Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki zephyr 550

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

vozio sam drugarovog Zefira i motor je vrlo udoban, siroko sediste, dobar polozaj tela, malo je mekanije ogibljenje, kocnice su extra (preuzete za ZZR 600)

Agregat provereno dobar, dugi niz godina koristen u modelu GPZ 550, mozda je malo nezgodno sto mu zadnja guma 18-ka pa se teze nalazi, potrosnja kaze da mu je bila oko 5 litara, stvar koja me najvise smorila kod ovog motora je sto je 550ccm, zbog tih 50ccm viska znaci upadas u kategoriju od 500-750ccm i placas registraciju kao za motor od 100 i nesto KS ,a Zefir ima 50KS :ups:

da ima 500ccm onda bi bilo extra,

i tu je najveci problem, jer ljudi kad vec placaju vecu registraciju onda uzmu Zephyr 750, Bandit 600, Honda CB750...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Nova Stara Pazova
  • Motocikl: R 25\2 , V 35 II , XS 650

Zdravo prolaznik. Moje iskustvo od 3.godine sa Zephyr-om.Agregat od 550ccm je za voznju jedne osobe idealan ako sedne jos jedna osoba malo teze dize obrtaje al kad predje 6 hiljada obrtaja to je vec drugi motor.Zvuk originalnog auspuha nakon 90 km\h prestaje da se cuje i cesto mi se desilo da na pravcu ne osetim ubrzanje a ja na 130km\h .Kad je hladan hoce da se cuje primarni lanac ali sacekaj da zagreje pa onda poslusaj.Ja sam promenio na mom i primarni tanji i glavni deblji ali se skoro nista nije promenilo.Drugovi koji su vozili Zephyr750 govorili su da imaju problema sa paljenjem (3druga)al ja nisam ima tih problema cak mi je i akumulator bio stari.Potrosnja od 5 do 6 litara jer njega mozez da teras do 11500 obrtaja.Kocnice prednje su radile besprekorno ali prednji mekani amortizeri prave problem pa vozaceva visoka inace udobna pozicija zna da prebaci citavo tezinu na ruke pri kocenju. Sto se pogotovo oseti sa suvozacem koji nema gde da osloni ruke osim na rezervoar i sam tim pritiska i vozaca.Zato treba promeniti ulje i staviti gusce .Ja koristim izadnju kocnicu koja po meni na ovom motoru ima funkciju. mekano ogibljenje ga cini udobnim.Sto se tice guma njih ima to netreba da te brine. Imao sam pad sa njim i delove sam uspeo relativno brzo nasao sve u srbiji i od lika iz soluna koji saradjuje sa srbijom i prica srpski. Prodao sam ga iz razloga pa snjega i ne vozim vise,samo cesto kad ga vidim na netu rado bi ga ponovo vozio. Sretno sa izborom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki v strom 1000

Pozdrav svima sad sam procitao temu pa hocu da se ukljucim.U potpunosti se slazem sa Pab-om covek je sve lepo napisao bas kao sto i ja mislim o Zephyru imam ga godinu danaI jako sam zadovoljan sa njim, pogotovo kada imate motor u fabrickom stanju kao sto je moj a '97 god.Meni ja jedino malo mali spram moje visine pa se razmisljam da uzmem nesto vece a muci me sta dalje, Naked ili enduro sve ima svojih i prednosti i mana, no da smaram sa mojim problemimaZEPHYR 550 B sjajan izbor lep, pouzdan, mali potrsac idealan za pocetnike.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Чујем да ZEPHYR има проблем са мењачем? Можда би власници истог то могли да потврде или демантују?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Sarajevo

Pozdrav,

 

Ima sam pomenuti model 5 godina.Generalno gledano super motoric, pouzdan, lijep, mali potrosac... itd.

Ono sto mu po meni fali jeste malo je mali iako imam 181 cm, nema bas dovoljno snage pa se stalno salta, i imao sam problema sa mjenjacem konkretno sa prstenom druge brzine i to vise puta.Mada se pomenuti kvar otkloni lako i nije skupo.

Sve u svemu kad bi sve sabrao i oduzeo nije bio los.

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: ZaPir; Osa

Pozdrav,

 

Ima sam pomenuti model 5 godina.Generalno gledano super motoric, pouzdan, lijep, mali potrosac... itd.

Ono sto mu po meni fali jeste malo je mali iako imam 181 cm, nema bas dovoljno snage pa se stalno salta, i imao sam problema sa mjenjacem konkretno sa prstenom druge brzine i to vise puta.Mada se pomenuti kvar otkloni lako i nije skupo.

Sve u svemu kad bi sve sabrao i oduzeo nije bio los.

 

:)

 

Ako možeš malo da mi opišeš kako se manifestuje problem sa tim prstenom druge brzine, pošto gledam baš ovaj model da kupim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Sarajevo

Ja sam ga svaki put zeznuo kad sam ga saltao u velikim obtajima.I nista pukne ti prsten pa pocne da lupa do bola, poslije toga ni nije za vozanje tako da ces to znati.A za ostalo stvarno nije bilo problema al nikakvih, ja sam to sam sebi popravljao nije komplikovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: ZaPir; Osa

Ok i hvala. Pitao zato što na probi je menjač bio nekako ( da se ovako prosto izrazim, mlitav ) mekan. Nisam ispeo baš po zvuku da čujem uvek kada ukopča brzinu. Nema zvuka kada ubaciš u brzinu, ali nikakvog. Nekako je neodređen, pa sam pomislio da to nije taj prsten :) :). Još jednom, hvala :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF600 s

Pozdrav kolega...evo da i ja kazem nesto za taj model motora,posto ga vozim evo vec 3 godine a inace je u pitanju model 1992 g....Za ove tri godine sam dosta prosao sa njim i navozao se ali Bas u tom smislu...stigao sam po sezoni da pravim od 5000 do 7000km...polozaj sedenja je po meni super,uspravno se sedi i sediste je super udobno za duga putovanja...potrosnja mu je oko 4,5l sto znaci da sa rezervoarom od 15 l sigurno prelazis 300km,ja sam tu kilometrazu iz cuga prelazio da nisam pravio pauze,pa ti to i samo moze reci kakav je za voznje...E sad malo negativnosti da ga ne hvalim samo....tacno je da je mali gabaritima pa ljudi preko 185 imaju malo problem sa voznjom istog...mozes da vozis jos nekog ali nije preporucljivo da vozis na duze relacije,posto mu rezervoar ima jak pad pa onda suvozac nema gde da se drzi,i prilikom kocenja te "poklopi"...ne voli bas auto put bas zbog tih 50 konja i sto je naked pa te ubije vetar preko 140 km/h,ali mozes da ga vozis bez problema,zbog niskog tezista sedenja je idealan za krivine i to je ono sto ja obozavam da vidim,sto znaci da je veoma vozan po putu a lagan je i okretan...

 

 

Izvini za ovako dug post,ali moja topla preporuka je da kupis taj model

 

PS.Posto si iz NS ja mogu da ti izadjem u susret da probas moj da vidis kako ti se cini i da li to tebi odgovara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: ZaPir; Osa

Pozdrav kolega...evo da i ja kazem nesto za taj model motora,posto ga vozim evo vec 3 godine a inace je u pitanju model 1992 g....Za ove tri godine sam dosta prosao sa njim i navozao se ali Bas u tom smislu...stigao sam po sezoni da pravim od 5000 do 7000km...polozaj sedenja je po meni super,uspravno se sedi i sediste je super udobno za duga putovanja...potrosnja mu je oko 4,5l sto znaci da sa rezervoarom od 15 l sigurno prelazis 300km,ja sam tu kilometrazu iz cuga prelazio da nisam pravio pauze,pa ti to i samo moze reci kakav je za voznje...E sad malo negativnosti da ga ne hvalim samo....tacno je da je mali gabaritima pa ljudi preko 185 imaju malo problem sa voznjom istog...mozes da vozis jos nekog ali nije preporucljivo da vozis na duze relacije,posto mu rezervoar ima jak pad pa onda suvozac nema gde da se drzi,i prilikom kocenja te "poklopi"...ne voli bas auto put bas zbog tih 50 konja i sto je naked pa te ubije vetar preko 140 km/h,ali mozes da ga vozis bez problema,zbog niskog tezista sedenja je idealan za krivine i to je ono sto ja obozavam da vidim,sto znaci da je veoma vozan po putu a lagan je i okretan...

 

 

Izvini za ovako dug post,ali moja topla preporuka je da kupis taj model

 

PS.Posto si iz NS ja mogu da ti izadjem u susret da probas moj da vidis kako ti se cini i da li to tebi odgovara

 

Hvala na savetima i preporuci, ali ja već pazario :) :)... možemo jedino da razmenjujemo utiske sada .... :) :)

I da , sve što si rekao stoji :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

Zdravo prolaznik. Moje iskustvo od 3.godine sa Zephyr-om.Agregat od 550ccm je za voznju jedne osobe idealan ako sedne jos jedna osoba malo teze dize obrtaje al kad predje 6 hiljada obrtaja to je vec drugi motor.Zvuk originalnog auspuha nakon 90 km\h prestaje da se cuje i cesto mi se desilo da na pravcu ne osetim ubrzanje a ja na 130km\h .Kad je hladan hoce da se cuje primarni lanac ali sacekaj da zagreje pa onda poslusaj.Ja sam promenio na mom i primarni tanji i glavni deblji ali se skoro nista nije promenilo.Drugovi koji su vozili Zephyr750 govorili su da imaju problema sa paljenjem (3druga)al ja nisam ima tih problema cak mi je i akumulator bio stari.Potrosnja od 5 do 6 litara jer njega mozez da teras do 11500 obrtaja.Kocnice prednje su radile besprekorno ali prednji mekani amortizeri prave problem pa vozaceva visoka inace udobna pozicija zna da prebaci citavo tezinu na ruke pri kocenju. Sto se pogotovo oseti sa suvozacem koji nema gde da osloni ruke osim na rezervoar i sam tim pritiska i vozaca.Zato treba promeniti ulje i staviti gusce .Ja koristim izadnju kocnicu koja po meni na ovom motoru ima funkciju. mekano ogibljenje ga cini udobnim.Sto se tice guma njih ima to netreba da te brine. Imao sam pad sa njim i delove sam uspeo relativno brzo nasao sve u srbiji i od lika iz soluna koji saradjuje sa srbijom i prica srpski. Prodao sam ga iz razloga pa snjega i ne vozim vise,samo cesto kad ga vidim na netu rado bi ga ponovo vozio. Sretno sa izborom

 

.....pozdrav svima.....vozim Zephyr 1100....samo bi se nadovezao na izjavu vezanu za primarni lanac koji se čuje dok se agregat ne zagreje i kod mene lično na malim obrtajima. Ono što je meni majstor koji mi održava motor ( u koga inače imam potpuno poverenje....dečko je član Sagmajsterovog tima ), jeste da oko toga ne treba da brinem. Inače što se tiče Zephyr linije generalno, meni su to jedni od najlepših "naked" motora ikada napravljenih....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

od sve brace 550-750-1100 najveci je i najlepsi, fantazija od naked masine :aha:

da nije taj tvoj sive boje, mislim da sam ga video u gradu, extra je :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

post-31918-0-77225800-1393705272_thumb.jpgpost-31918-0-77225800-1393705272_thumb.jpg

od sve brace 550-750-1100 najveci je i najlepsi, fantazija od naked masine :aha:

da nije taj tvoj sive boje, mislim da sam ga video u gradu, extra je :takoje:

 

.....crna boja sa dve sive pruge duž motora......hvala u svakom slučaju....evo i slike.......u svakom slučaju sjajni motori, da ne skrećem sa teme!!!

 

post-31918-0-77225800-1393705272_thumb.jpg

post-31918-0-41753700-1393705748_thumb.jpg

 

...i mom sinu se jako svidja...!!!:aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

Pravi je nema sta, mada meni je ubedljivo najlepsi sa Z kolor semom i zicanim felnama :care:

 

....sa žičanim felnama su kasnije proizvodili......moj je stariji od tih sa žičanim felnama.....slažem se - jako dobro izgledaju.....nešto slično ovom samo mislim da si ti imao na umu drugu boju......

 

post-31918-0-22351000-1393768925_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

post-31918-0-77225800-1393705272_thumb.jpgpost-31918-0-77225800-1393705272_thumb.jpg

od sve brace 550-750-1100 najveci je i najlepsi, fantazija od naked masine :aha:

da nije taj tvoj sive boje, mislim da sam ga video u gradu, extra je :takoje:

 

.....crna boja sa dve sive pruge duž motora......hvala u svakom slučaju....evo i slike.......u svakom slučaju sjajni motori, da ne skrećem sa teme!!!

 

post-31918-0-77225800-1393705272_thumb.jpg

post-31918-0-41753700-1393705748_thumb.jpg

 

...i mom sinu se jako svidja...!!!:aha:

 

Prelep motor kolega! Ja sada upadam onako sa neba,pa u rebra,ali imam jedno pitanje.Od pre par dana sam i ja ponosni vlasnik jednog Zephyra 750,i vec desetak dana pokusavam negde pronaci takav vizir kao na tvom motorcetu,ali ne uspevam..da li me neko moze uputiti na pravu adresu? Hvala vam unapred!

Evo i slike :

post-26590-0-96890400-1394708888_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

post-31918-0-77225800-1393705272_thumb.jpgpost-31918-0-77225800-1393705272_thumb.jpg

od sve brace 550-750-1100 najveci je i najlepsi, fantazija od naked masine :aha:

da nije taj tvoj sive boje, mislim da sam ga video u gradu, extra je :takoje:

 

.....crna boja sa dve sive pruge duž motora......hvala u svakom slučaju....evo i slike.......u svakom slučaju sjajni motori, da ne skrećem sa teme!!!

 

post-31918-0-77225800-1393705272_thumb.jpg

post-31918-0-41753700-1393705748_thumb.jpg

 

...i mom sinu se jako svidja...!!!:aha:

 

Prelep motor kolega! Ja sada upadam onako sa neba,pa u rebra,ali imam jedno pitanje.Od pre par dana sam i ja ponosni vlasnik jednog Zephyra 750,i vec desetak dana pokusavam negde pronaci takav vizir kao na tvom motorcetu,ali ne uspevam..da li me neko moze uputiti na pravu adresu? Hvala vam unapred!

Evo i slike :

post-26590-0-96890400-1394708888_thumb.jpg

 

....čestitke.......ja sam ga već kupio sa vizirom...., ali probaj na louis.de ili polo-motorrad.com.....pogledao sam, imaju razne vrste vizira za Zephyr-a.....

 

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

Nasao u Louis-u univerzalni,blago zatamnjen,za 19,99..:-) ..stize za par dana :-)

 

 

...odlična cena.....!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja