Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki zephyr 550

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Nasao u Louis-u univerzalni,blago zatamnjen,za 19,99..:-) ..stize za par dana :-)

 

 

...odlična cena.....!

al zastita nikakva, samo estetika. imam takav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

E jbg :( ...nije stasno ni bez vizira,ali po mirnom danu bez vetra...u nedelju smo drugar i ja zapucali u Bg na sajam,pa preko Panceva,Perleza i Titela nazad za NS.Do Bg i Pa bilo lepo i ako je bilo pre podne,ali od Perleza do NS agonija,ubio me vetar,jako nervira,a verovatno treba i malo da se naviknem na "golaca"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: suzuki bandit 600

pozdrav...izgleda da vise niko ne vozi zefira,jel se ispati kupiti zefira 750 cc obzirom da je 20 godina star motor..ali izgleda brukaaaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

@

 

Goranbj

Nisam od AŠ kupio...

 

 

 

 

 

Migro i Djile77

 

 

 

 

Mašine su perfektne, sad me je malo blam da okačim moje slike :) :) :)

 

Ma daj da vidimo mi taj tvoj.

 

Bas sam slab na te zefire..strah me da necu odoleti jednog dana ako naletim, slucajno, negde, nekad, ... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I moj GS je bio i preko 20 godina pa je radio perfektno. Ima naravno malo veze i sa godinama, tj radnim stazom ali ponajvise kako je odrzavan.

 

Poz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: suzuki bandit 600

Motor mi se svidja extra bas se dvoumim kakav je za duze ture vidim da nema nikakvu zastitu od vetra i da li se greje posto je vazdusno hladjenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF600 s

Motor mi se svidja extra bas se dvoumim kakav je za duze ture vidim da nema nikakvu zastitu od vetra i da li se greje posto je vazdusno hladjenje

 

 

Ja sam moj prodao za vikend,bio je kod mene 4 godine i samo sam ga koristio za dalja putovanja...udoban je ali samo ako ides sam,ako nekog vozis bas i nije prijatno.

 

110857291020505930187366.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: i

Pazi to su ti gvozdene mašine, koje su pravljene da traju...ako pazariš dobar primerak nećeš da imaš problema. Standarni troškovi su ti ok... svećica jedna oko 300, ulje, sve zavisi, ali sa filterom oko 4k.... Kod 550 ( aaaaa daa ja sam ovaj Marvin the Maritan, ali nisam mogao da se ulogujem pa otvorio novi log :D ) ti je najslabija tačka rezervoar, uglavnom je korodirao i ako nije odrađen na vreme ili kako treba može da bude problem. Drugo što su mi rekli ( mada nisam imao tih problema ) da španer zna da strada, ne pitaj me kako i šta samo sam tako nešto čuo i nije 100% informacija. Da znaš da ako ti treba nešto specifično, nije baš da delovi leže svuda po srbiji...treba malo gimnatike :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Hmm...jel moze da se pregreje masina ili samo se ugasi ?

kakvo crno pregrevanje :staa:    nije to apenac, mozda da ga baaaas njakas u mestu kad je neki vreo dan 35 stepeni da bi se pregrejao, ali ako ga normalno vozis pa cak i sporije, gradska voznja, kolone ovo ono, nema sanse da se pregreje, i da, Zephyr nije cista vazdusara,  vec ima i hladnjak ulja, 

Ja sam imao Suzuki GS 500 koji je cista vazdusara , nema hladnjak ulja, i nikad mi se nije pregrejao, tako da sto se toga tice ne brigaj  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: i

Ma nema tu pregrevanja. A ako misliš da mu je toplo ( čitaj tvojim nogama od vožnje u gradu ) izađeš na neki otvoreni deo puta, pa mu odvrneš air conditioning putem valjkaste gumene naprave na desnoj strani kormana :D

 

 

Slavina ko po pravilu, pušta :D set u luisu 20tak veverica...ili da budeš toliko lud da staviš elektromagnetni ventil od uređaja za plin, što je bio kod mene slučaj :staa2: :staa2:  prvo sam tu skalameriju skinuo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

Drugari.....doprinos temi vezanoj za "ZEPHYR-e".......još jedna slika moje 1100-ke

...ko kupi Zephyr-a posle samo razmišlja o ulepšavanju u smislu....kako da nešto što je jako lepo, bude savršeno!post-31918-0-08752800-1434400413.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

da se i ja pridruzim sekti,mozda bi bilo lijepo da administratori ovu temu preimenuju nekako da se obuhvate svi zephyri. ja sam svoga kupio prosli vikend,i tako da nemam nekih velikih iskustava da podjelim sa vama, sem da poslije bmw K75 koji mi je bio visok i pretezak zephyr je pravo osvjezenje,lagan,povozljiv,i za rednu cetvorku lijepo kultivisan motor. jest da mu treba malo vremena da postigne radnu temperaturu,ali nisu neke vrucine zadnjih dana,pa mi taj zakljucak mozda i nije tacan. jedina mana po meni za sada sto nema seste brzine,al sta je tu je... ja jedini problem imam sa curenjem ulja na sarafu za ispustanje istog,al dok mi ne stigne drugi,ostavljat cu fleke okolo... udobnost mu i nije nesto,al ja sam vozio K75 koji je auto na dva tocka,tako da nisam reper za to,ali dupe ce se prilagodit!! za sada sam odusevljen,mada mi lose vrijeme zadnjih dana ne dozvoljava  da uzivam u njemu kako treba. ja takodje mislim da ljepseg nejkeda nema od zephyra!!!

post-6664-0-83001500-1435511395.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

.. ja jedini problem imam sa curenjem ulja na sarafu za ispustanje istog,al dok mi ne stigne drugi,ostavljat cu fleke okolo...

drugaru, meni je na jednom bio pojeden navoj, ne pomaze drugi sraf pa sam jurio onaj navoj koji se stavi da nebusim nov navoj i uzo sam ovo extra zavrsava poo posle nov sraf i bakarna i ni kapi vise.

post-19856-0-95201100-1435601079.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

vidi vraga,nisam ni znao da postoji to!! sami se umetne i saraf ide preko toga ili ima neka fora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

vidi vraga,nisam ni znao da postoji to!! sami se umetne i saraf ide preko toga ili ima neka fora?

ako je otiso navoj od srafa za ulje uzmes ovo naravno odgovarajuce dimenzije, usrafis tako sto onu kukicu na kraju vrtis sa nekim srafcigerom koji raseces na sredini, kad usrafis zakacis ono na vrhu i odlomis. navrtis novi sraf i novu podlosku i teraj. Ova zezalica glumi novi navoj. Ako treba da se narezuje novi navoj zajebano je na motoru, kazu majstori skini donesi al ko ce da se zeza stim. Nemora da znaci da ti je otiso navoj al ako jeste ovo je resenje. potrazi na youtubu sigurno ima kako se montira i koristi.

evo neki

mada ja nisam nista busio nego sam koristio postojece lose navoje koji su vec bili, a onaj kraj lomis tako sto ga vuces na dole jer ako ga izbijes na unutra ostaje u karteru a to nije dobro :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

ma rekao mi je lik da je to rjesavao teflonskom trakom,al na zadnjem mjenjanju ulja nije imao da stavi traku,jebo ga miš!! al bio je lik dobar pa mi je rekao sve oko motora tako da mu i ne zamjeram.. pokušat ću rješit tako problem....pa ako ne mogu uzet ću ovo u obzir!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Kada sam bio klinac, davne 74'u Makarskoj CRO, na pocetku rive stajali su parkirani (jedan pored drugog) tamnozeleni Kawasaki Z900 i plava Honda cb750k (izvinjavam se ako sam omasio neku oznaku na Hondi). Toliko sam bio opcinjen prizorom da sam svaki dan morao tuda da prodjem ne bih li ih video. Tada sam se navukao na motore i, evo, proslo je od tada 40 godina a ja to pamtim kao da je juce bilo. To je "vanvremenska" lepota!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

Pozdrav za Malog Zmaja. Druže, lep ti je motor!

 

Dragane, tačno.....to i ja pokušavam da objasnim ženi kada me pita šta će ti tri motora........ali ne ide!!!! ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja