Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki zephyr 550

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
2 hours ago, Miloš A said:

Motor ima 24 godine, svaka ti čast ako imaš hrabrosti da voziš taj junk.

Gde si Milose dugo te nije bilo :) Kako skuter?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 10 minuta, hard_rock je napisao:

Gde si Milose dugo te nije bilo :) Kako skuter?

Nego kako je "zalutao" medju BMW-ejce,dusa zeli ali ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr

Još jedno pitanje, zna li neko nekog dobrog majstora kod koga bi mogao da se svrati na kratak pregled ovog motora? Ja nisam neki stručnjak pa da ne uzmem baš neku mačku u džaku, iako je na oko lep i eventualno lepo ide, radi.. Malo pre jedan poznanik pokušavao da me odgovori od Zephyr-a, kaže da su recimo delovi agregata mnogo skupi?! Ja nisam stekao takav utisak..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ako se dobro secam, i na 550 i 750 ume da se cuje lanac razvoda ventila,korozija rezervora im je standard,zadnji amortizeri su im bili dobri ali godine cine svoje,a verujem da ih je tesko\skupo zameniti novima,mada treba videti sa Djuntom dali se remontuju,najbolje je da valjaju u startu. 

Od majstora ,vidi sa Bokilicem ,on je u Pazovi ,zna te kawe..

Inace i sam sam zaljubljenik u ovaj tip motocikala,taj classic look je neprevazidjen. Cak i kada ih vidim u losem stanju,kad se raspadaju,meni su dragi zbog nacina na koj stare,volim ih sve cak i kad imaju problema,nekako su mi dragi zbog svojih boljki.. Zephyr ,Cb750 i slicni,to su ikone motociklizma i ne treba im dati da izumru,ti motori imaju dusu. 

I sam se razmisljam o prelasku na neki gvozdeni motor,a ne ova nova aluminijumska,karbonska i sl. cudovista . Kad vidim one nove street fighter modele,zapitam se kuda ide motociklizam? 

Ima ko ih voli,naravno,svako i treba da vozi sta voli i sta ga radi. Samo tako covek moze biti srecan.

P.S. Ne dirajte Milosa,dobar je on decko,samo ima svojih problema. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr

Bio da vidim motor. Lepo ide, vuče, koči. Naravno, nije nov, a nisam ni išao da vidim nov motor. Zadnji levi migavac mu nije original, izgleda nekad pukla plastika ispod repa na levoj strani na kojoj se migavac nalazi pa je zamenjen. Viljuške mu se malo znoje, možda bi trebalo menjati ulje i semerinzi. Koliko to košta? Pored navedenog u predhodnim postovima ima i nov Vartin akumulator sa garancijom. Sve mu radi osim te kazaljke za gorivo. Slikao sam neke detalje, posle ću da postavim ako nekoga interesuje. Ako bi neko mogao još da mi kaže kako se lepo postavljaju slike??

 

Kaže da je kod predhodnog vlasnika bio 10 godina, a dugo je stajao, zato je i dao u zameni za nešto. Ko će ga znati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Zamena semeringa i ulja je relativno jeftina 50-70e zavisi sta se sve menja.. Taj plovak za gorivo je verovatno stradao kao i rezervoar ,oksidirao,ili je nekom prilikom vec radjena elektroliza i zastita pa je tada ostecen\pogresno instaliran,ko ce ga znati. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF600 s

Moram pogledati kod kuce da li ja imam semeringe,ako nisam bacio.Ako pazaris motor i ja ih nadjem onda cu ti ih dati.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr
pre 4 minuta, kobejn je napisao:

Moram pogledati kod kuce da li ja imam semeringe,ako nisam bacio.Ako pazaris motor i ja ih nadjem onda cu ti ih dati.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 

Unapred veliko najlepše hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Kod Zephyra treba obratiti paznju na koroziju,metalni motor sta da mu radis,racunaj da ces mjenjati fazni lanac,al to je problem na svakoj Kawi,probaj kako se brzine mjenjaju,kako povlaci,da li su rastelovani karbovi....  Da li su diskovi ravni,posto oni nisu jeftini!!  Ako si nasao tehnicki ispravan Zephyr,racunaj na redovno ciscenje rezervoara,karbova,ima slobodan pad goriva,a kvaliteta,cistoca naseg goriva je upitna...,uljara je,tako da gledas da cesce mjenjas ulje,na 3000 do 4000 km.

A ako je uredan,i ispravan,iznenadices se kako se lijepo vozi,zvuk fenomenalan...,i kako privlaci paznju..,svi ga zagledaju,svima se svidja..

Nemoj uzimati 550 icu,slaba je jednostavno...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Druze motor koliko god da je star,moze izgledati dobro,i biti ispravan..,barem toliko!! Uvjek ima mjesta za poboljsanja,samo ako ima dovoljno para i nekad entuzijazma,izgledu mog motora mogu da zahvalim bivsem vlasniku,koji ga je odrzavao i sredio sa ukusom. Kao da je mene pitao kako! Ja sam samo nastavio,nisam ga zapustao!

poslato sa rupovke uz pomoc kurble

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Da ali da bi motor ovako izgledao potrebno je jako puno truda vlasnika , o vremenu i novcu da ne pricam. Motor u tim godinama nije lako drzati u mint stanju. Svaka vam cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr

Evo koja slika, valjda sam uspeo da ih postavim. Nadam se da su ok ove "detalje". Molim vas recite neko svoje mišljenje ako je imate.

IMG_20170620_172759[1].jpg

IMG_20170620_172804[1].jpg

IMG_20170620_172813[1].jpg

IMG_20170620_172820[1].jpg

IMG_20170620_172829[1].jpg

IMG_20170620_172833[1].jpg

IMG_20170620_172837[1].jpg

IMG_20170620_172845[1].jpg

IMG_20170620_172851[1].jpg

IMG_20170620_172857[1].jpg

IMG_20170620_172903[1].jpg

IMG_20170620_172906[1].jpg

IMG_20170620_172909[1].jpg

IMG_20170620_172921[1].jpg

IMG_20170620_172932[1].jpg

IMG_20170620_172954[1].jpg

IMG_20170620_173007[1].jpg

IMG_20170620_173018[1].jpg

IMG_20170620_173023[1].jpg

IMG_20170620_173106[1].jpg

IMG_20170620_174042[1].jpg

IMG_20170620_175020[1].jpg

IMG_20170620_175041[1].jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

vjeruj mi da ima jos prostora za poboljsanja,samo da je para...,uh....,kako bih ga ja jos usprajcao!!

poslato sa rupovke uz pomoc kurble

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr

Prljav je malo i bio ispod prašine. Vidi se da čovek ne vozi ovaj nego drugi u garaži.

 

pre 48 minuta, mali_zmaj je napisao:

Kod Zephyra treba obratiti paznju na koroziju,metalni motor sta da mu radis,racunaj da ces mjenjati fazni lanac,al to je problem na svakoj Kawi,probaj kako se brzine mjenjaju,kako povlaci,da li su rastelovani karbovi....  Da li su diskovi ravni,posto oni nisu jeftini!!  Ako si nasao tehnicki ispravan Zephyr,racunaj na redovno ciscenje rezervoara,karbova,ima slobodan pad goriva,a kvaliteta,cistoca naseg goriva je upitna...,uljara je,tako da gledas da cesce mjenjas ulje,na 3000 do 4000 km.

A ako je uredan,i ispravan,iznenadices se kako se lijepo vozi,zvuk fenomenalan...,i kako privlaci paznju..,svi ga zagledaju,svima se svidja..

Nemoj uzimati 550 icu,slaba je jednostavno...

 

 

 

 

Diskovi mi izgledaju ok, prilikom kočenja ništa ne trza, dobro koči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr
pre 1 minut, hard_rock je napisao:

Poprilicno zapusteno deluje, koliko trazi za njega?

Traži 1100€. Kao što rekoh, po meni dobro radi, ide. Ima naravno ulaganja, ali je ubedljivo najevtiniji na oglasima. Ništa od ovih detalja se nije videlo na slikama na oglasu, ali opet nisam očekivao za ovu cenu neko mint stanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

iskreno,ja ga ne bih uzeo bez da mi neki bas dobar mehanicar ne da zeleno svjetlo...,mislim izgled se dobije lakiranjem i dobrim ciscenjem,i gubljenjem sezone,ako kreces sa majstorijama u proljece. Ako nisi spremio jos malo para za mehaniku,nemoj uzimati...,mada pretpostavljam da se i uzima zato sto nije skup.

poslato sa rupovke uz pomoc kurble

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A koje su namere tvoje sa ovim motorom? Posto ako ces ga sredjivati znaj da ce ovaj pojesti para,a vile su ti najmanji problem. Plastike takodje ne treba da te brinu i to je jeftino.. Ali da mu saniras hrom na primer je jako skupo.. Peskiranje i plastifikacija rama ,nisu preterano.. A ako ces samo zakrpiti i terati onda je ok.. Da je povoljan ,jeste,spustis jos malo i teras.. Al ako hoces da bude kao od malog zmaja,ima da ti pojede para i para..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
6 minutes ago, RokiSoko said:

Traži 1100€. Kao što rekoh, po meni dobro radi, ide. Ima naravno ulaganja, ali je ubedljivo najevtiniji na oglasima. Ništa od ovih detalja se nije videlo na slikama na oglasu, ali opet nisam očekivao za ovu cenu neko mint stanje.

Zanimljiv je model i jako lep tu nema sta. Ovako sto se povoznosti tice i slicno nista specijalno, pricam za 550. S obzirom na tu rdju , mozda i mozes jos spustiti cenu. Ta prica da je on farbao njega jer mu je cef je prica za malu decu. Samo budala guli fabricku farbu u dobrom stanju da bi promenio boju...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja