Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 5 sati, AnteK je napisao:

A prodano ih je manje od 10 komada ove godine, koliko

god nama bio zanimljiv, poprilično je nezanimljiv širim masama i interes je bio vrlo slab, kaže

čovjek koji radi u Hondi.

Ima kaparisano desetak komada kod nas, tako da izjava da nema interesovanja nije tačna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Pitanje je sta je kome malo ili puno, ali znam da sam uzeo poslednji primerak u ns a zvao sam svakih par dana da vidim kada stizu. Uvezli su svega par komada ali su se odmah rasprodali. Doduse to je bilo sa cenom od 4900. Ako se priblize 6000 nece biti jake prodaje verovatno.

 

Evo par motivacionih slika od danas koje treba da objasne cemu ovaj motor zapravo sluzi:

 

viber_image_2020-12-24_13-18-08.thumb.jpg.6b62bc58f503fd76113db771255f6490.jpgviber_image_2020-12-24_13-06-05.thumb.jpg.152c070ee418186cff52c86bc4d35287.jpgviber_image_2020-12-24_13-06-06.thumb.jpg.4470b04cd3307c4c918930e2e52a6a98.jpgviber_image_2020-12-24_13-06-03.thumb.jpg.7cf6ed43c50e6f044815b1dd22f27d9d.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Izgleda da ima previše ulja.:neznam:

Jel to Stojanov radio servis!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Svakom se moze desiti da se zajebe, ne bih lepio etikete na ceo servis ili majstora zbog jedne omaske. I pored ovoga moj utisak o usluzi je pozitivan (sem cene) ali prekontrolisite takve stvari posle servisa ko god da vam ga radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
7 hours ago, mradomir said:

Ima kaparisano desetak komada kod nas, tako da izjava da nema interesovanja nije tačna.

Za ovakav odnos cene i kvaliteta siguran sam da im lager odleti. Ne možeš skuter nov da pripazariš za 5 soma a ne fin dual-sport. Biće im hit u prodaji 100%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja ne znam tacno od kad se crf250l uvozi i prodaje kod nas i koliko ih je ukupno prodato od pocetka, ali je interesantno da ih maltene nema na oglasima uopste, tj pojavi se po neki jako retko i obicno im cena bude prilicno visoka. To mi govori da su ljudi koji su ih kupovali zadovoljni i ne razmisljaju o prodaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
On 22.12.2020. at 21:49, Zille-nbg je napisao:

Razmisljam... Registrovan do 08.2021. Kaze da je uradio servis, zamenio semeringe. Kad bih znao da su ova poboljsanja mrtvo slovo na papiru, ne bih mnogo razmisljao :ups: koliko znam, to godiste je bilo bez ABS-a, mozda ti Aco znas pouzdano. I sta me npr buni kod njega, nema ni jednu fabricku nalepnicu, pa mi je cudno da je bas toliko izgreban. I npr nema skidplate, stitnike ruku, rack pozadi. To su sitnice, ali ja sam takav tip :ups:

I covek u oglasu napise da prodaje jer nema vremena za voznju, ali moze zamena :stabre:

Tu opremu nema ni nov, toga sam svestan, ali... 

Bez ABS-a je, takodje ima i stariju instrument tablu bez obrtomera, ako ti je to bitno. Dobro sam pregledao taj motor i definitivno je vozen po terenu, izgreban je svuda od granja, kod nogostupa je oguljena farba na ramu (od kros cizme), nalepnice su verovatno skinute od pranja puromatom. Kad sam ga ja gledao, uz motor je isao kofer i nosac kofera. 

Zbog svega nabrojanog, meni je licno bilo to mnogo para za takvo stanje i to godiste, razmisljao sam bolje da dodam jos nesto para i uzmem neki noviji ili nov. Sad kad je izasao 300l, siguran sam da bi se pokajao da sam ga uzeo. Velika verovatnoca je da cu brzo kaparisati nov 300l, sigurno ce neko brzo pronaci nacin da se otvori na 31ks kao sto ima tajlandska verzija, a moguce i vise. To ce verujem biti sasvim dovoljno za mene. Vozio sam suzuki dr350 koji ima 30tak ks i njegova snaga mi je bila sasvim dovoljna za voznju po terenu i do terena.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7s

Poz drugari,

Sad tek vidim temu

Da potvrdim i ja da je Deltina uvozna cena manja od 3000 e. Probao sam da nadjem te papire od motora kada sam ja uzimao 2019 rally verziju ali izgleda da sam sve to predao Mup - u. Meni je ostao racun i onaj hondin sertifikat o usaglasenosti.
Definitivno je sok kada se vidi njihov ulazni racun

Moj je isto pun od ogrebotina od voznje van asfalta i od cross cizmi. Bolje je odma kupiti acerbisov plasticni stitnik dekle jer cizme bas lepo grebu taj deo. Ja to nisam uzeo i sve se kanim a sad je vec solidno unakazen..

Preporucujem da odmah stavite napred 13 zubca jer se dobije totalno drigaciji motor. Ovako sa 14 zubca je podosta kilav i u 6stoj brzini je mrtav konj. Sa 13 zubca se smanjuje top speed ali na off u mnogo bolje vuce i lakse traktorise pri manjim brzinama a vuce i u 6. Brzini. Sto se tice brzine, da podelim info sa mojom kilazom. Ja sam 180cm/86kg i motorce razvija sledece brzine u 6. brzini sa polupinim do punim rezervoarom i jedno 2 kile alata koji sam ugurao ispod sedista i sa strane.

Sa 13 zupca napred i standarnih 40 zubca nazad:
7000rpm - brzina na tabli 113 a na google maps aplikaciji je 95

7500rpm - brzina na tabli 120 a na google maps aplikaciji je 101

8000rpm - brzina na tabli 125 a na google maps aplikaciji je 105

Na 7000rpm moze da se vrti celi dan ali je dosta bucno za ljude koji su presli sa vecih motora. Sve preko 7000 je samo za pteticanja (barem po mom misljenju).

Kod motora manjih kubikaza je dosta nezahvalno kupovati polovnu masinu jer postoji velika sansa da je motor rabljen i teran vise od komfora. Kod vecih kubikaza svako mucenje motora bez znanja bi se zavrsilo pre padom nego izrabljivanjem agregata.

Moji utisci posle sezone ipo su odlicni. Bukvalno je motor za sve. Moze da se putuje a nemas strah kuda ce da te odvede trail.
Dvoumio sam se izmedju 10 godina starog 690 i honde. Presao sa stroma 1000 koj isam sresio u fulu za off i prodao jer prokliza cim vidi blato, mnogo je tezak.
Prelomio sam na hondu jer mi je prvi dual sport i ne bi odma da zavrsim u gipsu a i dok traje kicma trans sa malom decom i skoro 300 sati na poslu i nema neke poente vukljati se po serviserima. Ovako honda nije ni jednom stucnula.

Na netu ima mnogo foruma i dosta ljudi pise ali definitivno bacite pogled na ovu glavu koja je po meni pobednik.

Rickramsey.net

Nadam se da sam pomogao vama koji vagate a ovima sto se voze svaki vikend i pratim vas na viber grupi.. Samo da znate da to i nije bas lepo nama koji to pratimo radnim vikendo na telefonu ali svaka cast na slikama i organizaciji!!

Ubacicu koju sliku. I javljam se kada sednem ponovo na koleginog rally ija koji ulozio finu sumu novca u celu fmf granu i top, ejk regulator goriva i kn filfer sa 13 zubca napred a razmislja se da stavi 43 nazad.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7s

Stavio sam se mra vizirom koji kida kako smanjuje buku i vetar a lako se skida. Zadnj amortizer moze da se malo ukruti tj. Preload podesi ali je motor podosya mekan.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Drugari mislim da je najbolje probati motor pa onda suditi.Hvala kolegi knez.mladja na detaljnijem opisivanju o rely crf.Kolega je opisao i onu da kažem otvorenu krstareću brzinu o kojoj smo ranije i raspravljali tipa da na 80km/h pravih mašina lepo prede i bude prijatna za uvo sad ću ja opet da ne urla :jee:.Inače rally po meni mnogo lepši nego L.Kolega je prešao sa stroma 1000 i ne žali se što znači da je znao šta hoće mali lagan motor koji je baš univerzalan i može ono što enduraši ne bih mogli jel su preteški i preglomazni.A za isto lepo pregledanog i opisanog crf sa oglasa ja bih dodao i kupio nov pogotovu zato što je poboljšan.Pišite i dalje nestpljivo čekam  dalja polemisanja i prelepe opise :jee1:.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7s

Evo slike kako cucne mra vizir. Meni je lepa krstareca brzina oko 90 km. To je na nekih 6500 rpm i tad stvarno prede agregat82fbabf73b5f347f9025633744288b59.jpg

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

To je odlična brzina za tu kubikažu.Što znači da sa poboljšanjem na 300 ccm mogu performanse da budu samo unapredjenje i bolje po svim segmentima.Interesuje me kaka se ponaša na uzbrdicama?kako vuče na većim nagibima itd detalji mozda i neke slike sa terena:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7s
To je odlična brzina za tu kubikažu.Što znači da sa poboljšanjem na 300 ccm mogu performanse da budu samo unapredjenje i bolje po svim segmentima.Interesuje me kaka se ponaša na uzbrdicama?kako vuče na većim nagibima itd detalji mozda i neke slike sa terena:jee1:
Kad stavis 13 zupcanik napred onda vuce fino na bilo kojoj uzbrdici na offu a na putu moras malo pametnije da vozis. Da se malo zaleces jer se gubi brzina na uzbrdicama. Na putu I smara stalno saltanje brzina ali to je moj subjektivni osecaj posle litre gde si ili u 2. Ili u 3. brzini. Teze je juriti 450ice ili 650ice po putu jer imaju veci obrtni momenat. Moras stalno da saltas iz 5. u 6. I obrnuto. A oni su u 4. Ili 5. Brzini i ne menaju toliko. Ne verujem da ce 300 tj. 286:) kubika to da poboljsa puno.
Ja iskreno cekam da izbace 450 rally sa normalnijim intervalom servisa a da bude u rangu do 150, 160 kg ili 690ica. Imam dogovor sa zenom da kupim jos jednom motor pa onda moramo da menjamo kola koja su prilicno matora. Tako da moram mudro da biram

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@knez.mladja (i ostali vlasnici ove mašine): Koliko si visok/težak? Zanima me kako izgleda kad neko viši/krupniji sedne na ovaj motor. Na ovoj slici gde si bez kacige deluje veliko, ali je nekako čudan ugao, pa možda vara. Bacite neku sliku sa strane sa vozačem, ako ko ima :)
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

Evo brata Mlađe, kolega i ja smo se skontali tačno u trenutku kad je on prodavao svog stroma 'iljadarku a ja šestopedeseticu! :)
Tako je počelo naše druženje i prelazak na dual-sport avanture. Mlađa je uzjahao 250 Reli a ja motor sa moje slike - KTM 640 Adventure.

Skoro sam se oprostio od 640ice, i dalje nisam siguran da li je trebalo, ali kako se pojavila vest od CRF300L, sve mi je lakše to padalo.

Moja lična geneza je tu dakle adventure-touring (Strom), veliki dual-sport (640 Adv) i uskoro mali CRF. Ja se iskreno nadam da će to biti radost na mnoge kilometre. Ne treba mi ni da napustim granicu da bi se slikao na Transalpini, Srbija je prepuna vrhunskih trekova.

Ono što se ja nadam da ću da postignem sa CRF-L mašinom je neki mini adv bajk, recimo ovako (bez tvrdih kofera doduše):

image.png.a87bdec5c1704ffb3237a4b9f2f3248c.png

 

Klot L mi ima čak i nekih prednosti, i mislim da ću vremenom postići dosta stvari i koje Reli ima po difoltu, uz zadržavanje iste kilaže. Npr. neki plastični veći acerbis rezervoar bi pun mogao da bude iste težine kao fabrički metalni i sl.

Prostora za igranje ima, može se svuda. Troši ki upaljač i neće da te oglobi sa servisom. Za mene :takoje:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Što li ga ne napraviše na 350 ccm pa da bude kao suzuki dr 350ccm.Mozda bih tad bio idealan :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Da su ga napravili 350, onda bi ljudi kukali, sto ga ne napraviše na 450 :) Znam neke kojima je i dr350 slab motor, sve je stvar navike. Ja sam se posle drz400 po terenu vozio i dt125 koji je super motor, samo je bas slab. Sad imam klr600 koji ima obrni momenat kao traktor i povlači extra, nije ni previše težak, ali mu je ogibljenje katastrofa, nekoliko puta sam mu nabio ogibljenje do kraja i sav se uvija kad se brže potera po terenu, što nije slučaj sa drz-om i dt-jkom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Baš tako i onda se dodje na 600ccm što je mnogo i teško.300ccm za dual sport odlična mera bar mi meni bilo taman.Ajmo još utisaka od vlasnika još slika?Utisaka kako vuče na uzbrdicama ali terenskim a ne tipa bubanj potok nego nagib brdo uspon?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja