Jump to content

Moto Zajednica

Maxi Scooter personalizacija

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5712 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Tema u kojoj ćemo se baviti prikazom svega onoga što smo stavili, ugradili, nabudžili na svog ljubimca jer to nije bilo na njemu kad smo ga kupili. Ima nas podosta ovde poremećenih po tom pitanju i cilj teme je da i one potajno poremećene prevedemo na našu vodenicu pa se svi tako opajdareni družimo i vozimo zajedno... Ili u prevodu: prikažite nadogradnje svojih maxija, na taj način možda nekom koleZi pomognete u poboljšanju svog ljubimca ili mu date ideje za neke buduće prepravke...

 

Pravila teme:

 

Dozvoljeno je postovati sve što ste na svog ljubimca dodali, bilo da je to fabrički a on ga nije imao ili je to namenska dodatna oprema ili ste to ugradili sami ili stručnim rukama nekog majstora. Poželjno je za svaki model koji prikazujemo postaviti njegovu fotku pre bilo kakve nadogradnje. Ovde nas ne zanima proces ugradnje nego strogo samo kako to izgleda na vašem maxiju. Izbegavajmo postove tipa: "danas stigao xenon sa balastom". :jok: Kad ga ugradiš, prikaži kako svetli. :neznam:

 

Da bi tema "živela" i bila raznovrsna, prikazivaćemo po jednu prepravku za jedan post, sačekamo da neko drugi postuje iza nas a zatim prikazujemo sledeću prepravku. Ono o čemu pišete prikažite i prigodnom fotkom ili sa najviše 5 fotki (iz raznih uglova i zumova). Nemojte se libiti da prikažete i neke najosnovnije dodatke tipa kofer sa nosačem, tunel torba, torbica za navigaciju i sl. Ono što je vama obično za nekog drugog može biti ideja koja ga rešava mnogih muka...

 

Sva pitanja u vezi opreme koje imate a nisu navedena u nekom postu obavljajte preko PP-a da se tema ne off-uje. Pohvale, kritike predlozi i ostale zajebancije su dozvoljene SAMO ako u istom postu prikažete neki svoj dodatak. Sve ostalo će biti brisano bez trunke griže savesti. :aha:

 

Kao što napisah već, ima nas ovde solidnih frikova po ovom pitanju pa navalite da uživamo u idejama. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Evo pocecu ja sa prvom promenom na mom Atlanticu, to je bila promena auspuha. Fabricki je bio je mator i truo vec iznutra, a meni je, da se razumemo, izmedju ostalog nedostajao zvuk MOTORA a ne ono puc-puc-puc :) i tako sam resio da odem kod Roberta u Adu.

Ja zadovoljan, najsrecniji na svetu, lepo izgleda, ne gusi se motor vise, lepo ide, a Boga mi lepo se i cuje. 1moto3.gif

 

Evo jedne slicice pre i jedne posle ugradnje.

 

Pre

r7m460.jpg

 

Posle

 

vhzrf7.jpg

 

1zdravo.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5712 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo da i ja krenem sa mojim karabudžovima jer ih ima poprilično...

 

Kupio sam Atlantica u avgustu 2009. Bio je to jedan običan, solidno očuvan primerak. sve standard i original kofer.

 

61AA3C0B-19AF-D84B-9F07-C30065B19AE6_thumb.jpg

 

Prvo što sam kod njega promenio je bio vizir. Originalni prosto nije vršio svoju funkciju u mom slučaju...Pošto se viši vizir povija u nazad pri većim brzinama, ugrađeni su i držači vizira. Muka živa ali uspelo je sve i rade i dan - danas. :care:

 

A17E5993-8ECF-3944-A643-8CF744F6FA9F_thumb.jpg

 

Posle skoro dve godine, u julu 2011. ugrađen je treći vizir po redu. Niži od prethodnog na kojem mi je smetalo kad vozim u pravcu sunca - prelamao je svetlo i ako je iole prljav ništa se nije videlo. Takođe, pri vožnji po kiši sa njega se nisu spirale kapljice kiše i nije se moglo gledati kroz njega.

 

Evo i tog vizira. Dan - danas je na Atlanticu i "broji" sezoni i po ili oko 20-tak K km. Naravno ne gledam kroz njega nego preko njega.

 

85F72C56-BB0A-5E4A-A45E-9F723D82AE26_thumb.jpg

 

Izvol'te ostali. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5712 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

... idemo dalje...

 

Posle udesa nakon kojeg je krenula Operacija Atlantic, prva stvar za zamenu je bila odžak tj auspuh. Mišljenja sam bio tada a i sada da je auspuh ubedljivo najružniji deo Atlantica.

 

63CEA152-FD9F-E04F-B8F9-B34D1C475D8B_thumb.jpg

 

Prvi pokušaj je bio Dragon auspuh sa željom da se priguši zvuk na "normalu".

 

EA47D48D-6A41-724A-A1D0-04856F488079_thumb.jpg

 

Pošto ni posle nekoliko prepravki utišavanje nije uspelo, Dragon je ustupio mesto auspuhu od Beverly 500 iliti Nexus 500

 

9176EEFB-6887-BB46-9EC7-F8C268CD6AD6_thumb.jpg

 

To je za sada konačno rešenje i kotrlja se već nekih skoro 30 K km. Bilo je par sitnih intervencija na njemu oko varenja sitnih pucanja nosača i jednom cevke koja ide ka izduvnoj grani. Dok ne nađem nešto pametnije - neka ga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Planiram da do proleca stavim karbon foliju na prednji blatobran, ili kofer samo se plasim da ne ispadne kicerica, sta mislite o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Ne ide mi to uz Beverly. :neznam:

 

Mislim da si u pravu ali nedostaje mi malo personalizacije mog skutera u moru identicnih... Sve sto sam pronasao na internetu, raznim forumima nije po mom ukusu, sve je nekako ciganski... Izvinjavam se na poredjenju, ne bih nikog da uvredim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5712 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Naslov teme: Maxiscooter personalizacija - ono što ste dodali na svoj maxi

 

držimo se pravila teme. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Jos kada sam kupio xcitinga, smetala mi je boja kofera na njemu.

 

be5e4eqe.jpg

 

Pomislih, sto ja to ne bi ofarbao? I krenem u realizaciju svog lukavog plana. Odem u farbaru sa sve slikama motora kako bi oni pogodili boju ( posto sam ja daltonista). Kazu oni, sine to ti je Subaru racing blue ( zvuci smekerski :D). Krenem da smirglam ( vodena 1000). I to izgleda ovako:

yvene5yh.jpg

 

Sledeci korak farbanje jedna, druga, treca ruka.

6amy4ysa.jpg

 

Pa lakiranje

ugydy2u9.jpg

 

A da ofarbm I macije oci na koferu? (kazu da se to zove katadiopter :huh:)

 

I sad kofer izgleda ovako ( danas ga montirao :) )

 

apava5uq.jpg

tusu4ybe.jpg

 

Sledeci korak je montiranje led stopaljki u kofer, naravno opet sam svoj Majstor. Cim bude gotovo, postavljam slike.

 

Nadam se da vas nisam ugusio.

Pozdrav svima

 

Sent from my SmartTab10 using Tapatalk HD

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5712 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Deo uvodnog posta teme:

 

"Sva pitanja u vezi opreme koje imate a nisu navedena u nekom postu obavljajte preko PP-a da se tema ne off-uje. Pohvale, kritike predlozi i ostale zajebancije su dozvoljene SAMO ako u istom postu prikažete neki svoj dodatak. Sve ostalo će biti brisano bez trunke griže savesti."

 

Tema je otvorena za prikazivanje radova na maxiskuterima. Ako imate pohvalu, pohvalite ali u skladu sa pravilom teme. Zadnja 4 posta idu u kantu. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Evo i ja da se zapljunem...

AA Sprint ima očajnu tablu i u vizuelnom i u svetlosnom smislu

D70A384A-6802-BF44-9CE3-A78E6A1134F8.jpg

 

pa se moralo pristupiti ledalizaciji

 

Tabla.jpg

(pikčr by Crazy Culle Foto)

e sad pošto su odabrane led sijalice samo "čkiljile" kroz gornju rasvetu na tabli (ulje, pumpa, EFi..) morao sam da na tim pozicijama ostavim stare sijalice

dok na donjem delu u brzinomeru, temperaturi i meraču goriva lepše svetli i tu su LED-ovi...

.... ALI ...

izgleda da sam uzeo pogrešne ledove, jer mi svetlost uopšte ne prolazi kroz kazaljkice

 

Ledovi.jpg

 

Ali je i ovako mnooogo bolje nego pre

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5712 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Drugari, pre Djurinog posta sam dao citat pravila teme. Molim Vas da ih se pridržavamo. Ovo NIJE tema gde se bavimo pitanjima, savetima, opaskama i pohvalama. Ovo je tema u kojoj prikazujemo after market dodatke za naše maxije tj sve što smo na njih dodali naknadno.

 

Komentare je moguće davati SAMO uz prikaz neke svoje prepravke tj dorade. Hvala. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Uzeh nedavno neki gps uredjaj i posle uspesno azuriranja i nstalacije novog softvera na isti sledi pravljenje nosaca za kacenje na motor.cilj je da bude sto manje prepravki originalnog nosaca da bi se mogao koristiti u kolima.

 

 

8E321A4B-9F8E-B541-8B60-CAFE6412A93B_thumb.jpg

 

koristio sam njegovu fabricku plocicu i rupe koje su vec postojale na istom.

posle nekoliko neuspesnih pokusaja secenja i busenja

198E4735-9172-FE49-B08B-BACE8F8F90D9_thumb.jpg

ispalo je nesto sto izgleda ovako.

 

 

61355F60-0C84-D443-A45E-4346F7BA9D03_thumb.jpg

 

 

 

C7727430-C1B2-B84B-A972-B21982A952DC_thumb.jpg

 

83C036D2-77A1-9645-88DB-253494F512F6_thumb.jpg

resih da ga montiram na posudu za at ulje,posto sam vec imao nosac na tom mestu.

 

6FBD842C-AA5E-1342-9C3F-2204D925FD9D_thumb.jpg

 

e da,da bi ga montirao na isti morao sam da stavim duze srafove...

 

8B44A0C2-E2CC-1549-8BBC-D7480EE92702_thumb.jpg

 

00291BC4-A711-F542-B2FA-2F4696F338B1_thumb.jpg

 

 

 

3D3A23A3-0801-9B4C-9B55-0DF3CB08E9A4_thumb.jpg

ovo je tek isprobano,sad na red dolazi farbanje i ulepsavanje.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Сес човече.....мораћу и ја тако нешто да урадим пошто не знам где да мунем косач за телефон/навигацију!

Само ми реци да ли си стављао друге, дуже шрафове за пришрафљивање за посудицу за уље или стари па кол'ко дохвати?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

I bre nepratis na casu.. Napisah gore stavio sam duze srafice, ali ove cisto radi probe, planiram neke inbus srafice u crnoj boji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

А где си набавио " чепиће"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Извини што сам досадан јел си пин лок узео баш за твој модел кациге или неки универзални ?

 

Сад сам видео све у теми коју си поставио.

Promenio član bracabgd
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja