prljavo i posle toga se posusi nekom suvom krpom. Onda se uzme HEMEL krema,lepo premaze i bude kao novo. Tako ja cistim kozna sedista u kolima i od svih mogucih sredstava koja sam do sad probao ovo mi je najbolja opcija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja