Jump to content

Moto Zajednica

Pohod na Svetu Goru:planiranje i predlozi

Recommended Posts

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ja sam planirao taj put kroz Bugarsku kada sam letos isao na Tasos. Na kraju ne odoh tuda ali su svi rekli da je sasvim ok. Pogotovo ako se ne planira neka jurnjava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

2003 godine posetio sam Hilandar, sa prijateljima, naravno motorom. Te godine dobili smo blagoslov Vladike Žičkog kao i poziv od manastira obzirom da su tih godina bile potrebne vize. U solinu smo posetili Zejtinlik, a vize za Hilandar uzeli smo u glavnoj ulici u Solunu ul. Ignatia preko puta shopa Harli Dejvison. Prvu noc smo spavali u Gevgeliji a drugu u Jerisosu, Motore smo ostavili ispred hotela. Od Jerisosa do Uranipolisa isli smo autobusom, a odatle brodom. Dva dana smo bili u manastiru. Manastir sam ponovo posetio 2008 godine po istom principu. Samo sada se spava u novoizgradjenoj zgradi koja se ispred manastira.

Mozda postoji mogucnost da se motocikli skutei parkiraju kod strugare ili dvorista manstira Kakovo, a to je jedno 3-5 km ispred Jerisoasa.

Mislim da danas ima mnogo agencija koje se bave obezbedjivanjem svih neophodnih papira za posetu Svetoj Gori, tako da se sve potrebne informacije mogu dobiti od njih, obzirom da postoji mogućnost da je nesto izmenjeno u odnosu na proslu godinu. Znam da je potrebno najaviti tacan dan dolaska i broj ljudi obzirom na ogranicen broj kreveta.

U svakom slucaju ideja Vam je odlicna jer ko moze i i ma uslova valjalo bi da bar jednom u zivotu poseti Svetu Goru i Hilandar. Bilo bi lepo da se pre odllaska svako bar malo informise o istoriji Svete Gore i Hilandara.

post-3327-0-57184000-1360966524_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Ja nastavljam da pratim temu, ali neću moći ići tada, 19. maja moj kum rešio da se ženi. Ja sam pokušavao da ga od te rabote na sve načine odvratim, ali ne vredi. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Neka je kumu srecno a i tebi posto ces biti kum!!!0takoje.gif Pratite inace nase teme za voznje pa ne bi bilo lose da se nekada malo provozate sa nama ...Pozdravljam!!!1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Дакле дошао је и тај дан на око 2 месеца до реализације нашег похода на Свету Гору!!! Било би лепо да се у наредних недељу дана изајсне они који иду сигурно,да би на време послали за дозволу за улазак на Хиландар и да би се упознали са људима који би се прикључили а нису из МСЦ или се још нису возили са нама!!! Као што старо правило(а јако корисно) налаже потребно је да се видимо барем два пута и одвозамо коју вожњу,упознамо се,прилагодимо се једни другима,договоримо се око најситнијих детаља...

Толико од мене за сада!!!Јавите се па да се у најскорије време видимо...

 

МАКСИ ПОЗДРАВ!!!1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

ПОХОД НА СВЕТУ ГОРУ(Манастир Хиландар) 15.Мај 2013.год. полазак 7.00ч. АК

 

1. BigRider

2. Румба

3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

ПОХОД НА СВЕТУ ГОРУ(Манастир Хиландар) 15.Мај 2013.год. полазак 7.00ч. АК

 

1. BigRider

2. Румба

3. Panta_kg

4.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Momci, kada se zatvara spisak? Pitam zbog viza, organizacije i sl. Blizi se datum a ja ne znam da li cu stici da odvozim neke voznjice sa vama da se malo upoznamo a voleo bih da podjem. Pa cisto pitam da znam koliko jos vremena imam i da znam da li je to ostvarivo.

 

Pozzz :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Па било би добро да се сви који желе да иду са нама на ово путовање пријаве до петка(22.03.2013.год) најкасније јер желим да пошаљем списак људи са свим потребним информацијама и да добијемо дозволу,да не бринемо више око тога и да се бацимо на даље планирање!!! А што се заједничких вожњи тиче,требало би да одвоза бар две са нама како уосталом и правила налажу!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ma znam za pravila...zato i pitam za datum.

Pa nista. Ne bih da se prijavljujem pa da ne stignem da odvozam te dve voznje i kvarim vase planove. Snaci cete se valjda nekako i bez mene :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

ти колега ако си сигуран да ћеш ићи стави се на списак а има још два месеца а ми се возимо увек негде па се прикључи слободно!!!0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

E pa dobro ako nije problem da se stavim na spisak pre nego sto odvozim "probu" :). Ajd videcu onda kakav sam sa vremenom i odmorima ove nedelje i javljam. Isplanirano mi je sve i do mesec dana unapred tako da obicno znam da li imam i koliko vremena. Nezgodni su mi vikendi jer su mi tad seminari pa se zato plasim za te dve voznje.

No dobro, da ne tupim vise, znacu ja u toku nedelje sta mogu a sta ne pa javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

1. BigRider

2. Румба

3. Panta_kg

4 .Žarić

Ja se radujem zbog ovog pohoda.Stvarno svaka cast.Ja napustam sve obaveze i poslove,pa sta bude.Putujem sa vama dragi drugari.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Шта да кажем сем да ми је јако драго!!! 0takoje.gif Обавештавам вас о свему на време!!!

МАКСИ ПОЗДРАВ!!!1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

E ovako, sto se tice mene, ja slobodne dane mogu da uzmem 15.05. i to nije problem. Sto se drugog dela tice, a to su dve voznjice, to je vec diskutabilno. Ja cu biti slobodan od 20.04. (tj. od tog vikenda) pa ako smatrate da ce biti dovoljno voznji na kojima mozemo da se upoznamo od tog datuma do datuma polaska na Atos, ja bih se prijavio za put. A ako je to kasno, onda ja ne bih da pravim problem i ostavio bih za neki drugi put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Биће вожњи и то јако пуно тако да се видимо сигурно а ти прати фпрум па се само прилључи ако ти нека одговара а можемо и ми који будемо ишли на Хиландар сами организујемо вожњу упознавањља!!! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

E pa extra. Onda se i ja stavljam na spisak.

1. BigRider

2. Румба

3. Panta_kg

4 .Žarić

5. Tony Clifton.

 

Nadam se skorijem upoznavanju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo ovako: kod mene su se neke stvari promenile. Svadba koju sam trebao raditi 18. maja je pomerena na 11. Za 18. maj mi se najavio jedan deran da će doći da dogovorimo saradnju ali ako (dok) on ne dođe, 18. sam slobodan i ako (a malo je verovatno) ne dogovorim tu svadbu ja bih se vrlo rado priključio ovoj veseloj družini. Kod mene postoji OGROMNA želja da posetim Hilandar a kako bi ti bolje bilo nego sa MAXI bratijom. U maju mi je ludnica od posla ali u stanju sam da 10 dana pre i 10 dana posle radim po 20 sati dnevno da bih ostvario prostor za ovo MAXI hodočašće. Opet kažem, šanse su male ali nada postoji. Gospodža pristaje da me pokrije u radnji, kaže to bi mi bio rođendanski poklon (19. maj)

 

Javljam dalji razvoj situacije. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja