Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750S

Kada sam odlucio da sa skutera predjem na neki enduro,u najuzi izbor su mi usli ova Honda crf 250 i klx 250.U martu ove godine odem do Delte da vidim kako Honda izgleda,kazu nisu ih jos dobili-bice na sajmu automobila i motora po ceni od 4700 eur.Dodje i sajam,ja tamo a ono jos nije stigla u Srbiju iako je svetska premijera bila pre 3 godine.U medjuvremenu prosetam se do Mimoto-a da vidim Kawu,a tamo sve neki rastureni motori,nista novo,ja ocekivao izlozbeni salon,zastupnici..:gaa: .Kazu ljudi da se kod njih radi samo po porudzbini,vidis u katalogu sta ti se svidja a oni ti doteraju.Cena za klx 250 u martu ove godine je kod njih bila 5500 eur.Preskupo..U oglasima vidim neki klx iz Novog Sada,taman se dogovorim sa covekom kada da dodjem da ga pogledam,on me zove sutradan da mi kaze da ga je prodao.

 

I na kraju kupim novog Tomosa se 125.Zezam sebe da ne mogu da se otkacim od 125cc,jer su mi i prethodna dva skutera bila te kubikaze :lol:

 

Bice Hondica jednog dana..

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

http://www.youtube.com/watch?v=Sh8i0tfwwoA

 

Naravno da postoji ciljna grupa za ovo motorče ... i ja sam u njoj, samo još da ubedim sebe da se odvojim od svojih 4200 evrića (toliko trenutno košta sa popustom, inače je bila 4700) i eto mene na ovoj simpatičnoj Hondici ... :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako ti je cilj opusteno vozikanje i razgledanje prirode, zadovoljice tvoje potrebe, za neku zahtevniju voznju sigurno nije. Mada bi ja za te pare uvek uzeo mnogo bolji motor par godina star (drz mi pade na pamet :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Mitri kad vec gledas klasu 250 preporucujem ti da pogledaš na oglasima 2 Yamahe. Jedna je wr250r od kolege sa foruma a druga wr250f. Strašni motori, odlična ogibljenja i imaju vise snage od te honde a i laksi su dosta :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Jel imao neko iskustva sa ovim motorom? Bio sam u Hondi na NBG pre neki dan, i rekli su mi da su prodali tih 4-5 komada koliko su imali, i da će ih biti tek sledeće godine. Interesantno motorče.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Posle ovoliko vremena, sve intenzivnije razmišljam o ovom motoru. S obzirom da je tržište polovnih motora nenormalno, velike pare se traže za 20god stare motore, sad mi se čini da i nije loša kupovina novog motora za 4700e. Probao sam dva primerka nešto kratko,.jedan malo po asfaltu, drugi po terenu i moj utisak je da deluje lakši nego što jeste i da za terensku vožnju ima dovoljno snage. Najverovatnije ću ga pazariti u ne tako dalekoj budućnosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pa ja sam početnik :) Sta znam, ja se i sa 125cc 2t trenutno lepo vozim po terenu, snage mi fali samo na asfaltu. Izgleda me nije uhvatio virus megalomanije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

CRF 450 L  je prava mera za one kojima ne smeta servisni interval od 1000 km. Pitanje je da li će ga biti kod nas u prodaji. Mada opet stari naš problem - cena :). Koliko vidim kreće se oko 10k evra po evropi , a stvarno je mnogo da košta više od dve 250-ice.

WWW.MOTORCYCLESPECS.CO.ZA

"Motorcycle Specifications, reviews, road tests

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mislim da grešiš. Honda je uložila ozbiljne napore da napravi jedan ovakav motor (agregat), koji po svojim karakteristikama i rešenjima omogućava ozbiljnu upotrebu, a da se njegova pouzdanost ne dovodi u pitanje. 

Oni ga nazivaju pravim motociklom za upotrebu svugde...asvalt, šuma, pustinja....svuda. Ne bi bilo baš zgodno da mu dođe vreme da se servisira negde u sred Sahare, ili kakve druge vukojebine.

Stavili su i rasvetu, baš iz tog razloga, da privuku publiku koja bi ga zaista koristila svuda, a da nema problema u administrativnom smislu.

Cena....pa sad, to što mi nismo u stanju da to kupujemo, uživamo, bacamo po kamenju, upoznamo ga dok je u stanju da daa sve od sebe....i na kraju prodamo drugome (kad iz njega izvučemo med i ne brinući preterano o padu vrednosti) to je drugi par gaća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@pronto Za šta konkretno misliš da grešim ? Za servisni interval (zamena ulja i filtera) sam 100% siguran, možeš lako da proveriš, recimo ovde:
https://www.motorcyclenews.com/bike-reviews/honda/crf450l/2019/

(Engine sekcija)
Taj agregat je zapravo sa CRF 450 R, dakle sa prave kros mašine, samo pripitopljen u svim segmentima, i sa svim izmenama da zadovolji emisione standarde. Ali servisni interval ostaje kratak...
 

A za cenu se slažem skroz. Stvar standarda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ok jasno. Nisam još našao sve tehničke detalje. Samo zamena ulja na 1000km u jednom prilično opterećenom agregatu je u redu. Neke njene rođake i mašine istog tipa drugih marki, podrazumevale su i podrazumevaju sijaset drugih intervencija, pored zemene ulja, u jako kratkom periodu vremena ili pređenog puta. To baš i nije zgodno za duge relacije....mada oni primarno za to i nisu.

Nego, još jedna stvar mi je interesantna, da deklarisana snaga nije bitno drugačija od mašine kojoj je tema i namenjana (250). To sebi objašavam upravo željom fabrike da se ne poremeti pouzdanost, ali verovatno i obaveze da motor ispoštuje seriju novih standarda koji neminovno utiču na snagu. Svaki savremeni agregat je upravo u tom smislu ozbiljno limitiran jer drugačije (po slovu zakona) ne može.

Naknadne derestrikcije idu na ličnu odgovornost...u tehničkom i admin. smislu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

To za snagu ni meni nije baš najjasnije, jer vidim da na onom prvom liku što sam postovao piše da ima 52 konja.  Verovatno postoje dve verzije. Ali da ne idemo više u off, ipak je ovo tema za CRF250 L :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Valjda prednji za zub kraći ili zadnji za 3 veći.Minimum. 

Svakako ima na yt da se pogleda šta od nekih tako normalnih modifikacija može da se uradi da motor bude još bolji.

Kolega mradomir na forumu ima crf250 i koliko znam piči off svuda sa društvom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Ja iman CRF 250L i prezadovoljan sam, šta se tiče promjene lančanika ja bi rađe stavija zadnji 42 zuba umisto tvornički 40, dužina lanca to podnosi, prednji bi ostavija 14, manje se lomi lanac.
Ali meni ni te promjene ne tribaju.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Vlasnik sam CRF250L od ove godine. Model 2020. Presao sam na njega sa XJ6. Prva voznja na asfaltu mi je bila jako neprijatna u smislu da mi je mnooogo falilo snage. Kako je vreme prolazilo i kako sam se navikavao na motoric, to mi je sve manje predstavljalo problem i sve vise sam se fokusirao na pozitivne strane, a to je ponasanje van asfalta.

 

Promenio sam prednji lancanik na 13 sa 14. Ne znam da li se smanjio top speed jer nisam probao a ni ne zanima me. Ono sto sam time dobio je moj subjektivni osecaj da je motoru lakse uz brda, pri kretanju/voznji sa dvoje po asfaltu. Razlika nije drasticna ali meni licno je dovoljna da se osecam bolje.

 

Problem kod ovog motora je sto moze biti sjajan ili jako razocaravajuci u zavisnosti od toga sta su vam ocekivanja, kako i gde vozite. Nece moci da skace, nece se lako penjati na zestoke nagibe, nece imati luda ubrzanja, necete moci da podesite amortizere. Ali zato ce vam ulepsati dan ako vam je cilj da se provozate prirodom, prodjete losim putevima na kojima je nezamislivo voziti asfaltni motor i pri tom ce kostati izuzetno malo za odrzavanje i gorivo. Servisni interval je ogroman za motor koji je sposoban da sidje sa puta. Takodje cete na asfaltu leteti preko rupa a da ih ni ne osetite. Dobicete i ABS ako vam to znaci.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ako si prebacio sa 13 na 14 zuba napred onda si smanjio snagu na manjim obrtajima, a povecao maksimalnu brzinu :)

Pre ce biti da si sa 14 prebacio na 13 zuba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Tako i pise. "Na 13, sa 14." Upitno je smanjenje najvece brzine jer se motor gusio pre maksimalnih obrtaja u 6. brzini ranije. Svakako nisam probao maksimalnu brzinu sa starim lancanikom (14) pa ne bih mogao da uporedim tacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Napisao sam malo konfuzno :) 

 

@Zog je u drugoj temi, ako se ne varam, rekao da moze i do 140. Meni je vec neprijatno da cekam da navlaci brzinu i posle 90kmh. Koga zanima bilo kakva velika, maksimalna i top brzina neka potrazi drugi motor. Ova masina je za neka druga posla :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.
Pre 9 sati, DjordjeMijailovic je napisao:

Napisao sam malo konfuzno :) 

 

@Zog je u drugoj temi, ako se ne varam, rekao da moze i do 140. Meni je vec neprijatno da cekam da navlaci brzinu i posle 90kmh. Koga zanima bilo kakva velika, maksimalna i top brzina neka potrazi drugi motor. Ova masina je za neka druga posla :)

Da li na 8o km/h mašina ne urla na magistralnom pravom putu?Kad počinje da bude neprijatno za uši na kojoj brzini?Ja sam se baš zagrejao za motor ali kako kažu ni u bg ni u n.sadu nema ih više u prodaji.Kako kažu pitanje je da li će ih i biti naredne godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Pogledaj malo po internetu o tom motoru, neki lik woodzman ima svoj kanal pa malo vidi.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam pribao ovaj motor od kolege prošli vikend. Za nekog ko hoće krace vikend vožnje, sam, a da je sposoban da stigne svuda, idealan motor. 

Najvise me odusevii agregat koji mirni radi i bez velikih vibracija na 7-8k obrtaja. 

Lagano sam i isao po satu 120 ali to je realno oko 100 km/h

Nije naravno za one koje zele ubrzanja i krajnju brzinu, ali za opustenu vožnju po bilo kom terenu odlican motorcic

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja