Jump to content

Moto Zajednica

Pohod na Svetu Goru:planiranje i predlozi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nikada nisam bio u Maroku, nikada necu videti Afriku ili Englesku ali kad cujem za Hilandar nije mi sve jedno...ipak cinimi se da tu ima neceg vise il drugacijeg od same voznje.

Bigi, temu odnosno putovanje pozdravljam i pratim 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

 

Što se tiče Kajmakčalana - bilo bi lepo, ali na žalost to je skuterom, pogotovo natovarenim vrlo teško, da ne kažem nemoguće. To je ozbiljan, nimalo naivan poduhvat. Ako su nekome potrebne detaljnije informacije neka se javi preko PP-a.

 

 

 

Naravno da nisam pomisljao da se na Kajmakcalan popne motorom. Motor parkirati na parkingu koji je u blizini ski lifta a odtle u pohod naravno svojim nogama.Od pomenutog parkinga do vrha ima 8 km i ukupan uspon je 500 m tako da za ovo treba odvojiti jedan dan. A steta je biti tamo a ne posetiti ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Da, verovatno može i žičarom sa Grčke strane.

Za prilaz sa makedonske strane je potrebna dozvola pogranične policije. Nije problem, lako se dobije (usmeno). Samo uzmu podatke iz pasoša.

U Bitolju treba misliti o gorivu. Odatle do Kajmakčalana ima oko 70km u jednom smeru, a nijedne pumpe. Sa magistralnog puta prema Grčkoj se skreće levo, par stotina metara pre samog graničnog prelaza. Još narednih ne više od 10km ima asfalta. Put vodi kroz 2-3 mala sela. Posle toga, 35-40km je makadam koji je nekada nasula JNA, dok je gore funkcionisala karaula. Od tada to izgleda niko ne održava. Ponegde su usponi dosta strmi. Treba uzeti u obzir da je Kajmakčalan na oko 2500mnv. Nakon kiše ostaju bare, a ponegde ima i blata. Ono što je najvažnije: Potrebna je veoma dobra, detaljna karta tog područja. Radi se o šumskim putevima kojih osim onog glavnog nema na google maps. Ima dosta račvanja, može lako da se pogreši i ode na pogrešnu stranu. Doduše, ta račvanja se posle nekog vremena spajaju, ali ne uvek. Ima puteva kojima idu samo kamioni sa drvima. Znači duboki kolotrazi, ako padne kiša blato, bare. U kombinaciji sa usponom 15-20% izazov i za enduro. I najbolje ne ići sam. Ako se nešto desi može da prođe puno, puno vremena pre nego što bilo ko naiđe. Sela nisu baš blizu.

Može se, samo treba malo pripreme i opreza.

Ako je off ili preopširno - briši Alexanto.

PS O detaljima ličnog iskustva, ili tačnije sramote, samo uživo uz kuvano vino. :zvizduk:

 

PPS Žariću, zadovoljstvo zajednički provedenim vremenom je obostrano. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Sjajna tema o sjajnoj vožnji, ali konkretno za mene Alpi i Hilandar u jednoj godini .... :jok:ne biva

 

Možda bi trebalo razmisliti da nam to bude maxi destinacija u 2014, jer ne bi voleo da se delimo ove godine na alpiniste i ostale

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ma i ja sam o tome razmisljao sto si ti sad rekao,ali ako Hilandar bude npr u Maju a Alpi krajem avgusta mozda se i iskombinujemo nekako...ni na kraj pameti mi njije palo da se sad nesto delimo i da izminiramo Alpe...Ni ja nisam siguran da li ce biti realizovan ovaj pohod na Hilandar,a takodje i na Alpe...kako sada stoje stvari tesko i jedno i drugo,zato sam i postavio temu i opet ponavljam zove se Pohod na Svetu Goru: planiranje i predlozi... Da se jave svi koji su bili da podele sa nama detalje ,savete...i da se onda vidi koliko treba vremena,dana i svega ostalog...Neka smo mi zivi i zdravi i da se malo vzimo i druzimo po Srbiji ... A sve ovo drugo polako...kako Bog da!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Слажем се са Бигијем, далеко од тога да било ко има намеру да "минира" пут у СЛО-АУТ-И, то је супер дестинација и први би волео да учествујем у тој "ескурзији". Али исто тако сматрам да је организација пута до Свете Горе, негде средином маја или можда почетком јуна изводљива и да би требала да буде предмет разговора овде. Свако од нас је властан, да учествује у овим вожњама, по његовим могућностима. Мислим да оба пута заслужују да добију подршку МСК-а. Наравно да би се различити људи бавили оганизацијом, нико не очекује да сад једни те исти организују све. Толико од моје маленкости на ту тему.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

Pa ja danas malo razmisljao o ovome i gledao neke stvari koje su bitne kao npr razdaljina TS-solun 520 km a TS -uranopolis 660 km sto znaci ako se podrani do uvece se lagano stize jer sve auto put i relativno se ide brzo .....i ako ja budem isao i nesto se pitao najbolje je da to bude cetvrtak zbog posla i svega ostalog... petak i subota da budemo u manastiru ,tj u subotu po podne da se vratimo u uranopolis ,prespavamo i u nedelju ujutru polako idemo kucama..... a svi koji zive u bg ,ns kg a zaintereasovani su da idu mogli bi da spavaju kod mene i da ujutru svi odmorni krenemo zajedno ...ali je najbitnije da Bigi odredi mesec kada bi se islo a za datum mozemo naknadno da se dogovorimo .....:zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250ie

Ja sam bio proslog leta u Hilandar, odavno sam planirao da idem ali posto sam sada bio blizu Uranopolisa, nisam hteo da propustim priliku...

 

Prvo treba nekako da kontaktirate manastir. Otac Simeon je zaduzen za prijem gostiju i sa njime se dogovorite za datum kada hocete da posetite manastir. Telefon manastira je +302377023797.

Vidim da ljudi kazu da je pouzdanije da se salje fax na broj +302377023494 i u naslovu naznacite "Blagoslov za posetu Hilandara - ocu Simeonu" i posaljite im vase podatke, najverovatnije da ce vas posle on nazvati.

 

Kada ste to zavrsili i znate sigurno datum onda vam treba viza (Diamonitirio).

U Uranopolisu su mi rekli da moram zvati kancelariju u Solunu (znaju engleski i grcki). Zvao sam ih i trazili su mi da im saljem pasos preko fax-a (vidim da sad to rade preko mail-a) i kazem datum posete.

http://www.mountatho...ms_info.en.html

Vizu posle podizete u Uranopolisu na dogovoreni datum i kosta 25€. Kancelariju Svete Gore u Uranopolisu cete naci veoma lako jer je to mali grad. Treba samo da pronadjete benzisku pumpu i ispod nje se nalazi kancelarija koja mislim da radi samo pre podne.

Takodje bitno je da uzmete onaj brod koji ide oko 9:45 (kao sto je vec receno) jer onda ce vas u Jovanicu docekati vozila iz manastira. Ja sam krenuo nekim brzim brodom u 8:00 i sva sreca sto su dva kaludjera iz Hilandara cekali nekog agronoma koji je dosao sa tim brodom i imao sam prevoz sa njima do manastira, inace bi morao da cekam par sati u Jovanicu :)

 

Evo jos par korisnih linkova mozda se snadjete i drugacije:

http://www.svetagora.info/

http://www.putovanja...post__p__340169

 

Takodje iz Uranopolisa postoji mogucnost da uplacujete krstarenje brodom oko Svete Gore.

Sa broda cete videti dosta lepih manastira (po meni najlepsi je ruski).

Za to krstarenje ne treba vam viza i dozovljeno je i zenama jer ne silazite sa broda na Svetu Goru ali ne vidi se Hilandar jer nije uz obalu.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ja sam jako zadovoljan kako su ljudi koji su bili spremni da pomognu i da podele sve informacije!!! Sada je sve mnogo jasnije i lakse da se orgasnizuje!!! Jos je dobro i sto ce sa nama ici moj drugar svima poznat kao BojanNexus koji je bio vec 2x i zna sve oko puta!!! Js jednom hvala svima koji su se potrudili da nam detaljno pojasne sve oko puta,protokola oko blagoslova i vize!!!0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

@Priest77 Hvala ti na jako korisnim i pre svega tacnim informacijama. Ovo treba da sluzi za primer svima nama kada ispisujemo informacije. Stvarno korisno.

 

Hvala .

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

Big Rider jel bi mogao okvirno neki datum tj mesec da das kao neki orjentir za odlazak na Svetu Goru ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

I ja bi rado isao na taj put "hodocasca", al nikako da nadjem motor da kupim0plac.gif.

Al to organizovanje mi je jos jedan podstrek da sto pre nadjem neku makinu i sredim je maksimalno pre polaska.0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ako nije zamisljeno iskljucivo kao scooter traveling, mogao bih i ja da se organizujem s mo'ega BMW-a. Planirah CG ali ipak prioriteti moraju da se znaju :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

Ja mislim da nije ali ima jedan malo veci i tezi od mene pa ce ipak on morati da odluci o tome :'-)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

E ovako da izodgovaram na pitanja!!!

 

 

@cobe: sam mislio planirao da to bude negde sredinom Maja meseca...Taman jos nije sezona a moci cemo i da se okupamo...A i mi koji se kombinujemo sa kolegama s posla da uzmemo godisnji odmor taman tad niko ne uzima!!!

 

@Toni:Sto se tice mene a i svih nas iz MSC pravilo je da sa nama mogu da se voze svi ljudi bez obzira na vrstu motora samo ako su dobrog srca i vedrog duha!!!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Не знам како да напишем оно, што желим да кажем поводом питања колега, који се иначе не возе са нама а који желе да учествују у овој експедицији, а да не звучим одбојно или уображено. Немам намеру да било кога условљавам или вређам. Ако се добро сећам, постојало је неко "правило", да се на овакве вожње иде, када се бар два три пута одвезе нека вожња са другим члановима. Мислим да би то и у овом случају то требало да важи. Не зато што мислим да смо ми, који се већ донекле знамо, сад неко "чудо" (сигуран сам, да међу заинтересованим колегама, које до сада лично не знам, има бајкера са далеко већим искуством и возачким "стажом" од мене). Просто сматрам да се пре таквог пута ваља упознати, прозборити која реч и упоредити ставове. Наравно, ово је само мој став, одлуку доносе остале колеге. Још једном, надам се, да се нико неће наћи увређен или прозван на било који начин.

Promenio član alexanto
citiran prvi post iznad
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

@ Rumba

 

Opusti se covece...normalno je da bi se prvo upoznali. Jasno je da tako nalaze red...sta ti mislis, da sam ja covek bez manira!? Uostalom, mozda ste i vi neki manijaci pa ja ne bih sa vama :nanana:

 

A sada bez zahebancije, nisam ovo shvatio kao MSC izlet vec kao fakultativno kvalitetno provedeno vreme. Pogotovo sto MSC vec organizuje voznju na Alpe. Ja sam skapirao da bi ovo putovanje bilo stvar dogovora par ucesnika a ne kao neko putovanje sa ozbiljnom logistikom pa rek*o da se prisljamcim ;) Kontam i da bi grupa bila manja a samim tim i brza, pa ne bih isao skutercetom vec BMW-om...zbog ostalih ucesnika.

 

Daklem, samo da se zapljunem kao ozbiljno zainteresovan.

 

:zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Mora da se poštuju pravila, hijerarhija...

Prvo se traži dozvola od MSC, pa se tek onda traži dozvola sa Hilandara! :-)

 

Šalu na stranu, samo da dođe lepo vreme i da se vozimo. Ja pratim temu sa uživanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Motocikl: Piaggio X9E 250

Pozdrav evo i ja samo da kazem samo da sam za !!! samo je najbitinije da ranije odredimo tacan datum da bi svi mogli da se organizuju zbog posla?

I zanima me sa kojim motorima vi idete, ja imam Piaggio x9E 250, da znam samo dal bi mogao da vas ispratim! POZDRAV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja