Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki zephyr 550

Recommended Posts

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Ma mora se raskupusat sav,pjeskarit,plastificirat,pozamjenjivati lezajevi,podmazati,ako je rezervar hrdjav,elektroliza,pa zastita iznutra,ako su karbovi ok,pa ne treba reparacija,super,al ako treba sva cetiri,e to nije bas jeftino...,vile su najjednostavnija stvar,pa fazni lanac ako kucka,plocice,gume...,lanac l,lancanici...,itd,itd....

E sad ako je samo,osposobi najosnovnije i vozi....,to moze,dok ne krene riknjavat...

Nemoj misliti da te obeshrabrujem,al motori koji stoje,nisu neka sreca,jos ako su stariji...

poslato sa rupovke uz pomoc kurble

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ne znam koliko je ovaj zvucni zapis verodostojan,al mnogo nesto cuka,bice ds mu treba novi lanac bregastih.. Al ovo sad ovako na daljinu je sve macku o rep.. 

Uzmi majstora,neka ga pregleda ,kaze koliko trazi za sredjivanje, nadjes prodajnu cenu sa vlasnikom i dovidjenja. Ako se uklapa u budzet. Mada ovaj nije dzaba jeftin. A opet ako dovoljno spusti.. Sto da ne..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr

Naravno, sve vas razumem. Moja prvenstvena namera sa motorom, koju god da uzmem, da ne sređujem u mint kondiciju, nego da ga vozim i da je u dobrom voznom stanju. Neko eventualno sređivanje o tom po tom. Najbitnije je da je bezbedan za vožnju i da mogu bez brige da napravim neki mali krug po Srbiji. U vožnji se ponašao lepo, ne krivuda. Čovek kaže da je sredio karburatore, svećice, ulje, filter ulja i akumulator. Mogu da pokušam da mu spustim malo cenu, ali trenutno nisam nameravao neka velika ulaganja pored kupovine, osnova naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr
pre 3 minuta, Astral je napisao:

Ne znam koliko je ovaj zvucni zapis verodostojan,al mnogo nesto cuka,bice ds mu treba novi lanac bregastih.. Al ovo sad ovako na daljinu je sve macku o rep.. 

Uzmi majstora,neka ga pregleda ,kaze koliko trazi za sredjivanje, nadjes prodajnu cenu sa vlasnikom i dovidjenja. Ako se uklapa u budzet. Mada ovaj nije dzaba jeftin. A opet ako dovoljno spusti.. Sto da ne..

I ja sam pomislio da neki dobar majstor pregleda motor, ali stvarno ne znam ih u Beogradu.. Ako bi mogli da mi predložite tu negde u blizini nekog? Čovek je u Zemunu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr

Nije ni Nova Pazova odatle toliko daleko (odande beše Bokilić?). Pitanje je da li će vlasniku to odgovarati da "ćak" tamo provozam(mo) na pregled.. Zvaću sutra i vlasnika i Bokilića pa ćemo da vidimo. Hvala svima u svakom slučaju na komentarima :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R
17 hours ago, RokiSoko said:

Naravno, sve vas razumem. Moja prvenstvena namera sa motorom, koju god da uzmem, da ne sređujem u mint kondiciju, nego da ga vozim i da je u dobrom voznom stanju. Neko eventualno sređivanje o tom po tom. Najbitnije je da je bezbedan za vožnju i da mogu bez brige da napravim neki mali krug po Srbiji. U vožnji se ponašao lepo, ne krivuda. Čovek kaže da je sredio karburatore, svećice, ulje, filter ulja i akumulator. Mogu da pokušam da mu spustim malo cenu, ali trenutno nisam nameravao neka velika ulaganja pored kupovine, osnova naravno.

Haha samo toliko ;) To košta 3000 ili više. Imaš budžet za dobar Keeway od 50 kubika, bezbedan do samiške i nazad.

BTW onaj sređeni Zefir je odličan, voleo bih da ga imam. Sredio sam jedan fliper do as-new stanja, ali to je jako skupa zabava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr

Odvezao ja juče motor kod Bokilića na pregled. Marka motora mu se nije baš svidela ali ipak je bio objektivan, barem koliko je mogao :)

 

Rekao da jedino viljuške moraju hitno da se rade. Onda je primetio da slavina ne radi i da akumulator ne puni baš najlepše. (Vlasnik motora me zamolio da se proveri punjenje.) Za obe stvari mi je vlasnik rekao unapred. Rekao je da od stajanja one neke dve cevčice u slavini su se raspali (ako sam dobro razumeo) pa je njegov drug to nekako premostio sa nekim elektroventilom. Sada slavina stoji non-stop u istom položaju, i dovoljno je da mu daš kontakt pa proradi. Kaže da je zbog stajanja punjenje bilo nula. Taj drug njegov je i to nekako sredio da bude dobro, ali opet je počeo da zeza malo. Puni, ali trebao bi bolje. Kaže da ako motor stoji dva dana, neće da upali. Možda je to samo kontakt.

 

To je to u suštini, treba da idem danas po motor. Ili đubre kako bi Miloš rekao :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Sve se to sredi.. Samo je pitanje para i vremena. Ponekad i zivaca. Ali ljubav nema cenu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr

Danas sredili papirologiju i udomio sam Zephyr-a :)

 

Recite, svratio ja kod jednom majstora ovde na Zvezdari zato što je blizu mene. Ima malu garažu blizu SUP-a na Milana Rakića. Zove se valjda Moto Gazza. Kaže da su viljuške sa delovima, uljem i poliranjem 80€ odn. 40€/komad. Je l to ok? Nemam baš predstavu kako se kreću cene u Srbiji.. :stabre:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ako menja sva cetiri semeringa, to je oko 3-4000+2000 za ulje za oba stapa ostalo su ruke i ,to je ok. Pa niko nece da radi za dzabe.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF600 s

Raspitaj se jos malo posto je zamena semeringa.Ja mislim da je ovde kod nas 50€ za oba stapa.Njihovo je sve a tvoje samo da oteras motor.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr

Ne stigoh ništa da odgovaram, bio malo ga provozao u toku vikenda. Jedno iznenađenje, onako dosta umerene vožnje, potrošnja oko 4 litre, samo?! Po meni ne kucka tako loše kao na početku, na ovom snimku. Mislim da ler treba da se podesi, na oko hiljadu je, malo plus minus, a koliko znam, trebalo bi da bude na 1300rpm. Tako kad malkice dodam gasa do tih 1300, ništa se ne čuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr
Pre 10 sati, kobejn je napisao:

Nasao sam semeringe,pa ako ti budu trebali ti se javi...

Hvala druže, trebaće mi definitivno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr

Ljudi, je l zna neko da li flanše iz GPZ-a 550 iz iste ere odgovaraju Zephyr-u? Trebaju mi nove, a ako ne odgovaraju, ne znam šta ću.

 

I još jedno javno hvala kobejnu za semeringe :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr

Jeste, ali sad su i karburatori naštelovani, pa bez novih flanši ne bih da se nešto vozikam. Pušta dosta falš vazduha... Zna li neko da li odgovaraju ove iz GPZ-a??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja