Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki zephyr 550

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

@Mr.Piplfoks

Ti onda vozis sa suvozacevog mesta :):):)

 

Salim se, naravno. A jeste zephyr udoban, ja sam presao sa gs500 i ekstra je. Ne mogu reci da je nebo i zemlja, ali je osetna razlika. Sad mi zao sto ga nisam kupio umesto suzukija... 

 

A inace, jos nisam stigao da promenim ulje i filtere... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam 188cm i meni je savrseno pasovao mali Zefir, mada gabaritno uopste nema neke narocite razlike izmedju Zefira 550 i 750, najvise se oseti razlika u tezini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Umešaću se jer sam imao 750 a sada imam 550 i jedino što mi fali na malom u odnosu na veći je ta mala razlika u gabaritu. Valjda jer mi je 750 bio prvi motor u životu pa sve posle merim u odnosu na njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Da li je realno da ne mogu da izvadim filter ulja? Smeta mu izduvna grana da izadje, a izlazi zajedno sa poklopcem kucista filtera. Probao sam da nadjem na youtube, ali nema nista na tu temu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne verujem da bi fabrika tako debilno napravila motor da moras komplet grane i auspuh da skidas pri zameni ulja, mozda ti nisu original grane pa smeta.
Nadji manual za Zafira, tamo pise kako ide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

I ja bih to rekao, ali me stvarnost demantuje :)

Rekao bih da je sve original, ali odbija saradnju... 

IMG_20200516_201015.jpg

IMG_20200516_201038.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Bas cudno :zbunjen: :wacko: 

 mozda ti filter nije kakav bi trebao biti, (duzi je) pa zato ne moze da ispadne.

Pokusaj da uporedis filter koji je u njemu sa filterom koji si kupio za zamenu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Ne mogu da uporedim jer je stari vise od pola u motoru. Meni deluje nemoguce da se filter i poklopac kucista ponasaju kao jedan sklop. Jos vise me zbunjuje ova metalna posuda na filteru :wacko:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Uocio sam problem: sraf koji drzi poklopac kucista filtera sa njim cini jednu celinu, a trebalo bi da budu dva dela (pa manualu). Resenje je da razdvojim ta dva dela, samo jos da smislim kako... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Pre nekoliko dana sam menjao ulje prvi put na svom zefiru. Jeste bilo malo knap ali je sve zajedno izašlo. Jeste sve blizu grane i agregata ali iz dva tri pokušaja na jednu pa na drugu stranu da ga iskrenem čim počne da izlazi našao sam način.

 

Kako razmišljam sad o tome čini mi se da sam ka sebi vukao ceo sklop kad se odvrne. Ovo ako radiš sa strane gde nije auspuh a mislim da samo tako i može sa te strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Zapekao je definitivno. Ne znam kako da ga nateram da pocne saradjivati :tras2:

 

@dulegolub

Probao sam na sve strane, ali nema sanse. Ceo sklop ide nadole par cm i onda udara u izduvnu granu. Ako probam da izvadim na stranu gde nije grana, poklopac udara u najsiri deo grane i tako ga blokira. Zanimljivo je da najvise mesta pomeranje ima na stranu gde je grana, ali tada ga blokira sama duzina filtera i srafa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Šta da ti kažem osim da budeš uporan. I kod mene je kačilo ali je na kraju prošlo. Ima klip na na YT gde čovek menja ulje i filter i filter sa kućištem pada za sekund bez ikakve prepreke.

https://youtu.be/AstNa4DFNoI

Izgleda da mi imamo neki problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Reseno. Cini mi se da je problem pravio o-ring na srafu, jer je toliko dobro drzao da je bila muka odvojiti sraf od poklopca kucista bez cekica i srafcigera. Uostalom, ceo taj sklop je toliko tesno napasovan da sam se pomucio i prilikom stavljanja novog filtera. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere

Pozdrav ljudi.

Pazario sam Zephyr-a 550 i novajlija sam u moto svetu pa mi treba par saveta i preporuka. Generalno sam prezadovoljan motorom, ono sto sam trazio sam i nasao.

Inace je motor u super stanju, ima par stavrcica da se sredi medju kojima su zamena lamele(hoce da prokliza neki put) i vakumiranje i stelovanje karburatora. Mene interesuje gde inace mogu nabavljati delove, cene otrpilike za sredjivanje karbova? Imate li neke da preporucite neke dobre majstore i servise? Inace sam iz Lazarevca, odgovara mi i okolina Valjeva a i Beograd i okolina po pitanju majstora. Evo i neka slikica, svako misljenje i utisak je dobro doslo.

viber_image_2020-06-08_13-25-40.jpg

viber_image_2020-06-08_13-25-50.jpg

viber_image_2020-06-08_13-25-31.jpg

viber_image_2020-06-08_13-25-32.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Pozdrav ljudi.
Pazario sam Zephyr-a 550 i novajlija sam u moto svetu pa mi treba par saveta i preporuka. Generalno sam prezadovoljan motorom, ono sto sam trazio sam i nasao.
Inace je motor u super stanju, ima par stavrcica da se sredi medju kojima su zamena lamele(hoce da prokliza neki put) i vakumiranje i stelovanje karburatora. Mene interesuje gde inace mogu nabavljati delove, cene otrpilike za sredjivanje karbova? Imate li neke da preporucite neke dobre majstore i servise? Inace sam iz Lazarevca, odgovara mi i okolina Valjeva a i Beograd i okolina po pitanju majstora. Evo i neka slikica, svako misljenje i utisak je dobro doslo.
viber_image_2020-06-08_13-25-40.thumb.jpg.71efc0684055c76da99a0614419e735c.jpg
viber_image_2020-06-08_13-25-50.thumb.jpg.8820f0b2ca8a82ae83b3c9efb007ae0a.jpg
viber_image_2020-06-08_13-25-31.thumb.jpg.35d8037c13fc8745ff60339f9223fd19.jpg
viber_image_2020-06-08_13-25-32.thumb.jpg.a4b0e7724cd3d678986d79cec302bc8c.jpg
Čini se zephyr veoma pristojno. Fale mu plastike tamo gde je filter vazduha, ima fabrički kao neke dodatne i auspuh ovaj mu po mom mišljenju ne leži najbolje ali originalni je skoro pa nemoguće očekivati... A što se delova tiče, svu sreću ti želim jer ovaj motor je postao skoro ona najteža egzotka. Mogu se naći pločice, semerinzi u vilama, svećice i te takve stvari ali ništa više od toga, sačuvaj tu zadnju gumu u životu koliko možeš jer je točak 18 cola, čisto da ne budeš imao one muke koje sam imao ja kad je postojeća dotrajala jer je meni svako malo bilo stalo do ku*čenja... Na delove možda bolje da zaboraviš, pogotovo sad posle, milog nam em dragog, Covida jer ranije je bilo maltretiranje kupiti polovno sa e-bay a sad ne želim ni da pretpostavim. Inače fantastičan motor ali zbog delova je veća draž imati ga u sobi i gledati jer ako se nešto desi, nema nazad. Ja motora imam više a sa zephyrom mi je upravo to i plan. I da, ne pomišljaj da paše bilo koji deo sa druge zapremine, apsolutno sve je drugačije kod ostalih, tako da ako i nađeš bilo koji deo, mora da je baš od zephyra 550.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne mora da bude BAS od Zephyr-a 550, gomila delova za agregat pasuje od "GPZ 550 Unitrack" , jer se njegov agregat koristi u Zephyr 550

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Ne mora da bude BAS od Zephyr-a 550, gomila delova za agregat pasuje od "GPZ 550 Unitrack" , jer se njegov agregat koristi u Zephyr 550
Tačno. Zaboravio za to... Elem, to je što se tiče agregata i naravno opet samo 550.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

I od Z400,  Z500 I Z550 sve od agregata osim karburatora mada  mogu i oni da guraju......  na Zephyru :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
I od Z400,  Z500 I Z550 sve od agregata osim karburatora mada  mogu i oni da guraju......  na Zephyru :takoje:
Hmmmm u to se već ne bih kladio... Ali svakako, ne zna se koja mašina je ređa.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Naravno da ne pasuju klipovi i radilica od 400 i 500 ali zato druge stvari da...

Tih starih Kawa ima po supama u gajbicama.... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
18 hours ago, Lazar93 said:

Pozdrav ljudi.

Pazario sam Zephyr-a 550 i novajlija sam u moto svetu pa mi treba par saveta i preporuka. Generalno sam prezadovoljan motorom, ono sto sam trazio sam i nasao.

Inace je motor u super stanju, ima par stavrcica da se sredi medju kojima su zamena lamele(hoce da prokliza neki put) i vakumiranje i stelovanje karburatora. Mene interesuje gde inace mogu nabavljati delove, cene otrpilike za sredjivanje karbova? Imate li neke da preporucite neke dobre majstore i servise? Inace sam iz Lazarevca, odgovara mi i okolina Valjeva a i Beograd i okolina po pitanju majstora. Evo i neka slikica, svako misljenje i utisak je dobro doslo.

viber_image_2020-06-08_13-25-40.jpg

viber_image_2020-06-08_13-25-50.jpg

viber_image_2020-06-08_13-25-31.jpg

viber_image_2020-06-08_13-25-32.jpg

 

Gde je kupljen Zephyr u kom mestu? :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere

Te plastkice treba da mi da decko kad se budemo videli. Sto se tice auspuha tu se slazem, jes' da ima super zvuk, al' nije to to. A procaprkao sam po netu, teska prica da se nadje original. Guma, to sam video. Hahah ova je dobra, DOT2017 i odlicna sara ali ispucala je malo na obodu kod felne, tako da cu je menjati svakako u nekom buducem periodu. Sto se tice same masine, pali bez problema, ne dimi uopste, nigde da se vidi da je masna ili tako nesto. U sustini ja sam zadovoljan sa njim. Mehanicki ima te dve stvari(karbovi i lamela). Fizicki da bude u mint stanju ima sitnica, al' to polako. Zahvaljujem puno na savetima, ovo za to od kojih sve masina pasuju delovi nisam znao.

Kupljen je na Novom Beogradu, Tosin bunar.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja