Jump to content

Moto Zajednica

MAXI Servis info, links & data

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8837 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ..... Honda NC750XD

Postovana gospodo plastikaneri, nekoliko vas me je priupitalo gde naci amortizer(e) sedista, da li polovne il nove ili preko ebay-a, trt mrt vrt, vidi nece da drzi, cek samo da poturim srafciger i td....... nadjoh jednu sztr iz NS-a.

 

MIO  amortizeri sire namene, 2 tocka ( sediste ), 4 tocka ( peta vrata ), kuhinjski elementi..... pa kome sta zatreba. Moze se birati duzina amortizera kao i jacina.

Sto se tice cene, dosta su povoljniji od fabricke varijante  :takoje:

 

Ako neko od urednika ili administratora smatra, da je ovaj post reklama, nek slobodno brise

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Drugari, da li neko ima manual za suzuki burgman 650 2005? pronasao sam na netu skeniran, ali jako lose se vide slike :/ 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2023 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

А да вас двојца пређете на ПП,није ово место за ову причу

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Zdravo društvo.

Malo sam se zanimao papirologijom koju sam našao na net-u za Hondu Foresight 250, pa sam preveo servisne intervale.

Ukoliko neko nema korisničko uputstvo možda bi mu ova tabelica bila od koristi. Ili ako ne volite strendžerske jezike, evo mog skromnog doprinosa.

U planu mi je da ove radove malo istumbam, po učestalosti i redovnosti (jer mi ovako nema neke logike) i da u prilogu prikačim slike i opis radova iz servisnog uputstva. Naravno, prevedeno sa engleskog na maternji.9f4feba172d14929ee911a267bf4f29f.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8194 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kopiracu ovde svoj post iz satelis teme, mozda bude korisniji na ovom mestu...

 

Podelicu sa vama jednu informaciju :D, ne tice se samo satelisa 400 vec i ostalih skutera sa piaggio 400/500 agregatom i magnetti mareli logikom. (x8 400, x8evo, mp3400/500, beverly 400i...)

 

Kada u nekoj zurbi startujete skuter a ne sacekate da se "check engine" odradi do kraja postoji mogucnost da "analogni" deo sata izgubi sinhronizaciju, tacnije, jedna od skala npr (obicno obrtaljka) ode ispod "0". 

 

Sta se tada desava, po startovanju skutera dobijete nize ocitavanje rada na leru (oko 1000rpm), vecina ni ne primeti da skala vise ne krece od "0".

Tada se zbog niskog lera obratite majstoru koji konstatuje da je klapna zaprljana, i da mora ciscenje i jos ko zna sta!

Neki to urade svesno da naplate, neki iz ne znanja a posto u toj proceduri raskace klemu i tom radnjom resetuju skale "uz put poprave i niski ler"

Drugi pak, posegnu za "ler srafom" koji kao sto rece pokretac teme ne zahteva nikakvo stelovanje, fabricki je klapna njime mislim na 4 stepena otvorena i to je to!

 

Ko ima dijagnostiku lako ce utvrditi da je skuter u normalnom i optimalnom radnom stanju (ukoliko je ispravan naravno) i ako tabla pokazuje niske obrtaje.

1000rpm na tabli je 1450rpm ocitano dijagnostikom, posto skala krece sa nize tacke, iz minusa sto bi se reklo "laze" za onoliko koliko je izgubila sinhronizaciju.

Korisnik, krene da "ler srafom" ispravi stvar i na tabli dobije 1500 ocitavanje a u zbilji skuter se vrti na oko 2000 obrtaja.

 

Resenje je jednostavno,

skinuti klemu i vratiti, te nastelovati sat (vreme)

Procedura je kao servisna radnja i u uputima skutera inace.

Evo slika moje table, obratite paznju na skalu obrtomera pre i posle reseta.

IMG_20190829_104522.jpg

IMG_20190829_104646.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
On 2.11.2014. at 21:45, nitro187 je napisao:

ok hvala nasao sam od silver wing 600 slična je mašina.. ;)

pozdrav pošalji i link za siver 600 2007

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Da ne otvaram novu temu , jedno pitanje

Imam Kymco ak550 i drugar koji ga je provozao mi je sugerisao kako je dosta tromiji od nekog ak550 kojeg je on probao prije neki dan . Interesuje me s obzirom da je mome na satu nepunih 20k km a da je servis kaisa , rolnica i svecica na 20k km koliko je realno da je to upravo zbog potrosenosti kaisa i rolnica ?

Ja sad ne mogu osjetiti razliku ali ako je stvarno tromiji onda mora da su postepeno slabile performanse pa nisam osjetio


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja