Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki zephyr 550

Recommended Posts

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

Hvala na odgovorima!

Gde se naručuju delovi? (Ako ih nema u Srbiji)

www.kawasaki.rs ( Moto Marinković )

www.mimoto.rs ( Mimoto )

www.wemoto.com

www.ebay.de

www.cmsnl.com

www.motosport.com

...itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Zdravo momci. Posle dužeg razmišljanja i gledanja rešio sam da na proleće/leto nabavim Zephyr i da pređem u "sektu", trajno. Mislim da bi odgovarao za moju penzos vožnju , sa sve gospođom.

Kolika je realna cena za ovaj motor u dobrom stanju?

Paa....obzirom da sam vozio i jedan i drugi model....mislim da ipak za dvoje i za duza putovanja a i u mnoogooo manjim brojevima obrtaja prednjaci debelo 750 ...neoseca brdo i teret dok 550 je sta znam ...trazi da ga vrtis u vece obrtaje non stop ali je sve vreme ostar...razmisli malo....ipak dobar sada ovih meseci bas pratim 750 nema kod nas definitivno.....mislim na oglase...iam neka dva teska groba koja se vrte vec skoro 2 godine na oglasima  ali dobar primerak jok...Inace legendarni agregat Kawin...a sam motor je cista gvozdenija iz vremena kada su  motori bili i licili na motore :)

Model 1100 sam vozio ali nije bio u mom vlasnistvu ...e to je vec prica za sebe .....bas pravi ...i za put a brate i na oko je lepotan :sampion:

Jedina mana kod tog modela je.....troskovi odrzavanja....ali uglavnom pravi ljubitelj i ne gleda na to..... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

e pogledaj najpre na  ricardo.ch ......po meni najbolje ocuvani primerci svih motora su tu......dosta sam visio na tom sajtu i mobile.de....ma  ipak su motori iz svice jos uvek na ceni ali najlepse ocuvani......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2480 postova
  • Lokacija: Zemun

da li neko zna da li je marinkovic i dalje zvanični i ovlašćeni diler-serviser za Kawasaki?

kod slovenaca na sajtu ga nema na spisku

 

(ako je to uopšte bitno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Drugari, pazario sam ovog 550.. nije los motoric, ima malo ulaganja, da kazemo da je zapusten ali lagano, to sam planirao narednih meseci da radim, medjutim jutros dobijem poziv za brod i krajem meseca idem na 6 meseci.. :) tako da cu ga voziti ovako dok sam tu, a posle ide promena lanca i stelovanje motora, nove gume, lanac lancanici i prepravka u cafe racer :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Navozah se fino za ovih 10ak dana.. nisam isao mnogo van grada, ali mogao bih, i oko 20og cu do Kraljeva.

Morace da se nameste one tube od air boxa do karburatora, totalno su spale i motor slabije vuce preko 4-5.000 obrtaja.. videcu da odvezem kod majstora da namesti to i taman da se vidi zasto drzi obrtaje kad se zagreje, verovatno je i tu neka prica sa fals vazduhom..

Ima li neko polovne zadnje amortizere?? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nemoj bre tako da vozis, vuce ti u masinu kojekakvo djubre, to moze drasticno da skrati vek masini, sta mislis za sta sluzi vazdusni filter?? a ti ga vozis prakticno bez filtera tako sa pojebanim spalim gumama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr

Zvao sam čoveka koji prodaje. Kaže da je stvarno u dobrom stanju. Dobio ga u nekoj kompenzaciji, ali ne odgovara baš njemu, ranije je vozio neki BMW 1200. Registrovao ga, preneo na sebe. Kaže lepo vuče, karbovi vakumirani, provereni, Menjao sad na proleće ulje, filter i svećice, gume su dobre. Jedino što ne radi je plovak za gorivo, tj. pokazivač goriva je na nuli nonstop. Malo se na leru čuje, ali koliko sam skontao, to je ok, dok je malo. Ajde recite neko svoje objektivno mišljenje!! :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Deluje pristojno na slikama ali koliko vidim farban je i nedostaje mu natpis na rezervoaru. Svakako treba uzivo videti. 

To sto drnda na leru ne mora nista da znaci svi ti stari kawasaki motori drndaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF600 s

Ja sam vozio tu malu zverku 4 godine i nema gde nisam stigao sa njom.Kad podesis ler na oko 1300 onda ne sme da se cuje nista,mada mu je i sama fabrika propisala da mu bude ler na 1250-1350.Kad se malo cuje onda nije strasno nista

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr

Ok, hvala na mišljenjima. Zaboravih da kažem da je čovek farbar, radi za Opel, pa ga je i ofarbao. Bila je neka tamnija zelena boja pre, kako kaže. Pomislio sam da pitam za neku sliku pre farbanja, valjda ima. Idem sutra da ga vidim, pa javljam utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Kao i svaka kawa,obrati pažnju na koroziju rezervoaru,lim je jako loš,ja imam jedan rezervoar od zefira koji je tako truo da mislim da bi se prstom mogao probiti,a znam i neke koji su dugo trazili drugi rezervoar!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr
Pre 1 sat, triton je napisao:

Kao i svaka kawa,obrati pažnju na koroziju rezervoaru,lim je jako loš,ja imam jedan rezervoar od zefira koji je tako truo da mislim da bi se prstom mogao probiti,a znam i neke koji su dugo trazili drugi rezervoar!

Hvala, obratiću pažnju. Mada valjda ne bi profi farbar ofarbao motori koji ima koroziju.. Pa, videćemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr
pre 16 minuta, Miloš A je napisao:

Motor ima 24 godine, svaka ti čast ako imaš hrabrosti da voziš taj junk.

A kakav tu hrabrost treba, ako je motor dobro održavan i u dobrom stanju možeš s njim gde hoćeš bez brige. Barem je 10 puta lepši od tvog đubreta :P

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja