Jump to content

Moto Zajednica

Android aplikacija za pracenje ?

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@svestenik

Znas, nesto razmisljam, ako ti je osnovna ideja za ovu akciju, bezbednost, odnosno mogucnost da te nadju ako ti se nesto desi, na nekom (na pr.) sumskom putu, pa ne mozes sam da se javis. Znaj da policija danas poseduje tehnologiju da te locira u metar i ako ne razgovaras telefonom, vec je samo ukljucen.

...

Osnova mog razmisljanja je u principu "papucarska" :D . Hocu da odabrani ljudi znaju gdje sam (cura, roditelji, bliski prijatelji...), jer ih mnogo nervira kad se ne javim po citav dan :D. A meni je mrsko stati, kad uzivam u voznji :D.

Hahahaha!

Ako je "papuca" u pitanju, potpuno razumem, brate! :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Ta tehnologija postoji od početka GSM-a i radi se o prostoj triangulaciji baznih stanica na koje je prijavljen tvoj telefon (uređen par imei, msisdn). Nije baš u metar, ali dovoljno da te nađu ;). Potrebno je da telefon bude prijavljen na mrežu.

 

Da li samo policija, ili tu informaciju moze izdati jos neko? Npr ako sam ja vlasnik tog pretplatnickog broja i mobilnog aparata u kojem je ta kartica, hocu da znam gde mi je telefon. Mogu li taj podatak dobiti od mog mobilnog operatera recimo? Ne vidim zasto kupovati android telefon sa GPS-om zbog pronalazenja lokacije kad to moze i najobicniji telefon preko GSM-a. Cak je i pouzdaniji.

 

Znam da je ranije bila aplikacija tipa 'ortak lokator' ili tako nesto, koja je na osnovu zahteva sms porukom slala u kom se gradu nalazi ona druga osoba. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 460 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

 

Znam da je ranije bila aplikacija tipa 'ortak lokator' ili tako nesto, koja je na osnovu zahteva sms porukom slala u kom se gradu nalazi ona druga osoba. :)

 

U MTS-u jos uvek postoji ta opcija ortak lokator

 

http://www.mts.telekom.rs/index.php/ortak_lokator.html

 

 

Nije bas precizno... gresi oko 500m na mapi. Mislim da je dovoljno za to sto ti trazis.

 

E da... broj mora da je MTS-ov. Ja imam 063 koji je prebacen na MTS i nisam mogao da se registrujem na ovaj servis :lol:

 

Posle kradja nekih starih motora razmisljao sam da ubacim neki stari telefon ispod maske motora da znam gde da ga trazim ako nekom padne na pamet da se neovlasceno posluzi :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

E da... broj mora da je MTS-ov. Ja imam 063 koji je prebacen na MTS i nisam mogao da se registrujem na ovaj servis :lol:

 

Posle kradja nekih starih motora razmisljao sam da ubacim neki stari telefon ispod maske motora da znam gde da ga trazim ako nekom padne na pamet da se neovlasceno posluzi :ups:

 

A ja zivim u Banjaluci, tako da mi to nista ne znaci :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 460 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

 

E da... broj mora da je MTS-ov. Ja imam 063 koji je prebacen na MTS i nisam mogao da se registrujem na ovaj servis :lol:

 

Posle kradja nekih starih motora razmisljao sam da ubacim neki stari telefon ispod maske motora da znam gde da ga trazim ako nekom padne na pamet da se neovlasceno posluzi :ups:

 

A ja zivim u Banjaluci, tako da mi to nista ne znaci :) .

 

E jbg nemam naviku da gledam odakle su clanovi :neznam: ... mozda nesto slicno imaju provajderi kod tebe :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12085 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ako sam dobro razumeo postavljaca teme, telefon bi na zahtev trebao da posalje SMS sa koordinatama? Pre par dana sam instalirao Comodo Firewall i Anti virus i on ima bas tu anti theft funkciju. Dakle, posalje se SMS sa odredjenim sadrzajem na telefon i on vraca nazad koordinate i pozicija se odmah moze videti u Maps programu. Moze cak da aktivira prednju kameru i snimi... pa ili lopova ili vlasnika telefona :) Naravno, sve je konfigurabilno.

ScreenHunter_01 Apr. 03 22.01.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

ZNAM da se ukljucujem u temu , nakon vise od godinu dana, ali imam slicno interesovanje, kao pokretac ove teme....

 

Citam ovo..i koliko vidim jako pozitivna stvar za vozace motora , mene interesuje , sta se desava , kada telefon nije dostupan mrezi...sto se desava u vecini slucajeva prilikom off road voznji po raznim zabitima?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

ZNAM da se ukljucujem u temu , nakon vise od godinu dana, ali imam slicno interesovanje, kao pokretac ove teme....

 

Citam ovo..i koliko vidim jako pozitivna stvar za vozace motora , mene interesuje , sta se desava , kada telefon nije dostupan mrezi...sto se desava u vecini slucajeva prilikom off road voznji po raznim zabitima?

Tada si nedostupan i nema ti pomoci 1oda.gif

 

 

Malo jeste off ali ima veze sa telefonima i gps-om, da li postoji neka aplikacija (ios/android) u koju bi se mogle ubaciti ranije isplanirane rute pa da te vodi po zeljenim putevima? Nesto kao rucni gps uredjaji...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Osnova mog razmisljanja je u principu "papucarska" :D . Hocu da odabrani ljudi znaju gdje sam (cura, roditelji, bliski prijatelji...), jer ih mnogo nervira kad se ne javim po citav dan :D. A meni je mrsko stati, kad uzivam u voznji :D.

 

Hm.... možda nije loša opcija

 

http://international.findmespot.com/

http://www.findmespot.eu/en/

 

 

:moto3: :moto3: :moto3:

 

Koristio Goša na putu za Mongoliju, odlična stvar ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

 

Malo jeste off ali ima veze sa telefonima i gps-om, da li postoji neka aplikacija (ios/android) u koju bi se mogle ubaciti ranije isplanirane rute pa da te vodi po zeljenim putevima? Nesto kao rucni gps uredjaji...

 

 

 

Za Android imas OruxMap. Radi bas to sto tebi treba. Kao podlogu moze da koristi Google Earth snimke (uzasno puno prostora koriste al' i vrede tamo gde regularne karte nemaju pokrivenost), Open Street Map karte i jos kojesta. Mozes da snimas track logove, moze da ih prati (.gpx format, kao Garmin). Rutiranje, u smislu da mu zadas pocetnu i krajnju tacku a on sam odredi putanju, ne radi. Takodje nema ni bilo kakvu vrstu "komunikacije" sa korisnikom. Dakle, dobijes liniju na ekranu koju pratis i to radi savrseno. Do sada nisam primetio da postoje ogranicenja u broju track logova koje je moguce snimiti/ucitati kao ni u duzini (broju tacaka) koje pojedinacni track moze imati. Isprobano sa track logovima koji su snimani tokom 12h i 400-500km.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ovo je stara tema bas davno izvucena iz prasine :).

 

Oryx je odlican program, koristim ga vec godinu dana i uspjesno mi je zamijenio i standalone GPS i osmand na telefonu. U kombinaciji sa dobrim USB punjacem i zastitnim kucistem za telefon, dobio sam bas ono sto sam trazio :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Za IOS moja preporuka Gaia GPS, odlican je. Trackove ucitavas sa kompa preko itunesa, cita i GPX i KML.

 

Ovaj link sto sam postavio je upravo za tu aplikaciju samo je nesto pobrljavio pa ga ne otvara dobro...

 

Edit: Aplikacija isprobana, savrseno dobro obavlja svoj posao. Iznenadjen sam detaljnoscu mapa... 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Jel neko ima iskustva sa Rever aplikacijom?Ne mogu da nadjem grupe niti da pretražim/ubacim prijatelje sa fb i kontakata
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.reverllc.rever

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja