Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6
1d9a7f850727-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki KLX230, 2020. godište, Enduro / Cross, Beograd. Cena 4.485 € - Motori - Polovni...

I ovo mi se svidja!:kafa:

Ja sam vozio klx 250 2002 i vozio sam novog crf 250 2019, moje iskustvo je da je daleko zustriji Kawasaki s' obzirom da je karburator, dok se honda lakše vozi kao bicikli ABS itd. E sad ovaj noviji klx je verovatno druga prica. Ipak sam za hondu kako god.:bicikl:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7s

Koje gume bi ste stavili posle originalnih IRC?
Pitanje koje ima 100 odgovora tj. koliko i misljenja ali da li neko ima iskustva sa drugim gumama na crf-u?
Tipa E09 dakar i E07+ se proizvodi u dimenzijama 130/80 18 a fabricka zadnja je 120/80 18. Kako se ponasa ta malo sira guma? I da li neko zna da li bi udarala u kutiju za alat pri punoj suspenziji zadnjeg tocka?
Procitao sam da tracker moze da se postavi ali opet je ona deklarisana kao 90/10 ili cak 95/5 posto ka off-u. E sad kako se ta guma ponasa u krivinama i pri kocenju na asfaltu.

Inace moj stil voznje je 80 asfalt i 20 posto off. Ali posto volem taj off tipa kao TET, onda ima i dosta blata na trail ovima i iz skromnog dosadasnjeg iskustva mislim da su minim potrebni cepovi bar kao kod e09.
Fabricki IRC me dosada nikad nije izdao na asfaltu, ali na trail u gde dodje sekcija sa dosta blata i jos gore gline onda se bas brzo napuni guma i tesko se prazni i oce da kliza lepo.

Kolege po blatu ako imate neko iskustvo da podelite bio bi vrlo zahvalan!
Pozz

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre sat vremena, knez.mladja je napisao:

Koje gume bi ste stavili posle originalnih IRC?
Pitanje koje ima 100 odgovora tj. koliko i misljenja ali da li neko ima iskustva sa drugim gumama na crf-u?
Tipa E09 dakar i E07+ se proizvodi u dimenzijama 130/80 18 a fabricka zadnja je 120/80 18. Kako se ponasa ta malo sira guma? I da li neko zna da li bi udarala u kutiju za alat pri punoj suspenziji zadnjeg tocka?
Procitao sam da tracker moze da se postavi ali opet je ona deklarisana kao 90/10 ili cak 95/5 posto ka off-u. E sad kako se ta guma ponasa u krivinama i pri kocenju na asfaltu.

Inace moj stil voznje je 80 asfalt i 20 posto off. Ali posto volem taj off tipa kao TET, onda ima i dosta blata na trail ovima i iz skromnog dosadasnjeg iskustva mislim da su minim potrebni cepovi bar kao kod e09.
Fabricki IRC me dosada nikad nije izdao na asfaltu, ali na trail u gde dodje sekcija sa dosta blata i jos gore gline onda se bas brzo napuni guma i tesko se prazni i oce da kliza lepo.

Kolege po blatu ako imate neko iskustvo da podelite bio bi vrlo zahvalan!
Pozz

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Ako možeš nabaviti Metzeler Unicross to ti je idealna guma za taj motor ( ja sam na njoj vozio čak i veliku teneru ), odlično drži na asfaltu čak i po kiši, a za teren je klasu bolja od recimo E-09. Dimenzije su 90/90-21 i 120/80-18.

metzeler-unicross.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ja koristim anakee wild. Odlicno drze na asfaltu , poprilicno dobre na laksem offu. Kad naidjem na bas neko blato ispustim malo pritisak. Bas zahtevne terene i ne vozim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
On 11.2.2021. at 23:21, knez.mladja je napisao:

Koje gume bi ste stavili posle originalnih IRC?
Pitanje koje ima 100 odgovora tj. koliko i misljenja ali da li neko ima iskustva sa drugim gumama na crf-u?
Tipa E09 dakar i E07+ se proizvodi u dimenzijama 130/80 18 a fabricka zadnja je 120/80 18. Kako se ponasa ta malo sira guma? I da li neko zna da li bi udarala u kutiju za alat pri punoj suspenziji zadnjeg tocka?
Procitao sam da tracker moze da se postavi ali opet je ona deklarisana kao 90/10 ili cak 95/5 posto ka off-u. E sad kako se ta guma ponasa u krivinama i pri kocenju na asfaltu.

Inace moj stil voznje je 80 asfalt i 20 posto off. Ali posto volem taj off tipa kao TET, onda ima i dosta blata na trail ovima i iz skromnog dosadasnjeg iskustva mislim da su minim potrebni cepovi bar kao kod e09.
Fabricki IRC me dosada nikad nije izdao na asfaltu, ali na trail u gde dodje sekcija sa dosta blata i jos gore gline onda se bas brzo napuni guma i tesko se prazni i oce da kliza lepo.

Kolege po blatu ako imate neko iskustvo da podelite bio bi vrlo zahvalan!
Pozz

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Sve je stvar kompromisa, moraces sam da odlucis sta je tebi bitnije, asfalt i trajnost gume ili prohodnost po terenu. Sto je sara agresivnija, to je bolja na off-u. Po mom iskustvu za blato su dobre samo kros gume, dual sport gume tipa tkc80, michelin t63, mitas e09, anakee wild itd su neki kompromis da ces nekako proci blatnjavu deonicu sa puno klizanja, za razliku od cisto putne gume koja kad vidi blato motor odmah staje. Ja licno koristim kros gume godinama unazad, ali se ja vozim 80% offroad, a onih 20% asfalta vozim kao i sa bilo kojom putnom gumom, navikao sam pa obaram motor kao sa putnim gumama. Meni je jedna mana sto su bucne na vecim brzinama i brze se trose.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Posle nekoliko godina vožnje enduro sto laksih što tezih, skapirao sam da ona podela na procente tipa 50:50,80:20 nema veze sa životom. Sta ti vredi ako vozis 20% off road ako se napatis. 

Ja sam pre par dana kupio Michelin Tracker za Drz 400 a na kinezu imam dunlom d952. Dunlopom sam bio jako zadovoljan ali ga sada nije moguće nabaviti do proleca, pa sam kupio Trackera. U principu jeftina guma pa koliko traje da traje, bitno je da kada krenem na voznju ne razmisljam o podlozi. 

Crf je lagan i realtivno slab motor, tako da ce i kramponke da traju realtivno dugo. Po meni nema smisla kupiti i voziti taj motor bez ozbiljnih krampona. Sa dobrom gumom taj motor moze svugde, steta mu je to uskratiti 

Promenio član lemy
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7s

Hvala svima na odgovorima. Lomio sam se dugo da li da idem ka mitas e07 ili ozbiljnijim kramponima. Treker mislim da je prejak krampon za asfalt i ne znam koliko bi mi prijao u krivinama i kocenju ali tipa pirelly mt 21 rally motocros, ili neki takav pandan za sto manje para jelte, ce biti moj izbor. Mitas e09 bi mi bio najbolji odnos cene i kvaliteta ali nema u dimenziji 120/80/18 tako da idemo dalje.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

AnteK ti je dao odličan predlog, ako možeš da ih nabaviš. U hrvatskoj ih ima i prihvatljiva je cena. Kod nas mogu povremeno da se nadju, ali je malo jača cena u odnosu na HR. Ja sam probao samo prednju, odnosno ponovo sam stavio napred Unicross. Odlično radi sve što nam je bitno i off i asfalt. Sa prvom sam prešao 6000km. Da sam je okretao na svakih 1500-2000, presla bi bar jos 2000. Čeoni kramponi se ukosili od kočenja, a realno još ih ima. Žao mi je što zadnju ne prave u mojoj dimenziji. Nikada ne bih pomislio da drugu gumu.  

 

AcaPN ti je dobro rekao u vezi kompromisa. A i Lemi u vezi procentualnog odnosa. Džaba ti E09 u blatuždrini, a i na mokrom asfaltu ćeš da se patiš. E07 ti je za tvrde neasfaltirane puteve.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Kad smo vec kod guma, ima li neko preporuku koji set za krpljenje/zamenu/doduvavanje guma kupiti a da nije velikih dimenzija kako bi se lakse nosio na ovom motoru?

Promenio član DjordjeMijailovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ima još novih klipova, a biće ih sve više, prvi primerci se već prodaju u UK ljudi stavljaju klipove sa utiscima, a video sam i jedan iz USA.

 

Za sada kažu da je ogibljenje bolje nego na crf250 i da ima dosta bolji obrtni moment iz nižih obrtaja, što je i bilo očekivano iz podataka o motoru.

Promenio član aca-pn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
1 hour ago, aca-pn said:

Ima još novih klipova, a biće ih sve više, prvi primerci se već prodaju u UK ljudi stavljaju klipove sa utiscima, a video sam i jedan iz USA.

 

Za sada kažu da je ogibljenje bolje nego na crf250 i da ima dosta bolji obrtni moment iz nižih obrtaja, što je i bilo očekivano iz podataka o motoru.

Zato sam i ovaj okačio, kako kaže čovek:

I would not say that it has too much more power than the 250L but that peak power you got from the 250L at 8000rpm seems to be available from around 5000rpm on the 300L so no need to wring its neck. Power delivery is more linear with noticeable low down torque which the 250L was lacking.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre sat vremena, Palja je napisao:

but that peak power you got from the 250L at 8000rpm seems to be available from around 5000rpm on the 300L

Specifikacija ne kaže tako. Slični su što se tiče obrtaja, samo je tristotka malo jača. 

Verovatno je subjektivan osećaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
1 hour ago, mradomir said:

Specifikacija ne kaže tako. Slični su što se tiče obrtaja, samo je tristotka malo jača. 

Verovatno je subjektivan osećaj.

U smislu maksimalnih obrtaja ili? Pošto po svemu što čitam, uključujući i prenos na novoj mašini, napravljena je tako da rešava taj problem. Tj. većina vlasnika 250ice je odma menjala zupčanike a sada to ne bi trebalo da predstavlja stavku.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 1 minut, Palja je napisao:

U smislu maksimalnih obrtaja ili?

Maksimalna snaga je na istim obrtajima kod oba 8500rpm.

Po dyno graficima na 5000rpm je na pola snage, tako da tristotka na tim obrtajima možda ima 14 konja, što je dosta ispod 24 konja, koliko 250-ka ima max.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
3 minutes ago, mradomir said:

Maksimalna snaga je na istim obrtajima kod oba 8500rpm.

Po dyno graficima na 5000rpm je na pola snage, tako da tristotka na tim obrtajima možda ima 14 konja, što je dosta ispod 24 konja, koliko 250-ka ima max.

Videćemo, testiraćemo. Nije 690 to stoji, ali ide svuda svojim tempom. Kako si se ti do sada borio sa velikim uzbrdicama? Pretpostavljam da si morao da ga nasviraš i držiš negde gore na obrtajima? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 8 minuta, Palja je napisao:

Videćemo, testiraćemo. Nije 690 to stoji, ali ide svuda svojim tempom. Kako si se ti do sada borio sa velikim uzbrdicama? Pretpostavljam da si morao da ga nasviraš i držiš negde gore na obrtajima? 

Veruj mi o snazi ili ti momentu više i ne razmišljam.

Bitnije su dobre gume. Džaba snaga ako se točak vrti u mestu.

Trenutno nema ništa od guma u ponudi, čeka se uvoz, a kod mene još fabričke.

Juče sam se izvrnuo jedno 20 puta u blatu, dok su cvaje od 100 kila i sa dobrim gumama sa lakoćom išle :)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 3 sati, mradomir je napisao:

Maksimalna snaga je na istim obrtajima kod oba 8500rpm.

Po dyno graficima na 5000rpm je na pola snage, tako da tristotka na tim obrtajima možda ima 14 konja, što je dosta ispod 24 konja, koliko 250-ka ima max.

Pusti snagu, uporedi obrtne momente, pa ces videti gde je razlika.

crf250l 22.6Nm/6750rpm

crf300l 26.6Nm/6500rpm

Promenio član aca-pn
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 5 minuta, aca-pn je napisao:

Pusti snagu, uporedi obrtne momente, pa ces videti gde je razlika.

crf250l 22.6Nm/6750rpm

crf300l 26.6Nm/6500rpm

Ma pominjao sam snagu jer je gore citirano da tristotka ima snage na 5000 kao 250-ka na 8500. Malo su preterali.

Nego ne mogu da nađem nigde dyno grafik za tristotku. Bilo bi zanimljivo uporediti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
6 hours ago, Zog said:

Je li za europsko tržište snaga manja radi euro 5 normi?

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
 

Ja sam mislio da je 26.9 hp u Evropi možda samo merenje sa zadnjeg točka, a u Aziji 31 hp dolazi sa radilice. Izgleda da je njihova definitivno jača (i ima LED osvetljenje):

 

European version is rated at 26.9 HP (20.1kW) @ 8,500 rpm with 19.6 ft-lbs (26.6Nm) @ 6,500 rpm. The version slated for the Southeast Asian market is reported to have more ponies at 31 horsepower.

 

Verujem da će uz par modifikacija moći da se ''otpuši'' motor na tih 31 hp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 19 sati, Palja je napisao:

Verujem da će uz par modifikacija moći da se ''otpuši'' motor na tih 31 hp.

To sve radi ecu, a honda ga je dobro zaključala. Znači nema jednostavnih varijanti "skidanja blokade" ili mapiranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 38 minuta, mradomir je napisao:

To sve radi ecu, a honda ga je dobro zaključala. Znači nema jednostavnih varijanti "skidanja blokade" ili mapiranja.

Kako si i rekao, tu opće nema nikakve "blokade", postavke ECU su takve da motori sada rade na granično siromašnoj smjesi radi zadovoljenja visokih E5 normi, odnosno načina na koji se te norme mjere. No može se i tu napraviti par trikova bez mapiranja, koji u značajnoj mjeri poboljšaju odziv na gas iz niskih okretaja, a realno ne utječu na rad niti pouzdanost motora. Recimo ovako nešto:

 

i282882364652510932._szw1280h1280_.jpg
WWW.BELINASSU.IT

120,00 EUR - SPECIFICA IL TUO MODELLO DI MOTO E MODALITA' DI PAGAMENTO PREFERITA NELLE NOTE DEL MODULO D'ORDINE. SMART IAT® progettata con S.M.A.R.T...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ovo će biti zanimljivo za praćenje. Već znamo da je cura baš opičena, ima već dosta iskustva, a sada već i idealan motor za nju, po mom mišljenju. Voziće po Africi, i kaže da će još više nego ranije izbegavati asfaltne puteve. Inače ko ne zna - ranije je vozila Royal Enfield Himalayan i napravila ozbiljne kilometraže po Aziji i Južnoj Americi:
 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja