Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki zephyr 550

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere

Pozdrav ljudi,

 

Mala pomoc. Potrebne su mi opruge kvacila za Zephyr-a 550. Nabavio lamele, ispostavi se da su opruge sabijene i da zbog toga proklizava. Nasao sam u Motoshop-u MRG al' pretpostavljam da ću čekam dok se nabavi i stigne(pošto sam tako čekao i za lamele), pa me interesuje da li znate nekog još ko može da ima?

 

Zahvaljujem puno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
20 minutes ago, Lazar93 said:

Pozdrav ljudi,

 

Mala pomoc. Potrebne su mi opruge kvacila za Zephyr-a 550. Nabavio lamele, ispostavi se da su opruge sabijene i da zbog toga proklizava. Nasao sam u Motoshop-u MRG al' pretpostavljam da ću čekam dok se nabavi i stigne(pošto sam tako čekao i za lamele), pa me interesuje da li znate nekog još ko može da ima?

 

Zahvaljujem puno. 

Proveri ovde
https://motobikeshop.rs/sr/category/motocikli/kvacila/opruge-kvacila/550?page-title=Opruge kvačila

Iako za tvoj model trebalo bi da su opruge MEF 110-6 a takvih nema, ali nazovi pa ih pitaj.

 

Uglavnom prvo opruge popuste tako da znas za ubuduce ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere

Pogledaću, zahvaljujem puno. 

 

Pa izgleda da je lamela vec menjana a da opruge tad nisu zamenjene, jer ove nove što sam nabavio i ove što su na njemu nemaju neke razlike u debljini kad sam ih izmerio na šubler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Posle 550, juče kupio 750, sad mi još samo 1100 fali...

Zephyr na mene utiče kao zaraza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
10 minutes ago, dulegolub said:

Istu želju da završim sa 1100 imam i ja, samo što je kod mene prvo bio 750 pa sad 550.

 

1 hour ago, Mr.Piplfoks said:

Posle 550, juče kupio 750, sad mi još samo 1100 fali...

Zephyr na mene utiče kao zaraza.

Dajte slike :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 1 sat, Mr.Piplfoks je napisao:

Posle 550, juče kupio 750, sad mi još samo 1100 fali...

Zephyr na mene utiče kao zaraza.

Ništa bez slike, hoćemo dokazni materijal :)

:BJB-Kawasaki:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Ništa bez slike, hoćemo dokazni materijal
:BJB-Kawasaki:
Dokazni materijal, nešto na brzinu napravio danas, al me sramota da okačim, jer ne samo što je motor upicanjen nego je i pejzaž dobaaaaar... Takve intimne stvari delim samo sa baš bliskim ljudima.
Biće neki materijal sa proleća.

A kolege sa periferije mogu da dođu slobodno i na kućnu adresu... Svašta ima da se vidi...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Dok čekamo sveže kupjeni 750 od @Mr.Piplfoks evo moj 550 sa današnje vožnje.

Zephyr.jpg

 

Inače sam kupio juče akumulator za ovaj motor, formirao i napunio pametnim punjačem i ispostavilo se da ne može da stane tako da ako nekom treba akumulator sa garancijom Varta YTX12-4/YTX12-BS prodajem i daću ga jeftinije nego što sam platio a plaćen je 4100 dinara.

Promenio član dulegolub
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Što se tiče akumulatora u 550, ja sam taj motor kupio za, što bi se reklo, tepsiju ribe - čak nije daleko od istine (stvarno smešna cifra), i u njemu došao kiselinski akumulator kojem ne znam marku. Stoji motor, bez ikakvog održavanja akumulatora, eventualno punjenje pred sezonu - a veoma često čak ni to, samo mu skidam klemnu kao i svakom drugom što ne vozim često i motor pali kao mina već godinama. Čudo od akumulatora.

Slike od 550 sam već postavljao negde, mislim, možda čak i u ovu temu, ali nije problem da ponovim, nemam novije slike...

A što se tiče 750... Tražili ste, gledajte!
Pokisao mi je danas jer nisam stigao da ga konzerviram do proleća, to sam uradio čim sam kišu video...

I da se razumemo, volim kad je sve originalno (i jeste, samo far na 550 je veći od originala na slikama a original imam - samo da ga montiram), biće oba u stanju kao juče iz salona da su izašli.

Ako neko ima crash-bar, nešto kao što imam na 550, rado bih ga pazario, jer iz priloženog se vidi da mi fali za 750...46a77e4dfc44629959dd021b02dfee16.jpg10b968b293327f3a3e936d88000569a8.jpg3ef9b86450ba066bb04d2ebc05e3d4e2.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

@dulegolub ja evo sad tražio da vidim da li taj akumulator valja za bilo šta od mojih mašina kojima je crkao akumulator. Ispostavilo se da odgovara samo Zephyru nažalost. Pa mi nije jasno kako ne može da stane. Jel dirano nešto ispod sedišta (prepravljano, pomerano)?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

I meni je isprva palo na pamet da nije nešto budženo ali sve deluje uredno. Sad sam malo guglao i kao kutija za akumulator mi izlazi ono što i jeste ispod sedišta a to je ovo:

Kawasaki-Zephyr-550-ZR550-Under-Tray-Bat

 

U ovo ne staje YTX12-BS koji sam kupio.

Na kawasaki.com stranici nalazim podatak da akumulator za ZR550B nosi oznaku FB12A-A i kad tražim taj broj nalazim stranice koje kažu da je to pravi akumulator. Kada uporedim dimenzije sa tih stranica tačno ispada taj akumulator manji otprilike za koliko YTX12-BS ne staje u kućište na motoru.

Na primer ovde na www.tayna.com.

I tačno sa ove stranice većina akumulatora ima onu sisicu za odvod koja bi tačno legla u rupu na plastici sa fotografije gore.

 

Neverovatno kada sam inicijalno tražio koji akumulator odgovara sve je upućivalo na taj pogrešan. 

 

Inače, YTX12-BS sam kupio za 750 kada sam ga imao, eno još imam kutiju na terasi. U njega je legao kako treba.

 

Promenio član dulegolub

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

@dulegolub po onom što mogu da opazim na toj 550ci je da je verovatno model '91-'92... Postoje razlike, moj je '93. Ne znam da li se razlikuje po toj plastici i akumulatoru (baš toga ne mogu da se setim), ali ću pogledati koji to tačno akumulator u mom Zephyr-u leži... Samo je pitanje koliko je to alarmantno, jer trenutno mi Zephyr 550 nije dostupan - imam 18 motora kad se sve sabere, trebalo je to i skladištiti a na njemu i još nekoliko stoje plastike za farbanje od drugog... Procedura cela do njega doći trenutno...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Moj jeste proizvoden 1991. godine a tako sam ga i tražio.

Trebalo bi sutra sa prodam ovaj pogrešno kupljeni akumulator pa ću kupovini novog pristupiti sa više opreza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Suzuki GS500E da ne kazem crveni

Hej cao drugari, merkam jednig zephyra 550 pa imam samo jednu nedoumicu. Posto imam iskustva sa vozilima koja trose ulje htedoh pitati vas koji vosite ovaj motor dugo da li hoce da troskari ulja? Izvinjavam se ako je glupo pitanje i hvala puno!

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Hej cao drugari, merkam jednig zephyra 550 pa imam samo jednu nedoumicu. Posto imam iskustva sa vozilima koja trose ulje htedoh pitati vas koji vosite ovaj motor dugo da li hoce da troskari ulja? Izvinjavam se ako je glupo pitanje i hvala puno!

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk


Ima nas raznih (mislim ljudi, a verovatno i Zephyra). Ja tako upoznao neke "stručnjake" koji misle da je full synthetic ulje vrhovni Bog ostalim vrstama ulja - pa ga sipaju i gde treba, i gde ne treba... Pa ako to uradiš, trošiće više ulja nego benzina.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Zvornik RS

Društvo, da li je moguće negde u Srbiji naći originalne, nebrušene i ne inprovizovane pločice ventila 13x2x25mm idu na zefira?

Promenio član Stefans

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Društvo, da li je moguće negde u Srbiji naći originalne, nebrušene i ne inprovizovane pločice 13x2x25mm idu na zefira?
Nisi mi najjasniji sa pojmovima "originalne, nebrušene i ne improvizovane".
Pričaš o kočionim pločicama?
To je moguće naći ali je pitanje koje ti je godište Zephyr, to se menjalo po godini proizvodnje. Ovako po merama ne znam, ima to specifičan oblik pa se po tome nađe. Problem je što ima više proizvođača pa svaki ima drugačiju oznaku (nije kao kod akumulatora).
Sve u svemu, nije problem naći, treba samo malo truda jer se ne zna koji proizvođači su u ponudi a svaki ima drugačiji naziv za isti tip pločica.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Zvornik RS
20 minutes ago, Mr.Piplfoks said:

Nisi mi najjasniji sa pojmovima "originalne, nebrušene i ne improvizovane".
Pričaš o kočionim pločicama?
To je moguće naći ali je pitanje koje ti je godište Zephyr, to se menjalo po godini proizvodnje. Ovako po merama ne znam, ima to specifičan oblik pa se po tome nađe. Problem je što ima više proizvođača pa svaki ima drugačiju oznaku (nije kao kod akumulatora).
Sve u svemu, nije problem naći, treba samo malo truda jer se ne zna koji proizvođači su u ponudi a svaki ima drugačiji naziv za isti tip pločica.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Reč je o pločicama ventila, to mi treba ako ko ima. Upravo sam izmenio objavu. Izvinjavam se.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Na ovom sajtu ima pločica. Oko 1000din 5 komada. Čini mi se da za Zephyra nažalost nema . Tebi trebaju od 13mm.

Piši im poruku preko sajta, odmah odgovaraju.

 

https://motobikeshop.rs/sr/search?query=ventili

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ako imaš nekog u Hrvatskoj..

 

WWW.MOTOMIKE.EU

VER d.o.o.-Motormania - More than 70,000 parts and motor oil all top brands like Yamaha + Kawasaki + Suzuki + Honda + BMW + Aprilia. Directly from the shop, good and cheap

 Možeš videti od kojih motora pasuju. Samo Kawa...

Promenio član srbac
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Zvornik RS
On 1/30/2021 at 9:48 AM, srbac said:

Ako imaš nekog u Hrvatskoj..

 

WWW.MOTOMIKE.EU

VER d.o.o.-Motormania - More than 70,000 parts and motor oil all top brands like Yamaha + Kawasaki + Suzuki + Honda + BMW + Aprilia. Directly from the shop, good and cheap

 Možeš videti od kojih motora pasuju. Samo Kawa...

Hvala puno, ovo bi moglo biti rešenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja