Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

Ne znam na koga se odnosi kupovina bez probe, ja sam probao 250 Rally i stalno sam u vožnji sa drugarom koji ga vozi tako da imam dobar uvid. 300L je odgovor fabrike na ono što ljudi već mahom rade - menjaju zupčanike i traže povećanje snage. Ergonomske promene su izlistane na netu, pritom ima i snimaka i testova. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 2 sati, Zille-nbg je napisao:

Evo ima neki na oglasima u Kragujevcu za 3300e pa moze da se proba. 

Sta znam, ja se lomim, ali vrv cu i bez probe rezervisati. 

Taj iz kg-a je kupljen od mog druga iz jednog sela kraj Paracina. Bas taj primerak sam probao malo po terenu i malo je falilo da ga kupim, ali zbog neizvesne situacije sa poslom zbog korone odustao, posle se pokajao. Inace prodat je za 3250 neregistrovan, kupac ga je registrovao, uradio servis, tako da cena nije visoka.

 

Idi, probaj ga da vidis da li ti odgovara takav motor, a ne posle da nov motor prodajes posle par meseci i izgubis gomilu para ili da ga vozis na silu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Aco, znas kako, ja koji god motor da sam kupovao, to sto sam probao, malo provozao, to mi nista nije znacilo. Sve mane i vrline nekog motora sam otkrivao posle minimum par stotina km. Ali dobro, videcemo, mozda i odem da pogledam.

 

Sa druge strane, @Palja je ostao duzan informaciju kolika se kapara ostavlja? :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Crf je malo specifičan zbog snage, nekom legne super, a neko ko je vozio jače enduro motore bude mnogo razočaran. Meni se svideo, za terensku vožnju ima sasvim dovoljno snage, ali za divljanje i trkanje sa kolegama definitivno nije.

Crf300 može da bude samo bolji, mene baš interesuje koliko će bolji da bude, čekamo testove sa net-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
37 minutes ago, Zille-nbg said:

Aco, znas kako, ja koji god motor da sam kupovao, to sto sam probao, malo provozao, to mi nista nije znacilo. Sve mane i vrline nekog motora sam otkrivao posle minimum par stotina km. Ali dobro, videcemo, mozda i odem da pogledam.

 

Sa druge strane, @Palja je ostao duzan informaciju kolika se kapara ostavlja? :D

500€ u Stojanovu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Jel si mogao da biras boju motora, ili sta bude bilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da je boja samo jedna. Crvena. 

 

@aca-pn kapiram ja sta hoces da kazes, razumemo se. Ja sam se smorio kada sam sa vfr-a presao na kle-a. Sto se ovog konkretno modela tice, meni je najvevi strah to ogibljenje i tu sam malo razuveren zahvaljujuci @icatenej i @mradomir. Drugi strah je njegova snaga sa mojih 100kg. Svi potenciraju da je motor slab, ali ja znam da npr, nekada sam ima kros qingqi qm200 sa 18ks, njega nikada nisam po livadama i sumama naterao do maximuma. Vrv je do mog umeca, ali pricam kako je bilo. 

 

Neko je pre par postova spomenuo performanse 300 u odnosu na 250. Na papiru to nine zanemarljivo, ali u praksi, veci dozivljaj razlike ce ostaviti kako je to uklopljeno, nego sto zapravo ima povecanje performansi. 

Krace brzine od 1-5 sa malo vecim momentom i malo vise konja, a 4kg manke tezine moze da bude zaista primetno. A moze i da ostavi utisak kao 250.

 

Videcemo :)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Motor kome se ulje menja na 1000km, a ventili proveravaju na 3000km tesko da moze da bude adventure/rallye motor. Osnova mu je kros motor i nikakvi kitovi to ne mogu da promene.

Ali da lepo i mocno izgleda, stoji. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

Jako mali servisni interval, motor sa cifrom ko 450 i 500 exc (ili 690 enduro) a pritom se 450L za Evropu plasira sa 26ks. Navodno, preko već jake cifre od oko 10 iljada, ima i neki kit od 900€ da se 'oslobodi' puna snaga motora kao u verzijama za US i Australiju. Povrh svega, prekjuče snimim klip nekog Australijanca o njemu kako su ga skinuli sa ponude na sajtu. Ne znam šta su im ambicije sa ovim modelom... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova
pre 21 minuta, aca-pn je napisao:

Motor kome se ulje menja na 1000km, a ventili proveravaju na 3000km tesko da moze da bude adventure/rallye motor. Osnova mu je kros motor i nikakvi kitovi to ne mogu da promene.

Ali da lepo i mocno izgleda, stoji. 

ma nema veze ovo sa adv motorom, to je samo marketing. ali liči na zanimljiv dual sport. e sad, to oko cene ne znam, nisam pratio. sa pozicijom iznad 10k nema šta da traži

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
25 minutes ago, severian said:

ma nema veze ovo sa adv motorom, to je samo marketing. ali liči na zanimljiv dual sport. e sad, to oko cene ne znam, nisam pratio. sa pozicijom iznad 10k nema šta da traži

Pa to je problem, nije ni dual-sport koliko je enduro a nikako ne parira cenom već proverenim KTM modelima. Jako čudne odluke sa Hondine strane. Zato su sa CRF250/300 definitivno uspeli. U Evropi on ostaje kao jedini pravi dual-sport uz 690 Enduro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Koliko rekosmo konja 250ccm a koliko 300ccm?Neko već zna ako zna nek napiše

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

250 bi trebalo 24ks i 22.6nm, a 300 bi trebalo 27ks i 26.6nm. Kao prednosti se navodi i smanjenje od 4kg ukupne tezine u korist 300 i skracenje brzina 1-5, tj trebalo bi da ima malo vise snage na nizim i srednjim obrtajima u odnosu na 250.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

To je onda pun pogodak.Kao nešto otklanjanje mana sa 250ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Kako sam ja skontao, novi crf 300l obicni zuti migavci na sijalicu,nema ABS i prednja maska je kao kod prethodnog modela bez led osvetljenja za nase trziste, prva slika.

 

Screenshot_20201213-230603.jpg

Screenshot_20201213-230800.jpg 

Druga slika je noviji model za 2021 sa led osvetljenjem crf 300l koji nije za nas. E sad da li sam u pravu da rešimo nedoumice.:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1770 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ko bude kupovao 300-tku neka obrati pažnju, LA je oznaka za model sa ABS-om, a L bez.

Gledao sam par klipova i ni jedan nema ABS.

 

PS

Boba me pretekao :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Videcemo, mozda bi @Palja mogao to da potvrdi ili demantuje.

Nadam se da je dobio bar nekakvu specifikaciju od Stojanova :)

Kapiram da oni jos uvek nemaju motor na stanju, ali valjda znaju sta porucuju i sa kojim opcijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
12 hours ago, Zille-nbg said:

Videcemo, mozda bi @Palja mogao to da potvrdi ili demantuje.

Nadam se da je dobio bar nekakvu specifikaciju od Stojanova :)

Kapiram da oni jos uvek nemaju motor na stanju, ali valjda znaju sta porucuju i sa kojim opcijama.

Da, najveća razlika u odnosu na modele sa tajlandskih klipova je maska i obična svetla a ne LED (Šteta pošto oni migavci na klipu koje savijaju deluju neuništivo a novi tip maske je bombona)

Dvokanalni ABS dolazi kao standard, potvrđeno. Za EU kažu da sve što je preko 125cc sad ima ABS tako da nema dileme.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
20 hours ago, Palja said:

Pa to je problem, nije ni dual-sport koliko je enduro a nikako ne parira cenom već proverenim KTM modelima. Jako čudne odluke sa Hondine strane. Zato su sa CRF250/300 definitivno uspeli. U Evropi on ostaje kao jedini pravi dual-sport uz 690 Enduro.

Samo da se nadovežem na ovo za CRF450L koga interesuje:
 

honda-crf450l.jpg
WWW.MOTORCYCLENEWS.COM

Read about the 2020 Honda CRF450L here, which gains an increase in power with new Honda UK kit.


Potpuno besmislene cifre...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6
On 14.12.2020. at 12:53, Palja je napisao:

Dvokanalni ABS dolazi kao standard, potvrđeno. Za EU kažu da sve što je preko 125cc sad ima ABS tako da nema dileme.

Daj boze da si u pravu, al cisto sumnjam. Ostaje da vidimo sta ce biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Drugari, sad sam izasao iz Delte, isao sam da se raspitam za 300L. Oni kao uvoznici valjda imaju pouzdane informacije. 

Za ABS kazu da bi trebalo da ima, motocikli su poruceni i stizu u aprilu. Cena za 300L je 5700e, za Rally 6500e. Kapara 100e.

Iskreno, nije mala razlika u ceni izmedju Delte i Stojanova. A opet Delta je uvoznik... Nije mi bas jasno :stabre:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja