Jump to content

Moto Zajednica

Pohod na Svetu Goru:planiranje i predlozi

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Sto se tice konkretno ovog putovanja ima 50 postova do sada sto se tice dogovora a do realizacije istog bice jos 50% vise postova, a sto se svega ostalog tice tu je pod forum MSC i tu mozes naci sta oces, predstavis se npr. u MSC CAFFE, pitas sta te interesuje, svako ce da ti odgovori najbolje sto ume i zna i eto smernice ka putovanjimam, voznjama, okupljanjima . . .

Da ne bih :offtopic: i da me ne bi :rat3: ja se IZVINJAVAM

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ja imam par tehnickih pitanja ljudi koji su bili ili koji idu. Gde vi ljudi ostavljate motore???? Koliko kapiram to ide po principu celodnevno + spavanje. Sta onda sa motorima, svim stvarima na njima i svom opremom?

Ja sam sa drugarima hteo da idem i bas mi odgovara da vidim sto vise informacija o tome.

A vidim da je neko od vas potezao pricu oko upoznavanja i putovanja.

Verujte mi na rec najbitnija je ekipa i poznavanje ljudi i sa kojima putujete.

Ja 99% ne bih putovao nisakim sa ovog foruma, posto nikoga ne poznajem licno. Strasno je vazno na duzim putovanjima da znas kako ko vozi, sta mozes da ocekujes od koga. Da li pazi na ostale vozace, koje su mu navike itd... I takodje kakav je lik i peske ne samo na motoru. Ja ako to ne znam ne krecem nigde sa nekim. Znajte da vam zivot moze zavisiti od nekoga od ljudi sa kojima idete i isto tako vi mozete biti odgovorni za neciji zivot.

Na duzim putovanjima se ljudi sporeckaju oko necega i posvadjaju. Ja sam se sa kumom iznaduvavao u italiji oko gluposti ali posto se znamo to se sve brzo izgladi i zaboravi.

Ekipa ljudi sa kojima se ja vozim je ustaljena i samo sa malim pokretima ili sviranjem u voznji se razumemo(uglavnom :lol: )

I na neko duze putovanje (5+dana) bi tesko primili nekog novog. Prosle godine kada smo isli jedan iz ekipe je imao pitanje od jednog svog drugara sa kojim je puno bolji nego sa nekim od nas da ide i on sa nama. Ali ga je ovaj ljubazno odbio da se ne bi menjala ustaljena ekipa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Gde ostaviti motore?

Pa kad stignes u Uranopolis ili Jerisos iznajmis apartman takav da ima i dvoriste i sa gazdom se dogovoris da tu noc stvari ostanu u apartmanu,a motori u dvoristu. Platis kao sa spavas. Ako je gazda voljan,moze i da mu oslobodis apartman,a da motori ostanu u dvoristu. Platis mu neki Euro da pripazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

E ovako neki plan bi bio kretanje iz NS 15.05 u 6.00 Sastanak sa BG ekipom na AK u 7.00 i lagano do Leskovca uz pauze na svaki sat po 10ak minuta a na svaki drugi pola sata..U Leskovcu bi proveli dan i rano legli da bi 16.05. ujutru u 7.00 vec mogli da krenemo i tu bi nam se pridruzio cobe posto je rekao da mu zbog posla odgovara da krene u cetvrtak(od Trstenika do Leskovca ima 154km sto znaci sa SW sat vremena 1lol.gif salim se oko sat ipo do dva!!!) ...prva pauza posle granice u Makedoniji i onda po rasporedu pauze kako smo gore naveli...u Solun ja verujem da stizemo do 13.00 i obidjemo groblje rucamo u gradu i lagano prema Uranopolisu gde cemo prespavati i ujutru idemo na Hilandar tim brodom u 9.30 ako se ne varam,Tamo prespavamo i sutradan kad se vratimo u Uranopolis krecemo prema Ohridu gde bih ja predlozio da prespavamo..Ujutru 19.05 u 6.00 krecemo kuci lagano ... E ovo bi sad bio neki moj malo iskristalizovaniji plan mada bih ja jako voleo da pespavamo 2 noci na Hilandaru ali koliko vidim vecini je to puno vremena!!! Ako zelite da prespavamo 2 noci na hilandatu ja sam ZA!!!0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Звучи изводљиво. Што се мене тиче, можемо и два дана да останемо у манастиру али хајде да се други изјасне, па ћемо видети. Биги, ако сам те добро разумео, ти имаш кућу у Лесковцу? Питам због преноћишта, не знам колике су ти могућности за смештај. Требало би резервисати преноћиште у Оуранополису и Охриду, то не би требало да буде неки проблем и финансиска ставка, пошто није сезона. Наравно, и пропуснице за Свету Гору морају на време да се обзбеде. Све остало је углавном јасно. Само још једно питање. Биги је у првом посту нешто рекао о вожњи ван ауто пута (бар у Србији), ако сам добро схватио. Шта други мисле о томе?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Sve ce da bide sredjeno gos'n Rumba...BojanNexus je bio i zna i kako se pise molba i kome i gde cemo spavati...tako da cemo to kroz jedno mesec dana lepo polako da pripremimo...koliko vidim za sada vas ima nekoliko ozbiljno zainteresovanih Rumba,Zaric,NikSloter,cobe

Sto se tice puta kroz Srbiju idemo van autoputa...imamo ceo dan ispred sebe i mozemo da uzivamo u svakom kilometru!!! E kad se budemo vracali videcemo kakvi budemo bili sa vremenom,ali ja bih i onda u vecem delu puta zaobisao autoput. Imamo jos tacno 3 i po meseca do tada,tako imamo i vremena da se lepo dogvorimo,da se jos neko prikljuci od meni dragih ljudi iz MSC(alexanto,Satelis,motor_che,Alexa,SuperPOP,panta_kg,NeCi,Zeka,Djura...) malo vas prozivam i dajem vam podrske drugari!!!1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

Marko 13

druze izgleda da ti nisi dobro pazio na casu .....

ja cu da kazem za mene da na nasim voznjam a ,vecina je bila jednodnevna sem rumunije koja je trajala 4,5 dana nije bilo nikakvih vecih incidenata,nije bilo svadje,naduvavanja i ostalog tako da samo opusteno i pun gas :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

sto se tice odlaska nemam zamerki i slazem se da stizem u LE za sat vremena :lol: ako sam lepo razumeo cetvrtak spavamo u uranopolisu ,petak na Svetoj Gori i u subotu u pre podnevnim casovima se vracamo u uranopolis pa bih ja vise voleo da taj dan svi malo odmorimo tu i kupamo se malo uzivamo i u nedelju odmorni podjemo kucama ...

neka taj ohrid ostane za drugi put dugacko je leto :-)))

ovako je po meni najbezbednije ali kud svi turci tu i mali mujoooo :lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

sto se tice odlaska nemam zamerki i slazem se da stizem u LE za sat vremena :lol: ako sam lepo razumeo cetvrtak spavamo u uranopolisu ,petak na Svetoj Gori i u subotu u pre podnevnim casovima se vracamo u uranopolis pa bih ja vise voleo da taj dan svi malo odmorimo tu i kupamo se malo uzivamo i u nedelju odmorni podjemo kucama ...

neka taj ohrid ostane za drugi put dugacko je leto :-)))

ovako je po meni najbezbednije ali kud svi turci tu i mali mujoooo :lol::lol::lol:

 

A bre sve dolazi u obzir ne moramo ici na Ohrid...odlucice vecina ...pa kako se dogovorimo!!! moze i tako ideja je ok i da se kupamo malo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Verujte mi na rec najbitnija je ekipa i poznavanje ljudi i sa kojima putujete.

Ja 99% ne bih putovao nisakim sa ovog foruma, posto nikoga ne poznajem licno. Strasno je vazno na duzim putovanjima da znas kako ko vozi, sta mozes da ocekujes od koga. Da li pazi na ostale vozace, koje su mu navike itd... I takodje kakav je lik i peske ne samo na motoru. Ja ako to ne znam ne krecem nigde sa nekim. Znajte da vam zivot moze zavisiti od nekoga od ljudi sa kojima idete i isto tako vi mozete biti odgovorni za neciji zivot.

Na duzim putovanjima se ljudi sporeckaju oko necega i posvadjaju. Ja sam se sa kumom iznaduvavao u italiji oko gluposti ali posto se znamo to se sve brzo izgladi i zaboravi.

Ekipa ljudi sa kojima se ja vozim je ustaljena i samo sa malim pokretima ili sviranjem u voznji se razumemo(uglavnom :lol: )

I na neko duze putovanje (5+dana) bi tesko primili nekog novog. Prosle godine kada smo isli jedan iz ekipe je imao pitanje od jednog svog drugara sa kojim je puno bolji nego sa nekim od nas da ide i on sa nama. Ali ga je ovaj ljubazno odbio da se ne bi menjala ustaljena ekipa.

 

Jedna mala i mnogo pametna devojcica napisala je nesto sto bi svi trebali primeniti 1aha.gif

 

 

lepoponasanje.jpg

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

AHHHAAHAHAHAHAHHA KOJI SI TI LUDAK!!!1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Promenio član alexanto
citiran prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Ja se uklapam kako većina odluči s tim sto ja moram spavati izolovan u nekom hotelu (čitaj ludak). Iskreno se nadam i verujem da neću prevariti. Prilično mi je napeto u firmi. Moja porodica najbolje zna kako naš odmor nikada nije potpuno izvestan, a nemam ni šefa ni direktora.

Priča o bodljikavom prasetu je životna priča, stim što ste vi Maxisisti jako daleko od njih.

Radujem se daljim planiranjem, sa verom da će se put na koji Bog daje blagoslov,ostvariti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Nije lepo da za sebe kažeš da si ludak! :-)

A kako misliš prespavati na Svetoj gori? Tamo je spavaona sa puuuuno kreveta!

Promenio član alexanto
citiran prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

E tamo je druga priča. Tamo ostavljam sve iza sebe, misli su mi potpuno okrenute u drugom smeru. Sam ritam je uređen da san nije problem.

Kažem da sam ludak jer na poslednjem sajmu u Nemačkoj i ako smo pešačili do besvesti,nisam spavao tri noći,jer moj ortak besomučno hrče. Znam da svako kadkada hrče, od Boga je, da to mnogima ne predstavlja nikakav problem, ali ja tako,ludujem noćom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5712 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Imamo jos tacno 3 i po meseca do tada,tako imamo i vremena da se lepo dogvorimo,da se jos neko prikljuci od meni dragih ljudi iz MSC(alexanto,Satelis,motor_che,Alexa,SuperPOP,panta_kg,NeCi,Zeka,Djura...) malo vas prozivam i dajem vam podrske drugari!!!1moto3.gif

 

Ja nažalost ne mogu da vam se pridružim na ovom putovanjujer mi je u maju ludnica od posla i obaveza. Za 18. maj imam i pogođenu svadbu. :neznam: Temu ću da pratim sa velikom pažnjom jer Hilandar Bože zdravlja, moram obići kad se ukaže prilika. Što se tiče pomoći oko logistike i organizacije, na mene možete naravno računati mada Bigi sve drži po kontrolom. :takoje:

 

 

Idem i ja :) nemojte me zaboraviti :)

 

Marko, već je napisano na koji način se priključuje ovakvim putovanjima ;)

 

 

Kako su neki ljudi optimisti, to je čudo. :)

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

 

Biti optimista je uvek korisno. Novim kolegama treba pomoći i uputiti ih u MAXI družinu na najbolji način. Ovakvi postovi nisu od pomoći. Možeš ti Alexa to mnogo bolje. :aha:

 

 

Kako se lako zaustavi jedna divna tema, a tako sam želeo da traje.

 

Tema se ne zaustavlja. Očigledno postoji veliki interes da se ovo putovanje realizuje i na svima nama je da korisnim postovima, fotkama, linkovima i na svaki drugi konstruktivan način. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Znam da nisu od pomoći ali toliko puta je već rečeno. . . Mogu bolje kad neko pokaže mrvicu interesovanja (ne za putovanje), ovako njet. 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Karaburma - Kanarevo
  • Motocikl: X8-400

Au Bigi bok te stavljas nas na muke...

 

Tako je puno zelja, a tako malo vremena (i onog drugog vremena :( )

Valja se potruditi i na sve stici te i motor na vreme spremiti

A glupi motor...stalno nesto ne valja

Moraju se gume zameniti, kvacilo nalepiti, kocnice proveriti i kao slag na tortu ceo agregat promeniti i sve to lepo u dozvolu evidentirati !!!

 

Plus za prvi maj curu u Betch voditi i krajem maja na Hilandar stici!!!

 

A posle toga na more otici pa motor registrovati, na alpe sa drugarima stici , pa ko zna kud sve vec tekom godine... auuuu

 

Eto moram malo i da se zalim na vake organizacije... nije to bas humano :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja