Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
18 hours ago, aca-pn said:

Ja godinama koristim mitas c02 zadnju, a prednje sam probao nekoliko vrsta. Guma nije skupa, nenormalno traje i extra je za sve vrste terena sem za.mokre stene. 

Malo sam vozio i Michelin tracker I dobro se pokazala.

Nisam previše off guma krstio na putu ali još jedan glas za Tracker. Stavio na 640 Adv, pregazio sve bez po muke. Gde god je bilo gusto gas je rešavao sve a guma čupa po svakakvom terenu. Takođe, čim prođe prvih stotinjak km, mekoća gume joj omogući i fino prianjanje na asvaltu. Po forumima to najčešće porede sa TKC80.

Naravno ta mekoća ima i cenu, pa se zadnja brzo troši po asvaltu, plus težina motora, vozača i sl. Po mojoj proceni 2 zadnje bi bile neophodne na 1 prednju, nisam stigao da procenim krajnju kilometražu pošto sam prodao motor.

Da sam u prilici pri idućoj zameni guma na CRF-u bih probao nešto od Motoz-a:

https://motoztyres.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

Što se prtljaga tiče, sva dosadašnja putovanja (jednodnevna ili višednevna) sam završavao sa ''suvom torbom'' od 40L i rancem, na slici dole.

Mislim da je nepotrebno CRF (ili bilo koji pravi dual-sport i adv motor) opterećivati nosačima i koferima. Idealno bi stavio 2 x 18L Kriega torbe tj. bisage, rek i na njega rotopax od 3L. 

 

20200807_121750.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.
On 29.12.2020. at 18:40, Zille-nbg je napisao:

Pogledaj u podforumu Dokazni materijal. Imas par tema gde se vozio mradomir sa CRF-om, a i drugi sa kubikazama 125 i vecim. Kolotrazi, bare, blato. Ima svega. 

Iskreno, ja mislim da je savladavanje takvih terena vise sfvar tehnike nego motora i da sa CRF-om nece biti problema. 

Ne mogu pronaći mradomira

Ili baš tu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Imas u tom podforumu 2 teme vezane za Maljen. 

Dalje ima par voznji u temi Tragom mojih krampona. I imas u temi domaci video sektor nekoliko klipova loje je postavio icatenej. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Ok to su vec detalji pogledao sam nesto od tih tema tipa Maljen gregota gde su terali preteške KTM po onom kamenjaru.Hvala Žile

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Svim potencionalnim kupcima CRF 300 i svim ostalim želim sve najbolje u novoj godini ,puno bezbednih kilometara ako da bog sa novim CRF -OVIMA:cirka1:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
On 30.12.2020. at 21:12, Goran1982 je napisao:

Maljen gregota gde su terali preteške KTM po onom kamenjaru.Hvala Žile

Gresis, jako dobro podnose takve terene.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6
On 25.12.2020. at 12:44, Palja je napisao:

Nisi morao bas prvi dan da isprljas motor.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Niko ne isprobava crf  po snegu?:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Danas dobio avansni račun od Stojanova za crf300l, cena 5300e ako uplatim kaparu do kraja januara, isporuka krajem maja, početkom juna.

Sutra uplaćujem kaparu 500e i ostaje samo da čekam i da se krčkam na tihoj vatri :)

  • Sviđa mi se 10
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Pitaj cenu za relly kad već nosiš kaparu ako ne zaboraviš:).Sad već znaju tačnu cenu.U stvari nisi fizički išao ali nema veze pitaj ako ti nije teško ;).

Promenio član Goran1982

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ne nosim nista, uplacujem na račun. Moji pregovori su trajali kratko, dva maila po dve rečenice, najteže je bilo ispregovarati sam sa sobom, zato ću verovatno i dobiti motor među poslednjima  :)

Inače, iz delte se nisu udostojili ni da odgovore na mail, ali sam preko drugara saznao da ne daju nikakav popust, kod njih je cena ta, regularna iz cenovnika.

Promenio član aca-pn
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Preterali su ako je 6800 e za crf 300rally,to je bez malo 7000 e moje mišljenje mnogo je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
On 1/27/2021 at 5:29 PM, aca-pn said:

Danas dobio avansni račun od Stojanova za crf300l, cena 5300e ako uplatim kaparu do kraja januara, isporuka krajem maja, početkom juna.

Sutra uplaćujem kaparu 500e i ostaje samo da čekam i da se krčkam na tihoj vatri :)

Čestitam druže! :) Drugar i ja smo u ovoj prvoj turi mart-april u Stojanovu, čekamo ko ozeblo sunce da dođu mašine.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 276 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 8 minuta, Palja je napisao:

Ko nije video, evo jedan pošten vlasnički video. Tip je na Tajlandu tj. na izvoru, ima ovaj LED far za njihovo tržište:
 

 

Samo sto je ovaj izmenjao pola fabrickih delova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
Just now, mickeyZ said:

Samo sto je ovaj izmenjao pola fabrickih delova

Slažem se, ali u ovoj fazi svaki snimak je neprocenjiv. Što se tiče delova mislim da vredi malo uložiti u CRF-a da bi bio još bolji za off. Najveća investicija je vešanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
On 1/28/2021 at 1:03 PM, mickeyZ said:

U Hondi mi rekoše CRF 300 R 6.800 ojra a dal rece za L varijantu 5.800,nisam siguran, jerbo sam pitao za R-a. 

Jutros svratio. 

Meni su isto rekli 5800 za l varijantu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Sto se tice snage, kakav je CRF u poredjenju sa KLX 250?

Vozao sam par puta KLX 250, ono baaas nema snage (probao sam i noviji KLX sa EFI i stariji karburator). U terenu ga je bas zajebano voziti, vuce se kao puz uz jace uspone, mozda je do toga sto ja imam nesto preko 90kg, a mozda i kad se naviknes da nema snage bude lakse.

A i ogibljenje je uzas, uvija se kao slina. Definitivno nije za moju kilazu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja